AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
23,262 Results
Watch Price/Availability
GORENJE DG2P8CPG + 15 let záruka na invertorový motor po registraci
Clothes Dryer - narrow, condensation, freestanding, energy efficiency class C, drying efficiency C, max. laundry capacity 8 kg, noise level 64 dB, energy consumption 1,01 kWh/100 cycles, FragranceDos, SensitiveDrying, delayed start, heat pump, display, child protection and audible signal at end program, dimensions 84,5 × 59,5 × 54 cm (H×W×D), weight 42 kg, wastewater connection kit not included, condensation container included
New arrival 11,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: GORSU037
5.0 2×
Watch Price/Availability
Eurakles LUISA outdoor LED, IP65 12 W 1000 lm 4000 K, anthracite, tilting, with motion sensor
Wall Lamp - LED, power input 12 W, luminous flux 1000 lm, neutral light (4000 K), height 9 cm, width 11,2 cm, material: metal, IP65
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: EURsve009
Watch Price/Availability
Stoptussin syrup 180 ml
Medicinal Product - reduces cough irritation, changes the composition of bronchial mucus and facilitates its expectoration, can be used by children from 6 months, adolescents and adults
  189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth078
Watch Price/Availability
Condrosulf 400 60 hard capsules
Medicinal Product - it is used in degenerative joint diseases, especially in knee (gonarthrosis), hip (coxarthrosis) and finger joint arthrosis, it restores the metabolic balance of the basic cellular components of cartilage
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth357
5.0 3×
Watch Price/Availability
Siguro Double-Walled Glass Double Stack, 350ml, 2pcs
Thermo-Glass - for cappuccino, latté macchiato, tea or iced coffee, made of durable borosilicate glass, double-walled, also suitable for cold drinks, stackable, pack contains 2 thermo glasses with a volume of 350ml - 125 Kč/1 pc(s)
New arrival 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D351Z
5.0 2×
Watch Price/Availability
Ngoc & Hanoi: A city full of stickers
Kids Stickers - reusable, 300 stickers per pack, city theme, paper material
Amazing Deal 139,- Save 21,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0362257
4.4 6×
Watch Price/Availability
HOOVER HF4P10P 011 HF4 PLUS Pet - 3 roky záruka + garance vrácení peněz po registraci
Upright Vacuum Cleaner - animal hair, for all types of floors, charging time: 3,5 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 2500 mAh, operating time: 70 min, foam and textile, noise level: 89 dB, container capacity: 0,7l, wall mount and brush and filter cleaning tool, black and gold colour
  4,989,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HOOTV02
5.0 6×
Watch Price/Availability
VERSACE Pour Femme Dylan Blue EdP 30 ml
Eau de Parfum women´s - 3,997 Kč/100 ml
  1,199,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFC3290
Watch Price/Availability
ACI 0972808 Rear-View Mirror for Citroen C4 GRAND PICASSO, Citroen C4 PICASSO
Rearview Mirror - power control, heated and blinker, Right
  2,656,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR20837
4.3 7×
Watch Price/Availability
Alza Q5949A No. 49A Black for HP Printers
Compatible Toner Cartridge - HP LaserJet 1160, 1320, 1320n, 1320tn, 3390 , 3390, 3392, yield up to 2500 pages
Great price 979,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7770
4.8 120×
Watch Price/Availability
PAMPERS Premium Care size 2 (88 pcs)
Disposable Nappies - Classic, Size 2, for a child weighing 4 to 8 kg, 88 pieces in the package, double absorbent layer and elastic waistband, Pampers Premium Care range - 6.01 Kč/1 pc(s)
  529,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BABY21128
4.7 68×
Watch Price/Availability
PROM-IN Essential BCAA Synergy, 550g, peach
Amino Acids BCAA powder, 550g, peach flavour - 1,307 Kč/1 kg
  719,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro088
4.2 115×
Watch Price/Availability
DuraHome Shower curtain 180 × 200 cm, PVC, green
Shower Curtain - dimensions: 180 × 200 cm (W × H), colour: green
  189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SZdura07
4.6 27×
Watch Price/Availability
BAAGL School Backpack Core Ska blue GRS
School Backpack -, dimensions: 43×29×20cm, accessories: reflective elements, anatomically shaped back, breathable rear wall, water-resistant finish and carabiner keychain
  2,199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BAL425a
Watch Price/Availability
Qiushi Lair Brown, Round, Soft Plush 50cm
Pet Bed - for cats and dogs, round, suitable for small breeds, material: polyester, dimensions 50 × 50 × 15 cm (L×W×H), brown colour, multicolour design
New arrival 649,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CHPpe1323
Watch Price/Availability
Siguro HomeWash F605
Dishwasher - standard (60cm), freestanding, energy efficiency class D (86kWh/100 cycles), fits up to 15 place settings per cycle (ECO programme), noise emission class C (49dB), 6 programmes, removable top panel, antibacterial filter, 3 spray arms, adjustable upper basket, cutlery drawer, delayed start (1–24 hours), half load, automatic door opening, extra drying, hygienic wash, maximum dish height 32.5cm, display, audible end-of-cycle signal, child lock, dimensions 84.5×59.8×60cm (H×W×D), weight 48kg, power cable length 145cm, 3-year warranty on the dishwasher and 12-year warranty on the motor
New arrival 7,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SGR_DW_F605S
4.5 2×
Watch Price/Availability
IMMAX CLOVER-2 Outdoor solar LED wall light with external solar panel + prodloužená záruka o 1 rok ZDARMA
LED Reflector - IP44 Degree of protection,, battery lasts
  649,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: IMXX2356
Watch Price/Availability
Tantum Verde Lemon 3 mg 40 lozenges
Medicinal Product - are designed to effectively combat inflammation and pain in the throat and mouth, both in adults and children from 6 years of age
Discounted -9 % 299,- 329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth950
Watch Price/Availability
Olfen Neo Forte 20 mg/g gel 100 g
Medicinal Product - intended for short-term local symptomatic relief of acute pain, inflammation and swelling in case of soft tissue injuries, such as post-traumatic tendonitis, ligaments, muscles and joints, caused by e.g. sprains, strains or contusions (injuries sustained during sport)
  289,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth771
4.0 8×
Watch Price/Availability
LAMART Saucepan with lid 22cm, 4.6L PRESTIGE LTSS2212
Pot - diameter of 22cm, volume of 4,7l, outer surface: stainless steel, inner surface: stainless steel, handle made of stainless steel, suitable for gas hobs, electric hobs, induction hobs, glass-ceramic hobs
  469,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMNH008
4.0 1×
Watch Price/Availability
Rosa & Lisabon: Město plné samolepek
Kniha
Amazing Deal 119,- Save 14,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0316289
4.8 54×
Watch Price/Availability
SEVERIN WK 3458
Electric Kettle volume: 0.5l, power: 1100W, material: glass, travel version, swivel base, backlit switch and hidden spiral, type of filter: removable, grey and transparent
  929,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SEVRK764
5.0 2×
Watch Price/Availability
VT COSMETICS Collagen Reedle Shot 100 50 ml
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 1,458 Kč/100 ml
  729,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL7053
Watch Price/Availability
ACI 5839807 Rear-View Mirror for VW PASSAT B6
Rearview Mirror - power control, aspheric, heated and blinker, Left
  2,061,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR20475