AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
22,620 Results
4.8 122×
Watch Price/Availability
Siguro ViewStash food container, 2 l
Storage Jar - material: glass, volume 2 l, silicone sealing, microwave ovens,dishwashers,freezer,pipes and lednice, dimensions: 11cm×11cm×26,5cm, 1 pc(s)
Great price from  195,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_FO_G620Y
4.9 14×
Watch Price/Availability
Hunting Adeline Hon na Adeline
Kniha
Great price 369,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0481313
4.0 1×
Watch Price/Availability
Trust DOORCAM 3000 WiFi Doorbell
Video Doorbell , connectivity: WiFi 2,4 GHz, speaker, night vision, camera, battery powered
  1,459,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: JS299v01
4.8 1,049×
Watch Price/Availability
Siguro Rice Master Digital Gen. 2 R750B with steamer, ILAG ®
Rice Cooker - Total capacity: 2L, holds up to 600g of uncooked rice (8 servings of cooked rice), display, removable inner pot with ILAG® Essential non-stick coating, 6 programs (rice, Clay Pot, porridge, soup, steaming, and keep-warm function for up to 12 hours), automatic shut-off, includes a rice spoon, measuring cup (180ml), steamer basket, lid with integrated steam vent, dimensions 28 × 22 × 23cm, weight 2.25kg, detachable 1.2m power cord, 3-year warranty
  1,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RC_R750B
5.0 4×
Watch Price/Availability
MEDICUBE Zero Pore Pad 155 g (70 pcs)
Facial Pads - for cleansing the skin, ideal for oily and problematic skin types - 6.84 Kč/1 pc(s)
  479,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL7352
5.0 4×
Watch Price/Availability
RETLUX RSH 505 outdoor fixed 2KQHD
IP Camera - outdoor, maximum video resolution 2560 × 1440 px, hybrid night vision with a maximum IR range of 10 m, manual rotation, fixed lens, detection of motion, audio and person(s), built-in microphone, built-in speaker and bidirectional audio, mobile app notifications, audio alarm, SD and cloud storage, RJ 45 LAN interface, connection over WiFi 2,4 GHz, powered by the mains, control via google Home, tuya and manufacturer app, IP66 IP rating, holder, assembly material and power cable included, dimensions 1.94 × 0.81 × 0.99 cm (H×W×D)
-10 % off new 1,169,- New 1,299,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RTLX26004
ASUS Zenbook 14 UM3406GA-OLED286WZ Jade Black (adapter not included) - Laptop
Touch screen
Charger not included
Adapter power: 45 - 68 W
Free delivery
Alzaboxes and stores
Watch Price/Availability
ASUS Zenbook 14 UM3406GA-OLED286WZ Jade Black (adapter not included) (1 rok ochrany proti poškození zdarma po registraci)
Laptop - AMD Ryzen AI 7 445, touchscreen 14" OLED glossy 1920 × 1200, RAM 16GB LPDDR5x, Radeon Graphics 840M, SSD 512GB, copilot, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi, Bluetooth, 4-cell battery, Windows 11 Home
+3 gifts with a value of 2,199,-
Discounted -1 % 33,320,- 33,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NA626e67a34
Tracmax X-Privilo S-130 215/65 R16 98H - Winter tyre Free
delivery
4.0 1×
Watch Price/Availability
Tracmax X-Privilo S-130 215/65 R16 98H
Winter tyre - for passenger cars, tubeless (TL), winter designation 3PMSF and M+S, wet grip B, fuel efficiency C, noise level 70 dB (class 2), load index 98 (up to 750 kg), speed index H (do 210 km/h), DOT max. 2 years old, 95% under one year
  1,533,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TRApneu115
4.7 45×
Watch Price/Availability
Alza Professional A3 80g 250 Sheets
Office Paper - 250 sheets, A3 size, designed for laser printers and inkjet printers, weight 80 g/m2, whiteness 170 CIE, opacity 95%
Great price from  228,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ8011
Watch Price/Availability
iMex Toys 80117 Space Base with Rocket, Astronauts, Light, Sound and Steam
Children's Airplane - light and sound effects, launch countdown in English, take-off sound, steam effect with red backlight, control centre, opening parts of the tower, rocket lift and launch mechanism, opening and illuminated cabin, removable top part of the rocket, 3× astronaut with movable limbs, pipette for refilling water, powered by 6× LR41 (included), 3× AAA not included, package contains rocket, launch tower, 3× astronaut figure, pipette, rocket dimensions 7 × 10 × 43.5cm, tower dimensions 25 × 21 × 70.5cm, suitable for children from 3 years old
New arrival 899,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAaaa6628
4.6 246×
Watch Price/Availability
VANISH Carpet Shampoo Machine 500 ml
Carpet shampoo for machine cleaning - 278 Kč/1 l
Great price 139,- Save 9,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CIS197
4.5 13×
Watch Price/Availability
MageGee MK-BOX-WB Mechanical Keyboard - US
Keyboard - wired, US layout, mechanical switch, 65 % keyboard format (68 keys), key material ABS, white and blue, 30.8 × 4 × 10 cm (W×H×D)
  599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Mag2512
4.2 119×
Watch Price/Availability
Bery Jones Figs freeze-dried 100 g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,790 Kč/1 kg
Discounted -10 % 179,- 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery195
4.9 38×
Watch Price/Availability
ALZATOOLS Hedge trimmer AKU CHT20V BatteryONE 20V (without AKU)
Hedge Shears with blade length of 510mm, safety fuse, weight: 2100g
Great price 1,390,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ATPT023
4.8 33×
Watch Price/Availability
AlzaErgo Table ET2 Core black + top 140×80 cm laminated grey oak
Height Adjustable Desk - Electrically adjustable, width 90.9–145.8cm, height 71.5–116cm, 1 motor, anti-collision system to prevent accidents and injuries, two 2-segment rectangular legs, 2 hooks for hanging accessories, button control panel with display, memory for 4 positions, steel construction, leveling feet, load capacity 80kg, power cord length 1.5m, includes a tabletop in gray oak finish measuring 140 × 80 × 1.8cm (W×D×H), no pre-drilled holes
Great price 7,179,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNAEY0807en
5.0 36×
Watch Price/Availability
Brit Care Dog Sustainable with insects and fish Sensitive 12 kg
Dog Kibble for all breeds with low with normal activity, with Joint Nutrition - 114 Kč/1 kg
  1,369,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMP1252
4.0 4×
Watch Price/Availability
GORENJE DG48D NatureDry
Clothes Dryer - condensation, freestanding, energy efficiency class D, drying efficiency C, max. laundry capacity 8 kg, noise level 63 dB, energy consumption 114 kWh/100 cycles, 3DScan, SensitiveDrying, delayed start, heat pump, display, child protection, control via mobile phone and audible signal at end program, connection options via Wi-Fi, compatible with ConnectLife, remote control, instructions in the application, consumption monitoring, voice control and mobile application, dimensions 85 × 60 × 65,5 cm (H×W×D), weight 43 kg, condensation container & wastewater connection kit included
  9,490,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: GORSU032
4.0 14×
Watch Price/Availability
RETLUX RSH 106 Wi-Fi
Ceiling Light - smart, LED, power input 20 W, luminous flux 2000 lm, connects via WiFi 2,4 GHz and Bluetooth, control via app in Czech, compatible with Apple Siri shortcuts, Google Home, Tuya and Lidl Home, height 5 cm, width 22 cm, material: plastic, IP44
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RTLX24016
4.6 28×
Watch Price/Availability
MageGee TS91-W Membrane Keyboard - US
Gaming Keyboard - membrane switch, wired, backlit, classic (high-profile) keys, US key layout, USB-A, spill-proof, white colour, dimensions 4 × 29.2 × 10.2 cm (H×W×D)
  399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Mag2402
5.0 11×
Watch Price/Availability
Preventan Akut with cranberry and grapefruit flavour 30 tablets
Dietary Supplement - ProteQuine combination (1 mg), vitamin C (13.2 mg), in 1 tablet, cranberry aroma, 30 tablets
  269,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTeb129
ASUS TUF Gaming A16 FA608PM-QT140WZ Jaeger Gray (without adaptor) - Gaming Laptop
Charger not included
Adapter power: 45 - 100 W
Free delivery
Alzaboxes and stores
Watch Price/Availability
ASUS TUF Gaming A16 FA608PM-QT140WZ Jaeger Gray (without adaptor) (1 rok ochrany proti poškození zdarma po registraci)
Gaming Laptop - AMD Ryzen 9 8940HX, 16" IPS anti-glare 2560 × 1600 165 Hz, RAM 32GB DDR5, RTX 5060 8GB, SSD 1000GB, copilot, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 2, USB-C, WiFi, 4-cell battery, Windows 11 Home
+Gift Gift ASUS Perfect Warranty for TUF Gaming – Registration Required at www.asus.com/cz/event/perfectwarranty with a value of 990,-
Discounted -1 % 45,871,- 46,490,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NA670a72g49
4.6 30×
Watch Price/Availability
Concept VP6300 5in1 ULTIMATE Complete Pro
Upright Vacuum Cleaner - for allergy sufferers, animal hair and antibacterial, for all types of floors, charging time: 4 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 2500 mAh, power input: 500W, hepa, noise level: 78 dB, container capacity: 0,68l, mopping textile, black colour
  9,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CONTV849
4.5 392×
Watch Price/Availability
AlzaPower Mesa ANC white
Wireless Headphones - with microphone, over-ear, full‑size (over-ear), active noise cancellation (ANC), closed construction, Bluetooth 5.4, AAC and SBC support, game mode, voice assistant, Multipoint, track shuffle, call handling, volume control, IPX4 rating, frequency range 20-20000 Hz, sensitivity 95 dB/mW, impedance 32 Ohm, 40 mm driver size, battery life up to 55 h
  1,379,-
Buy
Unsealed - in stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: APWBTE010w
4.7 210×
Watch Price/Availability
SAMSUNG RB38T607BS9/EF + 10 let záruka na kompresor (bez registrace)
Refrigerator - with freezer, energy efficiency class B, refrigerator capacity 273 l, freezer capacity 114 l, hinges on the right, 4 fridge shelves, 3 freezer trays, 2 cooling circuits, special features LED light and zero door start, size 203 × 59,5 × 65,8 cm (H × W × D)
  16,690,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SACHL174