AlzaPlus+ Deals - Coffee Machine Accessories

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
86 Results
4.8 106×
Watch Price/Availability
Siguro Mug made of double-walled glass Lungo, 200 ml, 2 pcs
Thermo-Glass - 2×200 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 90 × 81.9 × 81.5 mm - 125 Kč/pcs - from 125 Kč/1 pc(s)
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D200Z
4.6 22×
Watch Price/Availability
Siguro Elite Brew milk jug, 350 ml
Milk Pitcher
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_MK_P350B
Watch Price/Availability
Siguro Thermal glasses Extra, 400 ml, 6pcs
Thermo-Glass - 6×400 ml, borosilicate glass, double wall, temperature range -20 to 150 °C, handmade and blown glasses, suitable for hot and cold drinks, upper diameter 78 mm, clear colour - from 127 Kč/pcs - from 142 Kč/1 pc(s)
Great price from  764,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNSGRDWGA04
Watch Price/Availability
Siguro Capuccino double-walled glass mug, 280 ml, 6 pcs
Thermo-Glass - 6×280 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 73.5 × 96.5 × 75.6 mm - from 120 Kč/pcs - from 133 Kč/1 pc(s)
Great price from  719,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNSGRGWD280Z
4.7 122×
Watch Price/Availability
LAMART LT9032 SET 2PCS CAFÉ 220ML VASO
Thermo-Glass - made of borosilicate glass, highly resistant, dishwasher and microwave safe, volume 220 ml, height 9,5 cm, 2 pcs - 140 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMTS419
4.6 39×
Watch Price/Availability
Siguro Stainless steel mug Elite Brew, 350 ml
Mug - material: stainless steel, 350ml, colour, 1 pc(s) in pack - 349 Kč/1 pc(s)
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_CW_TP04B
Watch Price/Availability
Siguro Capuccino thermos glass, 170 ml, 6pcs
Thermo-Glass - 6×170 ml, borosilicate glass, double wall, temperature range -20 to 150 °C, handmade and blown glasses, suitable for hot and cold drinks, upper diameter 65 mm, clear colour - from 82 Kč/pcs - from 92 Kč/1 pc(s)
Great price from  490,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNSGRDWGA02
4.8 21×
Watch Price/Availability
LAMART Milk frother with accessories 5pcs KAFFE LT7092
Milk Frother - Electric, to produce milk foam, device material stainless steel and plastic, stand and container included, volume 0,35 l, height 23,5 cm
  329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMPE928
4.8 124×
Watch Price/Availability
LAMART LT9033 SET 2PCS LATTE 400ML VASO
Thermo-Glass - made of borosilicate glass, highly resistant, dishwasher and microwave safe, volume 400 ml, height 11,8 cm, 2 pcs - 190 Kč/1 pc(s)
  379,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMTS426
4.7 100×
Watch Price/Availability
LAMART LT9036 SET 2PCS COFFEE 350ML VASO
Thermo-Glass - for latte, 2 pieces per pack, glass volume 350 ml, material borosilicate glass, dishwasher safe - 150 Kč/1 pc(s)
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMTS457
4.8 80×
Watch Price/Availability
LAMART LT7080 Coffee pot 1350 ml
Storage Jar - material: plastic, volume 1,35 l, silicone sealing, dimensions: 10,5cm×10,5cm×20,2cm, 1 pc(s)
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMDK390
Watch Price/Availability
Siguro Double wall glass cup Espresso, 90 ml, 6 pcs
Thermo-Glass - 6×90 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 70.5 × 64.4 × 61.5 mm - from 82 Kč/pcs - from 92 Kč/1 pc(s)
Great price from  494,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNSGRGWD090Z
4.9 92×
Watch Price/Availability
Siguro Glasses Elegance, 260 ml, 2 pcs
Thermo-Glass - handmade and blown glasses, borosilicate glass, double wall, temperature resistance from -20 to 150 °C, suitable for hot and cold drinks, diameter 75 mm, height 102 mm, grey colour - from 126 Kč/pcs - from 140 Kč/1 pc(s)
Great price from  251,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D260Y
4.7 35×
Watch Price/Availability
LAMART LT7079 Coffee tapper
Grounds Container diameter 135 mm, material carbon steel, dimension 135 mm, 145 × 85 mm, black, silver
  699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMOK383
4.8 50×
Watch Price/Availability
LAMART Cup + saucer 2pcs 300ml KAFFE LT9207
Set of Cups for cappuccino and tea - with saucers, material porcelain, volume 300 ml, dishwasher and microwave safe, white colour, 4 pcs in the package - 62 Kč/1 pc(s)
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMsds74
Watch Price/Availability
Siguro Mug made of double-walled glass Lungo, 200 ml, 6 pcs
Thermo-Glass - 6×200 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 90 × 81.9 × 81.5 mm - from 105 Kč/pcs - from 117 Kč/1 pc(s)
Great price from  629,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNSGRGWD200Z
5.0 20×
Watch Price/Availability
Siguro Coffee Server, 650 ml
Kettle - ideal for making coffee or tea, compatible with different sized drippers, cap, high quality borosilicate glass, highly temperature resistant, easy maintenance, scale, dimensions 112 × 152 × 123 mm
Great price 299,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_P650Z
5.0 2×
Watch Price/Availability
Severin SM 3579
Milk Frother - Electric, to make milk foam and hot chocolate, automatic shut-off and heating function, dishwasher-safe accessories and LED indicator light, 3 programs, power input 500 W, device material stainless steel and plastic, container material steel, lid and container included, volume 0,4 l, dimensions 21 × 13.5 × 18.5 cm (H×W×D)
  2,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SEVSM81
4.6 39×
Watch Price/Availability
Siguro Stainless steel mug Elite Brew, 75 ml
Mug - material: stainless steel, 75ml, colour, 1 pc(s) in pack - 249 Kč/1 pc(s)
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_CW_TP01B
3.8 14×
Watch Price/Availability
Rohnson R-4416
Milk Frother - Electric, to produce milk foam, hot chocolate and iced coffee, automatic shut-off and heating function, non-stick surface, swivel base and LED indicator light, 4 programs, power input 500 W, maximum temperature 65 °C, device material plastic, container material plastic, the lid, stand and container included, volume 0,3 l, dimensions 20.5 × 16 × 10.7 cm (H×W×D)
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ROHnpm99
4.9 92×
Watch Price/Availability
Siguro Double-walled glass Elegance, 140 ml, 2pcs
Thermo-Glass - handmade and blown glasses, borosilicate glass, double wall, temperature resistance from -20 to 150 °C, suitable for hot and cold drinks, diameter 75 mm, height 63 mm, grey colour - 125 Kč/pcs - from 125 Kč/1 pc(s)
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D140Y
5.0 3×
Watch Price/Availability
Siguro Double Stack Double-Walled Glasses, 260ml, 2pcs
Thermo-Glass - for coffee, cappuccino, and latté, made of durable borosilicate glass, double-walled, also suitable for cold drinks, stackable, the package contains 2 thermo glasses with a volume of 260ml - 105 Kč/1 pc(s)
New arrival 209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D261Z
4.6 34×
Watch Price/Availability
Rohnson R-447
Frappe Maker - 100 W, 2 speeds, 450ml plastic container suitable for frappe and cocktails
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ROHFR001
4.6 18×
Watch Price/Availability
Tontarelli Serving tray 45 × 30 cm white
Tray - angular, material plastic, 1 pcs in set, width 450mm, depth 300mm, dishwasher-safe
  71,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TNTtac64