Deal weeks

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
45,007 Results
4.2 7×
Watch Price/Availability
Stormred Soft Kettlebell 8 kg
Kettlebell , weight 8 kg
Great price 649,-
Currently Unavailable
Order Code: STR_KB_SOFT8
4.0 14×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Fusilli with spinach and walnuts
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 550 kJ, weight 105g - 2,657 Kč/1 kg
  279,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTadv042
4.3 5×
Watch Price/Availability
Campgo HeatWave Komfortní teplota 0°C
Sleeping Bag - mummy-style, down-filled, three-season, inner material: 20D 380T nylon, outer material: 20D 380T ripstop nylon, duck down filling (80/20, 550 cuin) with RDS certification, internal thermal collar, drawstring hood, two-way SBS zip on the left side with anti-snag protection, comfort temperature 0°C, limit temperature -5°C, extreme temperature -23°C, maximum height 205cm, internal pocket (20 × 15 cm), reflective loops for hanging, includes a compression and mesh storage bag, dimensions 220 × 80cm, packed dimensions 35 × 15cm, black colour, weight 1,100g
Great price 3,999,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SB_10
4.8 737×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts natural 250g
Nuts - mix, natural almond, cashew, para, hazelnut and pecan nut, 250 g - 556 Kč/1 kg
Great price 139,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTks140
4.9 9×
Watch Price/Availability
Campgo Cobalt Komfortní teplota 12°C
Sleeping Bag - mummy-style, summer, inner material: 190T polyester, outer material: 210T Diamond Ripstop polyester, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, two-way SBS zip on the left side with anti-pinch protection, comfort temperature 12°C, limit temperature 7°C, extreme temperature -12°C, maximum height 195 cm, inner pocket (20 × 15cm), reflective loops for hanging, compression sack included, dimensions 200 × 80cm, packed dimensions 32 × 17cm, blue colour, weight 1,000g
Great price 599,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SB_06
4.8 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted Smoked Almonds 500g
Nuts - roasted, salted and smoked almond, 500 g - 438 Kč/1 kg
Great price 219,-
Currently Unavailable
Order Code: BJ_RN_500B01
4.6 113×
Watch Price/Availability
Stormred Exercise mat black 10mm
Exercise Mat - mat type: water-resistant, with eyelets for hanging and damping, size: 180cm x 60cm, with thickness of 1cm, is part of strap
Great price 399,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTiron05
4.9 8×
Watch Price/Availability
Campgo SkyFall Komfortní teplota 6°C
Sleeping Bag - Quilt-style, three-season, inner material: 190T brushed polyester, outer material 190T polyester, hollow fibre filling, SBS zip on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 6°C, limit temperature 1°C, extreme temperature -14°C, maximum height 195 cm, inner pocket (20 × 15cm), reflective loops for hanging, can be unzipped and used as a blanket, includes a compression bag, dimensions 200 × 80cm, packed dimensions 39 × 23cm, blue colour, weight 1,850g
Great price 699,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SB_05
4.9 263×
Watch Price/Availability
Victorinox Classic SD colours 58 mm Style Icon
Swiss Army Knife - multifunctional, screwdriver, key ring, scissors, toothpick, tweezers and nail file included, handle material plastic, blade length 4 cm, closed length 5.8 cm, total knife length 9.8 cm, weight 21 g
Discounted -25 % 519,- 699,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvict088
4.7 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit BIO 500g
Nuts - natural almond and cashew, 500 g - 378 Kč/1 kg
Great price 189,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTbery222
5.0 7×
Watch Price/Availability
Campgo Airlight Komfortní teplota 10°C
Sleeping Bag - mummy-style, down-filled, summer, inner material: 20D 380T nylon, outer material: 20D 380T ripstop nylon, duck down filling (80/20, 550 cuin) with RDS certification, drawstring hood, two-way SBS zip on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 10°C, limit temperature 5°C, extreme temperature -12°C, maximum height 205cm, inner pocket (20 × 15cm), reflective loops for hanging, includes a compression and mesh storage bag, dimensions 220 × 80cm, packed dimensions 28 × 14cm, green colour, weight 620g
Great price 2,699,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SB_09
4.9 10×
Watch Price/Availability
Stormred Gymnastic Rings
Gymnastic Rings wood, including straps, ring diameter 23,5 cm, grip diameter 3,2 cm, straps are 518 cm long, 3,8 cm wide, adjustable, easily demountable and for home use
Great price 899,-
Currently Unavailable
Order Code: STR_GR01
4.6 98×
Watch Price/Availability
Stormred Massage roller yellow-black
Foam Roller dimensions: 33 × 14cm, yellow and black colour
Great price 249,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTiron10
4.9 16×
Watch Price/Availability
Campgo Adventure Z XPE
Camping Mat sleeping mat, thickness: 1,8cm, dimensions 183 × 55cm, dimensions when packed 13 × 55cm, weight 310g
Discounted -18 % 449,- 549,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SP_01
3.9 46×
Watch Price/Availability
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Dried Meat Beef - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Currently Unavailable
Order Code: BJ_DM_100B02
4.8 103×
Watch Price/Availability
Alum 3D Travel Pillow
Travel Pillow - for adults, ergonomically shaped, filling material memory foam, cover material cotton and polyester, by the neck, dimensions 250 × 250 × 290 mm (H×W×D), black and grey colour
Discounted -15 % 219,- 259,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTalm004
Watch Price/Availability
Campgo Cobalt + Campgo EasyRest 5 Blue
Sleeping Bag - mummy-style sleeping bag, summer, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, two-way SBS zipper on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 12°C, limit temperature 7°C, extreme temperature -12°C, inner pocket, reflective hanging loops, compression bag, dimensions 200 × 80 cm, packed dimensions 32 × 17cm, weight 1,000g + inflatable sleeping pad, ergonomically tapered shape, thickness 5cm, summer, dimensions 196 × 58cm, weight 550g, packed dimensions 28 × 10cm, multi-stage valve, carrying bag, drawstring, thermal resistance (R-value) 1.6m²K/W
Great price 1,249,-
Currently Unavailable
Order Code: BUNCAMP_SB_06
4.5 324×
Watch Price/Availability
Jim Jerky beef with bacon flavour 23 g
Dried Meat Beef - 3,261 Kč/1 kg
Buy with code 2026ALZAEXTRA50 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 38,-
Great price 75,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTem087
4.8 64×
Watch Price/Availability
Leatherman Signal Coyote tan
Multitool with functions, weight 212 g
Discounted -10 % 3,599,- 3,999,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTlm0018
4.2 9×
Watch Price/Availability
Campgo Base Pad 0,8 XPE Teal
Camping Mat sleeping mat, dimensions 180 × 50cm, dimensions when packed 50 × 15cm, weight 250g
+Gift Probiotics BIOPRON with a value of 99,-
Great price 199,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SP_09
5.0 2×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Thai rice with chicken 147 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1666 kJ, weight 147g - 1,129 Kč/1 kg
Amazing Deal 166,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo005
4.6 28×
Watch Price/Availability
Stormred Kettlebell 12 kg
Kettlebell , weight 12 kg
Great price 779,-
Currently Unavailable
Order Code: STR_KB_12
4.4 3×
Watch Price/Availability
Campgo AirNap
Inflatable Pillow - for adults, inflatable and ergonomically shaped, multi-stage valve for easy inflation and deflation, cover material 30D polyester, for under the head, dimensions 120 × 430 × 310mm (H×W×D), travel case, packed dimensions 8 × 8 × 12cm, weight 100g, grey colour
Great price 229,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_PI_02
4.2 10×
Watch Price/Availability
VeyRey Sports Sunglasses Lazgar
Cycling Glasses - leisure, cycling and running, unisex, black lenses, black frame, UV400
  799,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTVeyRey07