Deal weeks

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
45,007 Results
4.2 10×
Watch Price/Availability
VeyRey Sports Sunglasses Burzob
Cycling Glasses - leisure, cycling and running, unisex, orange lenses, black frame, UV400
  799,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTVeyRey31
4.9 16×
Watch Price/Availability
Campgo Adventure Z XPE Purple
Camping Mat sleeping mat, thickness: 1,8cm, dimensions 183 × 55cm, dimensions when packed 13 × 55cm, weight 310g
Discounted -18 % 449,- 549,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_SP_15
5.0 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut flour 1kg
Flour - 2525 kJ/100 g, weight 1 kg, hazelnut flavour, naturally gluten-free - 599 Kč/1 kg
Great price 599,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTbery010
4.5 8×
Watch Price/Availability
Campgo Breeze 2
Tent - lightweight 2-person tent, 1 entrance, vestibule, flysheet made of 190T polyester (water column 1,000mm), polyethylene groundsheet (water column 10,000mm), SBS zippers, self-supporting fiberglass frame (2 poles), metal components, insect net, mesh pockets with reflective trim and top mesh storage, internal reflective clotheslines, hook, 2 ventilation openings, dimensions (70 + 210) × 130 × 110cm, sleeping area 210 × 130cm, packed dimensions 14 × 60 × 14cm, weight 2.1kg, repair kit included
Buy with code CAMPGOSTANY50 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. Lze zakoupit pouze 3 ks 400,-
Great price 799,-
Currently Unavailable
Order Code: CAMP_TE_07
5.0 1×
Watch Price/Availability
AlzaErgo Bike Rack MVW20 Vertical Hub black
Bike Holder - Wall-mounted, vertical bike rack, holds up to 3 bikes, 5 hooks total (3 for bikes and 2 for accessories), weight capacity up to 95kg (3× 25kg per bike hook, 3× 10kg per accessory hook), horizontally sliding and manually lockable hooks, compatible with tires up to 90mm (3.5") wide and 80mm high, powder-coated steel construction, hooks with PVC coating protect rims and items from scratches, mounting hardware included
Great price 699,-
Currently Unavailable
Order Code: AEY1202
4.9 7×
Watch Price/Availability
TOPEAK Bikepacking Frontloader
Bike Bag - handlebars, 8l volume, buckle belts and strap, waterproof, weight: 325g
Discounted -9 % 1,299,- 1,439,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTbd0724
4.3 117×
Watch Price/Availability
Stormred Gymnastics ball 65cm, grey
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 300 kg, antiburst design, pump included and smooth surface
Great price 279,-
Currently Unavailable
Order Code: STR_EB_AB07
3.9 27×
Watch Price/Availability
Cattara ARMY 55l
Tourist Backpack , dimensions: 52 × 50 × 26cm, weight: 1500g, accessories: water-resistant finish
Discounted -10 % 1,199,- 1,339,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTC003
3.3 3×
Watch Price/Availability
AlzaErgo Bike Rack SHW15 Horizontal Black
Bike Holder - Wall-mounted, horizontal bike rack, for 1 bike, load capacity up to 25kg, adjustable distance from the wall (max. handlebar width 770mm), adjustable bracket angle within ±45°, suitable for bikes with a top tube diameter up to 55mm, brackets with silicone pads, securing strap for the front wheel, powder-coated steel construction, mounting hardware included
Great price 899,-
Currently Unavailable
Order Code: AEY1200
4.2 7×
Watch Price/Availability
Stormred Soft Kettlebell 6 kg
Kettlebell , weight 6 kg
Great price 549,-
Currently Unavailable
Order Code: STR_KB_SOFT6
4.9 116×
Watch Price/Availability
Esbit Food Thermos 0,75L Green
Insulated Food Jar - for food, volume 750 ml, lid can serve as bowl, material stainless steel, double wall, weight 470 g, beverage stays hot for 12h
Discounted -33 % 599,- 899,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTesb0015
4.4 21×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Salmon with pasta and broccoli
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2169 kJ, weight 117g - 1,872 Kč/1 kg
Discounted -8 % 219,- 239,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0007
4.3 117×
Watch Price/Availability
Stormred Gymnastics ball 65cm, turquoise
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 300 kg, antiburst design, pump included and smooth surface
Great price 269,-
Currently Unavailable
Order Code: STR_EB_AB05
3.4 14×
Watch Price/Availability
Fenix HP25R V2.0
Headlamp output: 1600 lm, beam distance: 290m, 3 × LED diodes, maximum service life: 50000 h, protection level: IP66, power: 21700 × 1 pc(s), weight: 238g
Discounted -10 % 2,969,- 3,299,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTfen36
5.0 5×
Watch Price/Availability
AlzaGuard WaterProof Roll-up Bag 10l - blue
Waterproof Bag - volume 10 l, IPX6 (splash proof), roll-up closure, removable and adjustable strap (120 cm), material PVC 500D, dimensions 54 × 27.5 × 27.5 cm
Great price 219,-
Currently Unavailable
Order Code: AGD_WPBR010L
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 397 Kč/1 kg
  119,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo019
4.9 21×
Watch Price/Availability
Tatonka Rettungsdecke gold
Duvet - insulating
Discounted -9 % 89,- 98,-
Currently Unavailable
Order Code: SPT22032
Olpran Viola 28" 18" - Electric Bike
Discount
Free
delivery
4.4 7×
Watch Price/Availability
Olpran Viola 28" 18"
Electric Bike - trekking / Cross-country, city and electric bike with 28" wheel diameter, for men/women, front suspension fork, recreational use, with Sutto motor motor in the rear hub, aluminium frame, frame size: M, mudguard, low Step and with stand, can carry up to 120kg
Discounted -7 % 29,990,- 32,290,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTolp516
4.7 10×
Watch Price/Availability
Adventure Menu / SENS - LightWeight Cricket protein penne in sauce with beans, spinach and olives
MRE - Meal Ready To Eat, energy value per 100 g: 1691 kJ, weight 142g - 1,824 Kč/1 kg
  259,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTadv054
4.4 5×
Watch Price/Availability
AlzaGuard WaterProof Roll-up Bag 20l - orange
Waterproof Bag - volume 20 l, IPX6 (splash proof), roll-up closure, two removable and adjustable straps (120 cm), can be used as a backpack, material PVC 500D, dimensions 59 × 36 × 36 cm
Great price 299,-
Currently Unavailable
Order Code: AGD_WPBR020O
4.4 5×
Watch Price/Availability
AlzaGuard WaterProof Roll-up Bag 20l - blue
Waterproof Bag - volume 20 l, IPX6 (splash proof), roll-up closure, two removable and adjustable straps (120 cm), can be used as a backpack, material PVC 500D, dimensions 59 × 36 × 36 cm
Great price 299,-
Currently Unavailable
Order Code: AGD_WPBR020L
5.0 6×
Watch Price/Availability
Isostar Whey Protein 570g Vanilla
Protein -, protein: 74 % 19 portions, vanilla flavour - 25 Kč/portion - from 840 Kč/1 kg
Discounted -18 % 479,- 589,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTisos036
Olpran Viola 28" 18" - Electric Bike
Discount
Free
delivery
4.4 7×
Watch Price/Availability
Olpran Viola 28" 18"
Electric Bike - trekking / Cross-country, city and electric bike with 28" wheel diameter, for men/women, front suspension fork, recreational use, with Sutto motor motor in the rear hub, aluminium frame, frame size: S, mudguard, low Step and with stand, can carry up to 120kg
Discounted -7 % 29,990,- 32,290,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTolp518
4.6 18×
Watch Price/Availability
SELECT HB Torneo DB, sizing. 0
Handball size: 0, material: synthetic leather, colour: green, sewn, for training matches
  499,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTsel588