PET PET

E3 2018 – Zhodnocení největší herní akce roku

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Před několika dny skončila tradičně nejsledovanější herní akce roku, ze které jsme vám přinesli nespočet trailerů, článků, updatů a celkem osm shrnujících reportáží. Jak E3 2018 hodnotíme nyní s odstupem poté, co opadl ten největší hype a přebolela ta nejbolestivější zklamání, si můžete přečíst v našem ohlédnutí. A přestože tvoříme jednu redakci, rozhodli jsme se dát prostor všem našim autorům, neboť jak zjistíte z následujících řádků, shoda v názoru na letošní herní veletrh mezi námi tak úplně nepanuje.

V závěrečné části našeho hodnocení nalezete také přehlednou tabulku mapující ty nejzajímavější hry, které se na E3 2018 objevily a o nichž jsme psali článek či update.

i Sledujte E3 2019 v našem speciálu!

E3 2018 je už dávno za námi. Co nového si pro hráče chystají nejen velké vydavatelské domy jako Electronic Arts, Microsoft či Ubisoft, se dozvíte z našeho speciálu E3 2019.

E3 2018

EA E3 2018
Záznam a reportáž
Microsoft Xbox E3 2018
Záznam a reportáž
Bethesda E3 2018
Záznam a reportáž
Square Enix E3 2018
Záznam a reportáž
Ubisoft E3 2018
Záznam a reportáž
PC Gaming Show E3 2018
Záznam a reportáž
Sony PlayStation E3 2018
Záznam a reportáž
Nintendo E3 2018
Záznam a reportáž
 1. Ohlédnutí za E3 2018: Jakub Němec
 2. Ohlédnutí za E3 2018: Filip Němec
 3. Ohlédnutí za E3 2018: Ondřej Zeman
 4. Ohlédnutí za E3 2018: Štěpán Lenk
 5. Nejlepší hry na E3 2018: přehled

Ohlédnutí za E3 2018: Jakub Němec

Top3: Plošinovky, Beyond Good and Evil 2, konference Sony | Překvapení: Anthem | Zklamání: konference Square Enix, Avengers | Kdo prohrál: série Command and Conquer, EA | Kdo vyhrál: Sony

(19. 6. 2018) Já jsem u vyhlídek plynoucích z velkých herních výstav vždy spíše opatrný. Všichni od nich totiž očekávají bombastická odhalení a předvádění studií v nejlepším světle, a proto bývají z celkové úrovně dost často zklamaní, protože se nesplnily jejich vysoké nároky. Co se týče E3 2018, předpokládal jsem poklidný průběh, kdy se každý vydavatel vytasí s jedním, dvěma překvapeními a bude spíše sázet na jistotu už dříve ohlášených velkých titulů s tím, že k nim přilepí hry zaměřené na užší skupiny hráčů. A přesně to jsem dostal, takže z mého pohledu šlo o průměrný ročník.

Moje osobní top3

Konkrétně pro mě vypadá po E3 2018 velmi dobře situace na poli plošinovek. Potvrzení temněji laděného Ori and the Will of the Wisps a oznámení vlněného dobrodružství Unravel Two, které okamžitě vyšlo, mi rozhodně zvedlo náladu. Pak se EA Originals přiřítil s druhým zajímavým projektem Sea of Solitude, od nějž si slibuji hluboký zážitek s přesahem do dnešního uspěchaného světa podobně jako v RiME.

E3 2018; Beyond Good and Evil 2

Kladná či záporná role Jade v příběhu Beyond Good an Evil 2 je otázka, která nenechá nejednoho fanouška spát.

Druhým světlým momentem, který mi na E3 2018 doslova vyrazil dech, bylo odhalení postavy Jade v Beyond Good an Evil 2. Už sám o sobě je otevřený svět oblíbeného fiktivního univerza dost lákavým, ale s přítomností mladé slečny vystupující v roli lovkyně vesmírných pirátů se moje očekávání vyšplhala do nebeských výšin. Projekt Michela Ancela urazil dost dlouhou cestu, aby mohl předvést něco ze své hratelnosti, ale pomalu se začínám bát, že jej v roce 2019 neuvidíme a bude se spíše jednat o jednu z prvních velkých her na novou generaci konzolí.

Na vrcholu piedestalu mých nejoblíbenějších chvilek na E3 2018 stojí prezentace exkluzivit od Sony. Musí se nechat, že japonský vydavatel prostě umí prodat práci svých studií na plné čáře. Show Sony na E3 2018 byla sice rozvláčná a místy až nudná, ale ve chvíli, kdy dostaly slovo řemeslně skvěle zpracované trailery a gameplaye, tak musel být každý divák jejich intenzitou zaražen do svého křesla. Byl by hřích jmenovat jen jeden titul, protože Spider-Man, The Last of Us Part II, Death Stranding i Ghost of Tsushima prostě všechny vypadaly božsky.

E3 2018; Ori and the Will of the Wisps Ghost of Tsushima

Obrázek 1: V Ori and the Will of the Wisps budeme zřejmě čelit mnohem temnějším hrozbám než v prvním dílu. Obrázek 2:  Grafické možnosti PlayStationu 4 v nejnovějších titulech uhranou svou kvalitou a důrazem na detail.

Největší překvapení

V mém případě se jednalo o překvapivé momenty spíše negativního rázu, kdy jsem v tichu červnové noci vykřikl proti obrazovce své vzteklé „Proboha, proč?“ či věty s mnohem pejorativnějším obsahem. Asi nejhlubším zásahem do mé hráčské duše bylo zabití úžasné RTS série Command and Conquer v přímém přenosu na prezentaci EA. Udělat z takto slavné značky jeden z portů pro mobilní hraní mi zvedá tlak na hranci infarktu a jsem naštvaný doteď. Na podobné vlně negativních emocí se veze multiplayerový nádech Anthemu nebo absolutní zazdění projektu Avengers od Square Enix.

Největší zklamání

Zvolna navážu na předchozí odstavec. Největším zklamáním z mého pohledu je nulová snaha Square Enix přinést informace o superhrdinském projektu Avengers. Celý svět čeká na svátek v podobě E3 2018, aby posbíral alespoň drobky ze sledovaného titulu, a Square Enix se na ně vykašle, ostatně jako na celou svou konferenci. Hodně podobnou situaci zažili také fanoušci Star Wars, které odbyl vydavatel EA pouze oznámením jména nové hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Snad budou vývojáři více sdílní na srpnové výstavě Gamescom.

E3 2018; Anthem

Podobný pohled bude zažívat většina hráčů, protože podle všeho sami v divočině světa Anthem dlouho nevydržíte.

Kdo E3 2018 „prohrál“?

Zřejmě by bylo na místě říci, že na posledním místě skončil Square Enix se svou zbytečnou konferencí, ale ono to tak jasné není. Všechny tři důležité tituly – Shadow of the Tomb Raider, Just Cause 4 a Kingdom Hearts 3 dostaly obrovský prostor na show jiných vydavatelů v rámci celé E3 2018, takže účel byl splněn. Osobně jsem spíše na vážkách mezi gigantem EA, který mimo Battlefield V ničím neohromil, fanoušky Anthemu spíše vyděsil podobnostmi s Destiny, zazdil nové Star Wars a dokázal usmrtit sérii Command and Conquer, nebo Microsoftem, jenž měl sice absolutně nabušenou konferenci, ale v rámci exkluzivit pro Xbox podle mě dostal od Sony slušně na frak.

E3 2018; Command and Conquer: Rivals

Z pohledu počítačového hráče se mobilní port Command and Conquer jeví jako největší prohra.

Ovšem záleží pouze na hráčských preferencích a vkusu, protože Ori and the Will of the Wisps, série Gears of War a Forza Horizon 4 jsou pořád velmi slušná lákadla pro technologicky nejvyspělejší konzoli Xbox One X. Když tedy vše sečteme a podtrhneme, tak se z chvostu o prsa utrhli vydavatelé jak ze Square Enix, tak z Microsoftu, což tedy vrhá v mých očích největší stín na Electronic Arts, který potenciál E3 2018 rozhodně nevyužil tak, jak mohl.

A kdo E3 2018 „vyhrál“?

Po týdenním maratonu konferencí musím nejvíce ocenit práci Sony, i když Bethesda si v okruhu počítačových hráčů také nevedla vůbec špatně a Ubisoft rovněž předvedl svůj vyšší standard. Japonský vydavatel dokázal potvrdit svou dominanci na konzolovém trhu a urvat pro sebe obrovskou porci pozornosti jednotlivými tituly ze svého line-upu. Možná jsem se nechal unést bombastickou propagací titulů pro následující období, ale proto vlastně E3 2018 máme, ne? Celkově se letošní ročník nesl na průměrné vlně a objevila se řada zajímavých oznámení, ale nic tak velkého, aby to od základu redefinovalo dnešní trh s videohrami. Uvidíme, zda v příštím roce přijde na řadu nová generace konzolí, to by mohlo být mnohem zajímavější. – Jakub Němec

E3 2018; The Last of Us: Part 2

Pro mnohé byla největším tahákem konference Sony a odhalení gameplay záběrů z The Last of Us Part 2.

Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.Ohlédnutí za E3 2018: Filip Němec

Top3: The Last of Us: Part 2, Spider-Man, Nintendo Switch | Překvapení: konferece Microsoftu | Zklamání: konference Square Enix | Kdo prohrál: někteří fanoušci EA | Kdo vyhrál: Microsoft

(19. 6. 2018) Miluji E3. Tento herní svátek nemá konkurenci jak svým významem, tak i velikostí. Německý Gamescom je proti němu pouťovou atrakcí, přestože jde spolu s Tokio Games Show o druhou a třetí největší herní výstavu na světě. Svou pompézností navíc dává najevo, jak velký je herní průmysl byznys. Electronic Arts si doveze pod své stánky umělý trávník, výškové budovy na pár dní zahalí monumentální herní billboardy a jednotlivé společnosti zvou na své tiskové konference do divadelních sálů a koncertních hal. E3 prostě nejde nemilovat. Vzhledem ke svému konzolovému zaměření jsem se jako každý rok těšil na souboj Sony vs. Microsoft a rozhodně jsem se nenudil. Vzhledem k tomu, že Xbox One i PlayStation 4 jsou na vrcholu svého životního cyklu, celá E3 2018 se zaměřila čistě na hry (tj. žádný nový hardware) a i díky tomu byl letošní ročník opravdu skvělý.

Moje osobní top3

Asi to bude znít mainstreamově, ale pokud bych měl zmínit jedinou hru z E3 2018, bylo by to určitě The Last of Us: Part II. Pokud jde o studio Naughty Dog, jsem spíše fanoušek jejich série Uncharted, ale druhé TLoU opět vypadá, že zboří mosty, posune hranice, nastaví laťky… no, říkejme tomu, jak chceme, tato hra zkrátka udělá strašný humbuk. Z E3 ukázky mě nadchla zejména práce s prostředím. To, jakým způsobem větvičky kapradí uhýbají plíživému pohybu Ellie a po jejím projití ji přirozeně hladí po zádech a vrací se zpět... je pro mě nepochopitelné, stejně jako fantastická práce s umělou inteligencí. Souboje vypadají jako jeden dlouhý filmeček v enginu hry, nebo přinejmenším kupa dobře nastavených skriptů. Že je ale vše zcela bezprostřední a nepřipravené chování hry, je naprosto fantastické.

E3 2018; The Last of Us: Part 2

Lesní gameplay ukázka The Last of Us: Part II je pro mě největší událostí celé E3 2018.

Chtě nechtě musím u Sony ještě zůstat (avšak i na Microsoft dojde!). Dlouho jsem autorům z Insomniac Games příliš nevěřil, protože zvládnout arkádovou hru se Spider-Manem není zrovna brnkačka. Skloubit jednoduché, ale zároveň svobodné skákání po městě spolu se specifickým soubojovým stylem Pavoučího Muže chce značné umění a nepřišlo mi, že by předchozí díla studia jako série Resistance nebo Xboxový Sunset Overdrive něčím vynikala. V září vycházející Spider-Man má ale podle všeho naprosto vše, co správný titul s tímto charakteristickým hrdinou mít má – akrobatické souboje, zábavný pohyb po městě a dobře zpracovanou komiksovou předlohu. Už aby tu bylo září!

Poslední z mého osobního TOP 3 je spíše aktuální stav na Nintendo Switch scéně, kterou ilustruje hned několik událostí. Zejména jde o celkový úspěch této hybridní konzolky, jenž Nintendo po propadáku s Wii U zoufale potřebovalo. Switch se prodává velmi dobře a co je důležité, vycházejí na něj nejen hry od Nintenda, přidávají se také vydavatelé třetích stran, a to je opravdu velký úspěch. Fortnite pro Nintendo Switch jde sice mimo mě, avšak mé přenosné konzolové srdce zaplesalo při oznámení Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure, a to i přesto, že nešlo v zásadě o žádné překvapení. Tato tahová strategie si mě opravdu hodně získala a chystané rozšíření vypadá taktéž velmi výživně. A vlastně ani toho Donkey Konga bych nepotřeboval, hlavně že se vrátí skvělá Rabbid Peach!

E3 2018; Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure E3 2018; Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure

Obrázek 1: Maria střídá Donkey Kong, avšak miláčkem kamery zůstanou i nadále rozpustilí králíci. Obrázek 2:  Nejzábavnější scény si pro sebe urve již tradičně králičí verze princezny Peach.

Největší překvapení

Nešlo o překvapení v pravém slova smyslu, protože všechny exkluzivity, které Microsoft na své E3 konferenci oznámil, tak trochy visely ve vzduchu. I tak ale byla vysoká koncentrace Xbox One exkluzivit na jednom pódiu… no, prostě překvapující. Hned tři tituly ze série Gears of War (kdo ví, třeba i mobilní Gears Pop! budou stát za to) a vedle toho čtvrtá Forza Horizon, jejíž oznámení se sice nabízelo, ale přišlo ve velké parádě a se spoustou zajímavých změn. Na sychravý podzim v Anglii se prostě těším. A Halo Infinite? Vlastně jsme se dozvěděli jen to, že další Halo bude dobře vypadat, ale přítomnost Master Chiefa musí zasáhnout srdce každého fanouška série. Microsoft zkrátka překvapil kupou skvělých her a taková překvápka mám rád.

E3 2018; Forza Horizon 4

Čtvero ročních období podle Playground Games? To si nechám líbit.

Největší zklamání

Ačkoli jsme v redakci specializováni do různých směrů, tady bude asi shoda nezvykle velká. Zklamáním E3 2018 je pro mě rozhodně tisková konference Square Enix, která vlastně nemusela vůbec být. Je pravdou, že představení Shadow of The Tomb Raider bylo povedené a další dobrodružství Rica Rodrigueze kvituji dost možná ještě více, ale pak už to byla nuda a šeď. Za největší křivdu pak beru absenci již dlouho oznámeného Avengers titulu, to Square Enix jen tak neodpustím. Shadow of The Tomb Rider si mohl navíc tradičně odprezentovat Microsoft a Just Cause 4 třeba také. Square Enix nemá tolik „míčků ve vzduchu“, aby potřeboval velkou tiskovou konferenci.

Kdo E3 2018 „prohrál“?

Jestli vůbec může být někdo ze svátku jako je E3 zklamaný, bude to někdo úzce vyhraněný. Třeba jako návštěvnicí výstavy, kteří si přišli zahrát nové NHL, ale Electronic Arts dovezlo desítky stojanů s rok starým NHL 18, čehož si ale očividně téměř nikdo nevšiml. Zaplakali pak také všichni ti, kteří očekávali alespoň náznak nové generace konzolí. Přestože třeba náš detailní článek o chystaném PlayStationu 5 je informačně i obsahem docela bohatý, jak Sony, tak Microsoft se zaměřily zcela a pouze na hry. Dostali jsme jen několik málo náznaků – Phill Spencer jen tak mezi řečí oznámil, že pracují na „několika“ (!) nových Xboxech a třeba ředitel Ubisoftu Yves Guillemot se nechal v rámci E3 2018 konference slyšet, že očekává už pouze jednu klasickou generaci a hned ta další už přejde kompletně do cloudu. To už tu ale bylo několikrát.

A kdo E3 2018 „vyhrál“?

Konzole od Microsoftu i Sony byly odjakživa součástí mého života. Ani jednu z platforem jsem nezatracoval, nicméně původní zaměření Xboxu One na služby a minimum exkluzivních titulů které by mě táhly, nakonec vyústilo v to, že poslední konzolovou generaci je můj favorit PlayStation 4. Letošním vítězem je však pro mě Microsoft. Už se mi ani nechce věřit, že před pár lety byly jeho konference o službách, satelitní televizi a sledování sportu. Na E3 2018 se Microsoft zaměřil pouze na hry, odpustil si zbytečné řeči kolem a v nevídané kadenci naservíroval hned padesátku titulů, včetně mnoha čerstvých oznámení a světových premiér. E3 tak z mého pohledu jasně vyhrál, protože po dlouhé době ukázal, že umí nejen držet krok, ale i diktovat. Letos to bylo prostě na jedničku.

E3 2018; Microsoft

Microsoft letos zazářil způsobem, který zřejmě nečekali ani mnozí optimisté. Phill Spencer a „jeho“ Microsoft představil celkem 50 her, z toho 18 exkluzivit a 15 titulů, které svět viděl vůbec poprvé.

E3 2018 byla zkrátka povedená. Zaměřila se pouze na hry a z tohoto pohledu ji jasně opanoval Microsoft. Naopak Sony předvedla komornější a osobnější podívanou, kterou si ale může díky svému postavení dovolit. A pokud jste jako já trochu zklamaní, že nebyl oznámen žádný velký PlayStation titul, nemusíte smutnět. Na rozdíl od ostatních má totiž Sony letos ještě dvě velké akce – Paris Games Week v říjnu a svou vlastní show PlayStation Experience v prosinci. PlayStation letos ještě nevyložil všechny karty, tím si můžeme být jisti. A téměř jisté je také to, že i E3 2019 bude skvělá a také úplně jiná. Microsoft i Sony nejspíše ukáží (na plnohodnotné představení bude ještě možná brzy) své nové konzole a charakter celé výstavy to může od podlahy změnit. Tak jako tak nás čeká skvělá výstava... žijeme v době, kdy je skvělé být hráčem! – Filip Němec

Filip Němec

Filip Němec

Hry byly mým nejlepším přítelem i milenkou již od dětství. O hrách jsem začal psát už na střední škole, čímž jsem vysedávání u herních strojů ospravedlňoval nejdříve před rodiči i přítelkyní a nyní před manželkou. V minulosti jsem ve formě textu i herních pořadů přispíval pro magazíny jako Games.cz, Eurogamer.cz či Zing.cz. V Alza Magazínu a GEMu mám na starosti herní konzole všeho druhu, videoobsah a z her pak zejména závody. V osobní rovině jsem navíc hlavním strůjcem vyostřených diskusí mezi konzolisty a PC Master Race, do které jsem se nenápadně také přidal, přestože moje herní srdce bije zejména pro pohodlné gaučové hraní.Ohlédnutí za E3 2018: Ondřej Zeman

Top3: Doom: Eternal, Battlefield V, Fallout 76 | Překvapení: Dying Light 2 | Zklamání: Anthem | Kdo prohrál: Square Enix | Kdo vyhrál: Bethesda

(19. 6. 2018) Na E3 2018 jsem se skutečně těšil. Mám tuhle herní akci hodně rád, protože je většinou plná zajímavých oznámení, která mě už nejednou usadila do křesla. Tento rok jsem očekával stejnou nálož jako v minulých letech. Jak jsem nakonec dopadl, si můžete přečíst v mém ohlédnutí..

Moje osobní top3

Nejvíce jsem byl určitě nadšen z ohlášení FPS DOOM: Eternal. Přestože se jednalo jen o krátký teaser, vzbudil ve mně víc emocí než většina dlouhých a nudných prezentací, které jsem měl možnost vidět před ním. V minutových záběrech bylo vše, po čem fandové této série touží. Démoni, padlá Země a nadupaný soundtrack umocňující celkový dojem. Už aby tu byl QuakeCon, kde tvůrci představí víc než na E3 2018.

E3 2018; Doom Eternal

DOOM: Eternal zaručeně nebude hrou pro slabší povahy.

Radost mi vedle DOOM: Eternal udělal také Battlefield V. Podobně jako další hráči, i já jsem se po shlédnutí prvního videa neubránil pocitu, že tohle nemusí dopadnout dobře. Nejnovější záběry z hraní a trailer zaměřený na multiplayer však tuhle zcela nejistotu rozptýlily. Propracovaná destrukce, budování barikád a celkový gameplay vypadá natolik povedeně, že se nemohu dočkat, až si ho sám zahraju.

V závěru této části textu rozhodně nemohu opomenout Fallout 76, o němž se toho před samotnou E3 2018 moc nevědělo. Záběry z prezentace Bethesdy mě však potěšily. Tvůrci prakticky vytvořili něco, co jsem už delší dobu s očekáváním vyhlížel. Fallout pro více hráčů, v němž bude možné stavět báze, zabíjet hráče a užívat atomové zbraně, k nimž se dostanou jen ti nejlepší. Prostě a jednoduše sen každého fanouška série Fallout.

E3 2018; Battlefield V E3 2018; Fallout 76

Obrázek 1: Battlefield V se stal jedním z tahounů konference EA na E3 2018. Obrázek 2: Stará dobrá helma, kdopak si ji v Fallout 76 asi nasadí.

Největší překvapení

Za největší překvapení E3 2018 určitě považuji oznámení Dying Light 2 spolu s prezentací záběrů ze hry. V době vydání jsem měl rád už první díl, dvojka však vypadá mnohonásobně lépe po všech stránkách. Mimoto bude nabízet propracované volby ovlivňující chod města, takže se na ni neskutečně těším. Snad se v průběhu vývoje nic výrazně nepokazí a ve finále dostanu hru, z níž jsem aktuálně tolik nadšen.

E3 2018; Dying Light 2

V Dying Light 2 se můžeme opět těšit na létající nemrtvé.

Největší zklamání

Na nejnovější značku EA jsem se těšil už od minulého roku, kdy jsme měli možnost vidět první záběry z hraní. Anthem na první pohled budil dojem, že se bude jednat o pořádné RPG pro jednoho hráče, který dostane k dispozici obrovský svět plný úkolů a výzev. Na E3 2018 jsme se o Anthemu dozvěděli více. Hra nebude fungovat offline a spolupráce s ostatními bude hrát prim. Prakticky se z Anthemu vyklubalo Destiny 3, díky čemuž se z něj stalo minimálně pro mě největší zklamání E3 2018.

Kdo E3 2018 „prohrál“?

Letošní E3 má reálně větší počet poražených než vítězů. Jelikož zde není tolik místa, aby dostal prostor každý z nich, zmíním v těchto odstavcích jen několik vyvolených.V mých očích se v této skupině objevila po své konferenci společnost Microsoft, která se představením obrovské škály her snažila zakrýt absenci většího počtu exkluzivit pro Xbox. Stejně tak mě moc nepotěšilo podobně zdatné Nintendo a SEGA, která využila PC Gaming Show jakožto reklamní plochu pro její starší produkty, jež v minulosti už dorazily na konzole. Čekal jsem od ní v tomto ohledu popravdě trošku víc.

E3 2018; Age of Empires IV E3 2018; Just Cause

Obrázek 1: Kdyby Microsoft na E3 2018 představil větších počet IP, ehm třeba Age of Empires IV, zřejmě by se v této kategorii neoctl. Obrázek 2:  Kteroupak hru jsme viděli na nejvíce prezentacích…

Asi největším poraženým celé E3 2018 se stal Square Enix. Jeho hry jsem měl možnost vidět na většině konferencí, sám však svou vlastní prezentaci moc nezvládl, protože namísto toho, aby nám s ní vyrazil dech, pouze nudil nebo předváděl už dávno představené, za což ho rozhodně nemohu chválit. Upřímně doufám, že se této společnosti povede příští rok lépe a konečně přijde s něčím skutečně zajímavým.

A kdo E3 2018 „vyhrál“?

Na pomyslném piedestalu vítězů E3 2018 rozhodně stanula Bethesda, která předvedla dle mého nejvýraznější škálu her pro hráče upřednostňující PC před konzolemi, pro jejichž vlastníky tu byla především Sony. Konference ostatních gigantů byly spolu se zbylým prezentovaným obsahem slabšího ražení. Celkově jsem byl s letošní E3 spokojen jen do jisté míry. Vyloženě mi chybělo představení pořádné RTS či tahové strategie, na kterou bych se mohl v následujících měsících těšit. Komplet mi však nabídl slušnou show a pár nových kousků, jež budu jistě až do vydání pozorně sledovat, takže si nakonec nemohu stěžovat. – Ondřej Zeman

E3 2018; The Elder Scrolls VI

Na E3 2018 toho Bethesda představila skutečně hodně, dočkali jsme se dokonce i ohlášení The Elder Scrolls VI.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.Ohlédnutí za E3 2018: Štěpán Lenk

Top3: The Last of Us: Part 2, Sekiro: Shadows Die Twice, Spider-Man | Překvapení: Cyberpunk 2077 | Zklamání: Red Dead Redemption 2 | Kdo prohrál: lidé, kteří chtěli pochopit, o čem je Death Stranding | Kdo vyhrál: Sony |

(19. 6. 2018) Osobně jsem se snažil držet svá očekávání na uzdě, jelikož herní ukázky zveřejněné na E3 se leckdy od finálních produktů výrazně liší. Toužebně jsem si ale přál několik věcí: nové informace ohledně Spider-Mana od Insomniac Games, oznámení Bloodborne 2 a port Cupheada na PS4 či Nintendo Switch. Něco se splnilo, něco ne, ale tak už to v životě chodí.

Moje osobní top3

Na prvním místě je u mě jednoznačně prezentace The Last Of Us Part 2. Drsná a napínavá upoutávka ukázala strhující, až syrovou gameplay, při které přímo tuhla krev v žilách. Grafika, fyzika a animace postav od prvního dílu udělaly obrovský krok kupředu a soubojový systém se dočkal výrazného vylepšení. Klobouk dolů, Naughty Dog. A když si uvědomím, že se v traileru ani na vteřinu neukázali nakažení nepřátelé známí z „jedničky”, je zcela evidentní, že jsme reálně ze hry viděli naprosté minimum. V plné verzi se tedy máme na co těšit.

E3 2018; The Last of Us: Part 2

Ukázka The Last Of Us Part 2 byla naprosto ohromující.

Další budoucí peckou, která mne na E3 2018 nadchla, je Sekiro: Shadow Die Twice. Samurajská variace na Dark Souls (od stejných tvůrců), která ale vypadá dostatečně odlišně na to, abychom ji nemohli jen tak smést ze stolu jako recyklování úspěšné formule. Od studia FromSoftware můžeme očekávat vysokou obtížnost, detailní a propracovaný level design a pamětihodné souboje s bossy. A už jen ze sledování traileru cítím to stejné napětí, jaké dobře znám právě z Dark Souls.

No a do třetice všeho dobrého... eee… asi… asi… musím dát Spider-Mana. Prostě musím. Od loňského E3, kdy jsem tuto hru viděl poprvé v pohybu, se tohoto titulu nemůžu dočkat a mám dojem, že už i mým kamarádům to neustálé blábolení o „průletech krásně zpracovaným New Yorkem” a „soubojích s ikonickými záporáky” musí lézt na nervy. Jenže ta hra prostě s každým novým trailerem vypadá líp!

E3 2018; Sekiro: Shadows Die Twice E3 2018; Spider-Man

Obrázek 1: Dark Souls ve feudálním Japonsku a mechanická ruka hlavního hrdiny jako bonus. Co chtít víc? Obrázek 2: Spider-Man od Insomniac Games je s každým trailerem lepší a lepší.

Největší překvapení

Nejvíce mě překvapil rozhodně Cyberpunk 2077 – hra, kterou jsem v podstatě ignoroval a vlastně jsem na ni do E3 2018 neměl názor, natož zálusk. Pak se ale objevil trailer sestříhaný ze záběrů z herního enginu a můj zájem o akční RPG odehrávající se v ulicích Night City vzrostl o 100 %. Další informace mé nadšení jen podporovaly a já se teď přímo třesu na oznámení data vydání. Takhle, milí přátelé, funguje hype v praxi.

E3 2018; Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 mi až do E3 2018 byl víceméně fuk, jeden trailer ale všechno změnil.

Největší zklamání

Upřímně řečeno mě ohromně zklamalo, že se v hlavních prezentacích na E3 2018 ani na vteřinu neobjevilo Red Dead Redemption 2. Tato očekávaná hra má sice početnou základnu věrných fanoušků, datum vydání se ale blíží (26. října) a doposud jsme neviděli pořádnou ukázku ze hry, pouze pár screenshotů. Snad se Rockstar za svou kovbojskou akci nestydí?

E3 2018; Red Dead Redemption 2 E3 2018; Death Stranding

Obrázek 1: Red Dead Redemption 2 se blíží, na E3 2018 se ale neukázal. Takhle vypadá zklamání v přímém přenosu! Obrázek 2: Ani po dlouhém traileru Death Stranding bohužel stále nechápu. Ale aspoň tam “hraje” Norman Reedus.

Kdo E3 2018 „prohrál“?

Všichni, kdo doufali, že po novém traileru jim Death Stranding konečně začne dávat smysl. Ne, vážně. Hideo Kojima je osobitý tvůrce a jeho lehce bizarní hry mám velmi rád, ale já vážně netuším, co si o jeho právě připravované počinu mám myslet. Postačilo by, aby mi někdo alespoň ve zkratce vysvětlil, o co vlastně „go”. A taky, co tam sakra dělá to mimino?! Jsem ale plně ochoten připustit i variantu, že to nechápu jen já a všem okolo je jasné, jak to Hideo myslel.

A kdo E3 2018 „vyhrál“?

Těžká otázka. Zajímavých titulů a nečekaných oznámení se na E3 2018 objevilo víc než dost. Z hlediska koncentrace titulů, které ve mně vyvolaly upřímné nadšení, ale nakonec vyhrává japonský vydavatel Sony. Bethesda byla se novým Doomem, Wolfensteinem a Rage 2 blízko, ale kalibry typu Last of Us, Ghost of Tsushima, Nioh 2, Death Stranding a Spider-Man v mých očích prostě jen tak něco nepřebije.

E3 2018; Spider-Man E3 2018; Rage 2 E3 2018; Ghost of Tsushima

Obrázek 1: Bude to nejlepší hra se Spider-Manem v historii? Pravděpodobně. Možná. Asi jo! Obrázek 2: Rage 2 vypadá z trailerů skvěle a pekelně zábavně. Obrázek 3: Ghost of Tsushima vypadá naprosto fenomenálně. Propracovaný soubojový systém, feudální Japonsko a úchvatný vizuál rovná se bod pro Sony.

Celkově ale E3 2018 vnímám jako povedený ročník tohoto herního svátku. Her, na které se v následujících měsících můžeme těšit, se objevilo dostatek, takže ať už hrajete na jakékoli platformě, o zásobu kvalitních titulů máme vystaráno na pár let dopředu. A o to tady přece jde především. – Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

Nejlepší hry na E3 2018: přehled

V následující přehledné tabulce najdete seznam těch nejzajímavějších her, které se na E3 2018 objevily a o kterých jsme vám přinesli článek či reportáž. Jak sami uvidíte, není toho zrovna málo (ačkoliv dle názorů některých našich redaktorů patřila letošní E3 spíše k průměru). Pro všechny uvedené hry budeme také s velkou pravděpodobností psát recenze – uvidíme tedy, nakolik se bude jejich výsledná podoba lišit od bombastických trailerů (viz sloupec Trailery v tabulce).

E3 2018 Hry: tabulka/přehled

Hry/Články Žánr Vydavatel Vývojář Datum vydání Trailer Platformy
Anthem Akční Electronic Arts Bioware 22. 2. 2019 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Assassin's Creed Odyssey Akční adventura/RPG Ubisoft Ubisoft Quebec 5. 10. 2018 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Battlefield V FPS Electronic Arts EA DICE 19. 10. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Beyond Good and Evil 2 Akční adventura Ubisoft Ubisoft Montpelier ? Trailer PC, PS4, Xbox One
Call of Duty: Black Ops 4 FPS Activision Treyarch 12. 10. 2018 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Code Vein Akční RPG Bandai Namco Entertainment Bandai Namco Studios 28. 9. 2018 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Concrete Genie Adventura Sony Interactive Entertainment PixelOpus 2018 Gameplay PS4
Control Akční adventura, TPS 505 Games Remedy Entertainment 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Crackdown 3 Akční adventura Microsoft Studios Sumo Digital 22. 2. 2019 Trailer PC, Xbox One
Crash Bandicoot N. Sany Trilogy Hopsačka Activision Vicarious Visions 29. 6. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One, Switch
Cyberpunk 2077 RPG/FPS CD Projekt CD Projekt Red ? Trailer PC, PS4, Xbox One
Days Gone Akční adventura, Survival horror Sony Interactive Entertainment SIE Bend 22. 2. 2019 Gameplay PS4
Death Stranding Akční adventura Sony Interactive Entertainment Kojima Productions ? Trailer PS4
Destiny 2: Forsaken FPS Activision Bungie 4. 10. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Devil May Cry 5 Hack and Slash, Akční adventura Capcom Capcom Jaro 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Divinity: Original Sin 2 RPG Bandai Namco Entertainment Larian Studios 31. 8. 2018 Trailer PS4, Xbox One
DOOM Eternal FPS Bethesda Softworks id Software ? Teaser ?
Dragon Ball FighterZ Bojovka Bandai Namco Entertainment Arc System Works 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One, Switch
Dying Light 2 Survival horror, Akční adventura Techland Publishing Techland 2019 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Fallout 76 Survival Bethesda Softworks Bethesda Game Studios 14. 11. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Farming Simulator 19 Farming Focus Home Interactive Giants Software Podzim 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
FIFA 19 Sport EA Sports EA Vancouver 28. 9. 2018 Trailer PC, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Switch
Fortnite Battle royale, Survival Epic Games Epic Games 26. 9. 2017 Trailer PC, PS4, Xbox One, Switch, Mobily
Forza Horizon 4 Závodní Microsoft Studios Playground Games 2. 10. 2018 Trailer PC, Xbox One
Gears of War 5 TPS Microsoft Studios The Coalition 2019 Trailer PC, Xbox One
Ghost of Tsushima Akční adventura Sony Interactive Entertainment Sucker Punch ? Gameplay PS4
Halo Infinite FPS Microsoft Studios 343 Industries ? Trailer PC, Xbox One
Hitman 2 Akční stealth adventura Warner Bros. Interactive Entertainment IO Interactive 13. 11. 2018 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Hunt: Showdown FPS, Survival Crytek Crytek ? Teaser PC
Insurgency: Sandstorm FPS Focus Home Interactive New World Interactive 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Jump Force Bojovka Bandai Namco Entertainment Spike Chunsoft 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Jurassic World Evolution Budovatelská strategie Frontier Developments Frontier Developments 12. 6. 2018 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Just Cause 4 Akční adventura/TPS Square Enix Avalanche Studios 4. 12. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Kingdom Hearts 3 Akční 3D arkáda Square Enix Square Enix 29. 1. 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Metro: Exodus FPS Deep Silver 4A Games 22. 2. 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Ori and the Will of the Wisps Hopsačka Microsoft Studios Moon Studios 2019 Trailer PC, Xbox One
Overkill's Walking Dead Kooperační FPS 505 Games, Starbreeze Overkill 8. 11. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
PlayerUnknown's Battlegrounds Battle royale Microsoft Studios PUBG Corp. 12. 12. 2017 Trailer PC, Xbox One
Pro Evolution Soccer 2019 Sport Konami PES Productions 30. 8. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Quake Champions FPS Bethesda Softworks id Software 2018 Trailer PC
Rage 2 FPS Bethesda Softworks Avalanche Studios 2019 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Resident Evil 2 Remake Survival horror Capcom Capcom 25. 1. 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Satisfactory Survival Coffee Stain Publishing Coffee Stain Studios ? Trailer ?
Sea of Solitude Hopsačka, adventura EA Originals Jo-Mei Games 2019 Teaser PC, PS4, Xbox One
Sea of Thieves Online, Akční adventura Microsoft Studios Rare 20. 3. 2018 Trailer PC, Xbox One
Sekiro: Shadows Die Twice Akční adventura Activision FromSoftware 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Shadow of the Tomb Raider Akční adventura Square Enix Eidos Montreal 14. 9. 2018 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Skull and Bones Námořní pirátská akce Ubisoft Ubisoft Singapore 2019 Gameplay PC, PS4, Xbox One
Soulcalibur VI Bojovka Bandai Namco Entertainment Project Soul 19. 10. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Spider-Man Akční adventura Sony Interactive Entertainment Insomniac Games 7. 9. 2018 Gameplay PS4
Spyro Reignited Trilogy Hopsačka Activision Toys for Bob 21. 9. 2018 Gameplay PS4, Xbox One
Star Wars Battlefront 2 FPS, TPS Electronic Arts EA DICE 17. 11. 2017 Trailer PC, PS4, Xbox One
Star Wars: Jedi Fallen Order Third-person Electronic Arts Respawn Entertainment ? op ?
Starfield ? Bethesda Softworks Bethesda Game Studios ? Teaser ?
Starlink: Battle for Atlas Akční adventura Ubisoft Ubisoft Toronto 16. 10. 2018 Trailer PS4, Xbox One, Switch
Super Smash Bros. Ultimate Bojovka Nintendo Bandai Namco Studios Sora Ltd. 7. 12. 2018 Video Switch
The Crew 2 Závodní Ubisoft Ivory Tower 29. 6. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
The Elder Scrolls VI RPG Bethesda Softworks Bethesda Game Studios ? Teaser PC, PS4, Xbox One
The Elder Scrolls: Blades Akční RPG Bethesda Softworks Bethesda Game Studios 2018 Trailer Mobily
The Elder Scrolls Online MMORPG Bethesda Softworks ZeniMax Online Studios Vyšlo Trailer PC, PS4, Xbox One
The Last of Us: Part 2 Akční adventura Sony Interactive Entertainment Naughty Dog ? Gameplay PS4
The Sinking City Detektivní adventura Frogware Games Frogware games 21. 3. 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Tom Clancy's The Division 2 Taktická online akce Ubisoft Massive Entertainment 15. 3. 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Total War: Three Kingdoms Strategie SEGA The Creative Assembly 2019 Trailer PC
Twin Mirror Adventura Bandai Namco Entertainment Dontnod Entertainment 2019 Trailer PC, PS4, Xbox One
Unravel Two Plošinovka Electronic Arts Coldwood Interactive 9. 6. 2018 Trailer PC, PS4, Xbox One
Wolfenstein: Youngblood FPS Bethesda Softworks MachineGames 2019 Teaser PC, PS4, Xbox One

Konference Electronic Arts na E3 2018 (Reportáž) – konzervativní jízda s mobilní vložkou

Hry: Anthem, Battlefield V, FIFA 19, Madden NFL 19, NBA Live 19, Star Wars Battlefront 2, Sea of Solitude, Unravel Two, The Sims 4 - roční období

E3 2018, EA

 1. Prezentace Anthem na E3 2018 obnovila obavy z kopírování Destiny
 2. Battlefield V prozatím na E3 2018 ukázal jen multiplayer
 3. Star Wars pozitivní jedinci budou z E3 2018 zřejmě zklamaní
 4. FIFA 19, Madden NFL 19 a NBA Live na E3 2018 nechyběly, kde se ale ztratilo NHL?
 5. Program EA Originals na E3 2018 nezklamal
 6. Na E3 2018 se představila nová vize Command and Conquer
 7. The Sims 4 si našlo na E3 2018 svou cestu
 8. Opatrný přístup ve vydávání her kontrastuje s příklonem ke streamovanému hraní

(9. 6. 2018)Už je to tady, konference E3 2018 v Los Angeles oficiálně odstartovala. Prvním vydavatelským gigantem, který mohl představit své produkty pro nadcházející období, se stal Electronic Arts (EA) se svou akcí EA Play. V dnešní reportáži vám přineseme náhled na všechny očekávané pecky a několik málo překvapení, která si EA nachystala. Většina našich jistých tipů se nakonec na projekci objevila, ale vysněná pokračování či nové značky na show chyběly.

Živé vysílání z celé akce začalo již hodinu před prezentací přítomným novinářům. Mimo několika interních informací z EA jsme se dozvěděli o přídavku The Sims 4, v němž se objeví roční období. Od osmé hodiny se už vše točilo kolem velkých titulů roku 2018 a 2019. První místo zaujal Battlefied V a jeho multiplayer, kterému později sekundovaly sportovní tituly, v nichž se podivuhodně opomenulo NHL. Nezapomnělo se však na Star Wars, ale nová značka oznámena nebyla. Milým překvapením bylo intermezzo EA Originals představující tituly Unravel Two (dokonce je nyní k dispozici) a Sea of Solitude. Po zapomenutelné mobilní pauze se s nejlepším nakonec vytasil hodně podrobný pohled na Anthem. Pojďme se na jednotlivé tituly podívat blíže podle toho, jak nás zaujaly.

Prezentace Anthem na E3 2018 obnovila obavy z kopírování Destiny

Temné myšlenky milovníků vesmírných dobrodružství se naplnily. Anthem, vlajková loď EA a studia Bioware, se svým herním pojetím blíží jedněmi milovanému, druhými proklínanému opusu Destiny. Vývojáři se totiž rozhodli v otevřeně pojatém světě kombinovat singleplayerové a multiplayerové prvky do jednoho balíčku. Podobně jako ve zmíněném Destiny tak budete v rámci Anthem prožívat svůj vlastní příběh, plnit výzvy a úkoly, zkoumat město a mluvit s místními obyvateli, ale ven se vám samotným moc chtít nebude. Vnější postapokalyptické prostředí je totiž dost nepřátelské a s velkými výzvami v podobě obrovských monster si sami rozhodně neporadíte. Budete proto odkázáni na spolupráci s dalšími hráči ve vhodně složené skupině.

Tvorba družiny bude základem úspěšně provedené akce, protože musíte nakombinovat čtyři představené třídy obleků Javelin. Chápete správně, na vaší postavě zase tak moc nezáleží, vše se bude točit kolem exoskeletů, jež budete moci volně měnit, vybavovat a přeskinovávat podle nálady. K dispozici vám bude klasický bojovník Ranger, těžkou artilérií vybavený Colossus, agilní Interceptor a technologií vládnoucí Storm. Se všemi třídami se můžete blíže seznámit ve videu níže, nebo v aktualizaci na našem webu. Určitě vás stejně jako nás ohromí grafické zpracování a ladnost pohybů ve vzduchu, po zemi nebo dokonce v podvodní říši. Fanoušci Bioware a Destiny si kroužkují datum 22. února 2019.Battlefield V prozatím na E3 2018 ukázal jen multiplayer

Velký počet zvědavců také čekalo na nové informace o Battlefieldu V. Electronic Arts však na své konferenci v rámci E3 2018 uspokojila jejich chutě jen napůl. Mimo známých informací o zaměření singleplayeru na interní příběhy hrdinů v méně známých konfliktech druhé světové války totiž více zástupci studia DICE neřekli. Musíme vyčkat na show v podání Microsoftu, kde se snad dozvíme více. Místo toho nám však dovolili nahlédnout do hráči milovaného multiplayeru. Potvrdili možnosti customizace vašeho avatara (včetně pohlaví) a destrukci prostředí jako součást hratelnosti, což se dalo čekat. Čím však mnohým vyrazili dech, bylo oznámení zakomponovaných režimů. Mimo svých klasik totiž DICE podlehli vábení zápasů battle royale, které prý přizpůsobili potřebám Battlefieldu V. 19. října sami uvidíme, jak se s tím popasují. Do té doby pro více informací sledujte naše aktualizace.Star Wars pozitivní jedinci budou z E3 2018 zřejmě zklamaní

Naděje všech vyznavačů Síly zhasly hned na počátku bloku o univerzu George Lucase. Zástupce studia Respawn se totiž objevil pouze v publiku. Díky zvídavým otázkám moderátorky prozradil alespoň název projektu, na kterém s kolegy pracuje – Star Wars: Jedi Fallen Order, jenž se bude týkat mladého padawana v temných časech honů na Jedie mezi třetím a čtvrtým dílem filmové série. Světlo světa pak spatří o prázdninách 2019. Poté již dostali prostor tvůrci Battlefrontu 2, kteří podrobně představili sezónu inspirovanou snímkem o Hanu Solovi a budoucí plány se svým dílem. Během dalších aktualizací a přídavných balíčků se totiž zaměří na zpracování Klonových válek a přinesou postavy generála Grievouse, hraběte Dookua, Obi-wana Kenobiho a Anakina Skywalkera. O všech novinkách se dozvíte v našem článku.FIFA 19, Madden NFL 19 a NBA Live na E3 2018 nechyběly, kde se ale ztratilo NHL?

Přesně podle předpokladů se největší prostor v rámci sportovních her věnoval FIFĚ, která svou prezentaci rozpoltila mezi novinky o nadcházející FIFA 19 a probíhající mistrovství světa v aktuální FIFA 18, o čemž jsme vás nedávno informovali. Oslavou svátku fotbalu by měla být volná trial verze, v níž si milovníci zeleného pažitu mohou zdarma vyzkoušet své fotbalové dovednosti. Potrénovat bude třeba, protože v nové FIFA 19, jejíž tváří je opět Cristiano Ronaldo, soustředíte všechny své síly na boj o pohár Ligy mistrů, na nějž konečně EA získala licenci. Je s podivem, že se vůbec nemluvilo o Evropské lize, ale ta zřejmě není dost atraktivní pro velkolepou demonstraci v rámci E3 2018. Další střípky informací by se měly objevit během prázdnin, takže do vydání 28. září je ještě dost času.

O dalších hrách ze sportovní stáje jsme se od zástupců EA moc nedozvěděli. Madden NFL 19 svůj prostor věnovala rozhovoru s profesionálním esportovým hráčem v doprovodu záběrů ze samotné hry, která opět poběží na Frostbite enginu. Dynamika střetů vypadá opravdu povedeně, takže by nás nový díl amerického fotbalu vycházející 7. srpna nemusel zklamat. Ještě méně drahocenného času dostalo NBA LIVE 19. Z traileru však můžeme hádat, že se tvůrci mimo vytvoření kvalitní simulace basketbalu zaměřili i na jeho streetovou podobu, kterou můžeme okusit 7. září. Bohužel se neukázal nový díl hokejového NHL, golfové PGA ani UFC.Program EA Originals na E3 2018 nezklamal

Naše skryté naděje na překvapení se během konference zoufale upínaly k indie iniciativě EA Originals. Zatím vždy přišla se zajímavými nápady a ani na E3 2018 nezklamala. Vrátil se totiž náš milovaný vlněný panáček Yarny s novými dobrodružstvími. O příběhovém pozadí zatím mnoho nevíme, ale Unravel Two nabídne kooperaci, protože dvojka v názvu neskrývá jen pokračování, ale také počet hratelných postav. Modrý kamarád bude s Yarnym čelit novým výzvám a řešit složité hádanky, u kterých bude potřeba vzájemné spolupráce. Pokud budete sedět před obrazovkou sami, můžete obě vlnky spojit dohromady, ale mnohem větší zábava vás bude čekat s kamarádem po ruce, protože Unravel Two podporuje lokální kooperaci. A největší pecka na závěr – Unravel Two vyšel dnes.

Druhým oznámeným titulem v rámci EA Originals se stal počin německého studia Jo-Mei s názvem Sea of Solitude. Temně laděná adventura se zabývá odvrácenými stránkami lidské povahy. Je o mladé dívce jménem Kay, která se proměnila kvůli svým negativním vlastnostem ve zrůdu. Budeme sledovat její pouť za znovunalezením lidství, jež bude lemována mnoha alegorickými náměty inspirovanými dnešním světem (vzpomínáte na RiME?). Prozatím jsme viděli jen trailer, z nějž nám bylo chvílemi úzko. Na začátku roku 2019 zjistíme, s jakým úspěchem se titul Sea of Solitude (se všeříkající zkratkou SOS) představí světu.

Na E3 2018 se představila nová vize Command and Conquer

Pravděpodobně největší šok a pro mnohé zklamání bylo představení mobilní verze slavné série Command and Conquer s podtitulem Rivals. Oblíbené RTS strategii tak na počítačích zřejmě odzvonil umíráček, protože EA s ní chce prorazit na mobilním trhu. Z našeho pohledu se jedná o další z brzy zapomenutých her, které sice mají známou značku a slavnou předlohu, ale podobných dílek najdete na Google Play a App Storu mraky. Možná se ovšem pleteme a nakonec se z Command and Conquer: Rivals stane novodobý hit, v němž se budou pořádat velkolepé turnaje. Čas ukáže, jak se k titulu hráči postaví.The Sims 4 si našlo na E3 2018 svou cestu

Zřejmě se divíte, proč na tomto místě píšeme o hře The Sims 4, když se ve vysílacím čase Electronic Arts vůbec neobjevila. Ono vysílání z E3 2018 začalo totiž o hodinu dříve a dva moderátoři pobíhali po EA Play, kde zpovídali různé vývojáře. Jedni z nich představili DLC pro oblíbenou celorodinnou zábavu The Sims 4 s podtitulem Seasons (období). Díky přídavnému balíčku tak ve světě simíků začne padat sníh, přijdou letní vedra nebo podzimní plískanice. Daná období s sebou přinesou řadu dětských radovánek (andělíčci ve sněhu) a samozřejmě příslušné svátky (Halloween či Vánoce). Vše v doprovodu obrovského množství typického humoru, jenž sérii neodmyslitelně provází. Na vaše disky se DLC The Sims 4: Seasons přiřítí 22. června.Opatrný přístup ve vydávání her kontrastuje s příklonem ke streamovanému hraní

Jak sami můžete pozorovat, Electronic Arts na své prezentaci v rámci výstavy E3 2018 nijak neohromila. Na projekcích se střídaly očekávané tituly, které občas přenechaly místo propagaci samotné EA (za lootboxy se nyní přispívá na charitu). Z klidu nás vyvedly pouze zprávy, které se vymykaly konzervativnímu vedení vydavatelského domu. Asi největším šokem je plánované zavedení streamovaného hraní a rozjetí služby Origin Acces Premier, v němž si budete moci za měsíční poplatek zahrátek všechny tituly EA, včetně těch nejnovějších.

Jinak se najde spousta dalších poznatků, jež bude nutno po pátečním večeru vstřebat: battle royale v Battlefieldu V, Klonové války v Battlefront 2, Liga mistrů ve FIFA 19 nebo dva přírůstky do projektu EA Originals (Unravel Two, Sea of Solitude). Vyloženě nás naštvalo zneužití značky Command and Conquer pro mobilní účely. Na to jsme však po chvilce zapomněli, protože zlatým hřebem večera měla být závěrečná chvilka s Anthem, která v nás během deseti minut vzbudila spíše obavy z velkého počtu podobností s Destiny než nadšení z nového titulu. Takže nezbývá než doufat, že se kopírování Bioware podařilo vyhnout. Electronic Arts se na E3 2018 tedy moc nepředvedla, ale vyloženě ani nezklamala.

EA na E3 2018 – Predikce

EA na E3 2018: velmi jistá budoucnost, ale s možným překvapením?

Čas: 9. 6., 20:00 CET | Stream: twitch.tv youtube.com | Hry: Anthem, Battlefield V, Sportovní hry, Star Wars Battlefront 2

 1. Anthem – Nástupce Destiny?
 2. Battlefield V – Méně známé zákopy
 3. Sportovní hry – Sportem ku zdraví
 4. Star Wars  Battlefront 2 – EA v daleké galaxii
 5. EA Originals na E3 2018
 6. Možná přijde i kouzelník, aneb překvapení v podání EA?

Electronic Arts (EA) drží mezi hráči smutný post nejnenáviděnějšího vydavatele počítačových her. S tímto stigmatem by člověk řekl, že se o ně nikdo nebude zajímat. Ale opak je pravdou. Konference EA z losangelské E3 patří k nejsledovanějším prezentacím vůbec. Přitom se málokdy dočkáme nějakého překvapení, protože EA jede ve svých konzervativních kolejích a jen zřídka se rozhodne riskovat. Sami jste si možná všimli, že názvy EA titulů končí číslovkou, a to často hodně vysokou.

Přesto se podle nás není třeba bát nudné podívané. Určitě se připravte na výživný program plný sportovních titulů, které budou zase o něco lepší než minulý rok, ačkoliv asi nepřijde tak velký šok, jako když se využil engine Frostbite ve FIFĚ (na jehož plnou aplikaci čekáme v NHL). Další značky, které se zcela jistě dočkají plné podpory, budou multiplayerové střílečky Battlefield V a Star Wars: Battlefront 2. U pátého Battlefieldu už se objevují střípky informací nyní a ani hra z Lucasova univerza nezůstává pozadu.

Vrcholem úvodní konference E3 2018 se pravděpodobně stane Anthem, který většinu pozornosti získal už loni. Očekáváme mnohem delší videomateriály blíže představující hratelnost, jež 2byla posledně jen lehce naznačena. S trochou štěstí se snad EA přiřítí s novou AAA značkou, ze které nám spadne čelit na podlahu, ale spíše počítáme s novými tituly v rámci indie odnože EA Originals. Americký herní moloch velmi rád dává najevo, že podporuje i menší projekty, takže nová IP typu Unravel, Fe či A Way Out je téměř jistotou.

Anthem na E3 2018 – Nástupce Destiny?

Řada fanoušků sci-fi žánru s RPG prvky se bála, že po průšvihu se čtvrtým Mass Effectem se EA zatvrdí a nebude riskovat s dalším podobným titulem. Ale chyba lávky, na E3 v roce 2017 se vytasila s úplně novou značkou Anthem pod taktovkou studia BioWare. Necelých deset minut prezentace přikovalo diváky v sále i u obrazovek do křesel a nevěřícně se kochali tím, co dokáže třetí generace enginu Frostbite.

Od E3 2018 očekáváme obrovský nášup informací k této nové značce, jež by měla vyjít na začátku roku 2019. Prezentace by se mohla zaměřit na přiblížení příběhu a seznámení s postavami. Určitě bychom byli rádi za exkurzi mezi divokou faunu, která si lidský druh zařadila na svůj jídelníček. Vůbec bychom se nedivili, kdyby EA podstatnou část materiálů věnovala detailnějším ukázkám boje, v němž využijete různé útočné styly v kombinaci s RPG vylepšováním obleku Javelin. Na Electronic Arts lze pozorovat velkou víru v Anthem. O důležitosti nové značky svědčí zainteresování hned tří předních členů BioWare, kteří ukáží svůj nejnovější titul světu.Battlefield V na E3 2018 – Méně známé zákopy

Druhým hřebem večera bude beze sporu Battlefield V, na němž pracují veteráni ze studia DICE. Po jejich obrovském úspěchu s počinem z první světové války se v čase posuneme do druhého celosvětového sporu. Vynechat bychom měli profláklá bojiště jako Omaha Beach ve prospěch niternějšího prožitku na méně známých frontách celé planety. Singleplayerově by se mělo navázat na velmi populární War Stories z Battlefield 1, o nichž už nyní víme, že se vžijeme do osudů členky norského odboje. Nejspíš se tedy na letošní E3 dočkáme představení dalších hrdinů.

Z našeho preview již víte, že mimo příběhové mise se myslelo také na kooperativní hráče, kteří budou spolupracovat během náhodně generovaných misí prostřednictvím módu Grand Operations, který dostane s pravděpodobností atakující jistotu velký prostor. Podobně velká očekávání máme od představení multiplayerových variací, na nichž stojí celá popularita Battlefieldu. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se vývojáři postaví k obrovské popularitě battle royale her. Dle svých slov tento prvek značně obměnili, aby poskytli dokonalý zážitek. No, uvidíme, jak moc se tato informace na E3 2018 potká s pravdou.FIFA, MADDEN, NHL, NBA a další sportovní hry na E3 2018 – sportem ku zdraví

Už od devadesátých let si EA uzurpuje první místo na poli sportovních her a nebojí se svou dominancí pochlubit. Po velkých změnách v sériích FIFA a MADDEN, v nichž se výrazně projevila obměna enginu, letos očekáváme podobné ohlášení pro hokejovou nebo basketbalovou větev. Podle nás ostrouhají pravděpodobně fanoušci u nás oblíbeného hokeje, protože na trhu nemá série NHL konkurenci a EA proto nikam nespěchá. Světla reflektorů se tak zřejmě zaměří na sérii NBA Live, na jejíž místo se tlačí rival v podobě značky NBA 2K19. Uvidíme, jak se situace kolem těchto nekonečných seriálů vyvine.

Nepřekvapilo by nás, kdyby se EA na E3 2018 neváhala využít získaných fotbalových licencí a rozhodla se předvést velkou show ve spojení s průběžně konaným mistrovstvím světa, které už nyní můžete zdarma instalovat v rámci DLC do FIFA 18. Do prohlášení se jistě dostanou nově vyjednaná práva na Champions League a Evropskou ligu. Kopaná je vlajkovou lodí, takže se nebudeme divit, když méně dominantní série jako golfové PGA Tour nebo UFC nezískají vůbec žádný, popř. minimální prostor.Star Wars Battlefront 2 na E3 2018 – EA v daleké galaxii

EA využije svého prostoru k propagaci investičních jistot. Nejspíše nebude moc tlačit dopředu rozšiřující obsah pro Star Wars: Battlefront 2, protože hráči mají stále na jazyku pachuť loot boxu. Přesto se o Star Wars mluvit bude ve spojitosti s balíčkem k filmu Han Solo a vůbec bychom se nedivili představení budoucnosti hry v rámci dalších DLC. Ovšem pozor, stále visí ve vzduchu otazník nad novým titulem z prostředí Hvězdných válek. Za pořádnou příběhovou hru z Lucasova univerza coby náplast za plytký singleplayer Battlefrontu 2 bychom byli opravdu vděční.EA Originals na E3 2018

A samozřejmě, jak jsme naznačili v úvodu, určitě se objeví nový titul z prostředí EA Originals. Opravdu netušíme, s čím se Electronic Arts vytasí tentokrát, protože mix zločinecké kooperativky, létajícího zvířátka a panáčka z vlny z posledních dvou let dává tušit velkou vývojářskou svobodu. Z našeho pohledu by potěšila dobře udělaná plošinovka, protože ty se kvalitativně povedly více než A Way Out, který časem upadl do stereotypu.Možná přijde i kouzelník, aneb překvapení v podání EA?

A nyní se pustíme do všeobecně oblíbených fabulací, i když je pravda, že zrovna EA k nim moc prostoru nedává. Avšak minimálně jedno překvapení by pro E3 2018 v záloze mít mohla, ale jakým směrem se vydá, je zatím ve hvězdách. Svět Mass Effectu je u ledu a BioWare je stejně plně zaměstnáno Anthem, takže se nepřiřítí ani Dragon Age. Need for Speed loni nezvládl několikátý restart série, takže tady pšenka také nepokvete. Otevírá se tak prostor pro žánry, na něž se prozatím nedostalo – hororový Dead Space, parkourový Mirror Edge či něco „rodinného“ ražení?

Právě na segment her pro všechny bychom asi vsadili nejvíce. Čtvrtí Sims to spíše nebudou, ale stále máme otevřený prostor rozšiřujících DLC. Letos se simíci podívali na mobily, možná se EA zaměří na přenosná zařízení. A co rodinná konzole Switch? Na exkluzivitu pro platformy Nintenda je EA zřejmě zkostnatělá, ale třeba loňská fúze japonského giganta s Ubisoftem u Mario Rabidds ukázala, že se nemusí jednat o špatnou spolupráci. Jak se věci mají, zjistíme už v sobotu večer.

Microsoft/Xbox na E3 2018 – Microsoft příjemně překvapil plejádou nových titulů

Hry: Crackdown 3, Cyberpunk 2077, Devil May Cry 5, Dying Light 2, Fallout 76, Forza Horizon 4, Gears of War 5, Halo Infinite, Just Cause 4, Kingdom Hearts 3, Ori and the Will of the Wisps, Sekiro: Shadows Die Twice, Shadow of the Tomb Raider, The Division 2 a další

E3 2018, Microsoft, Xbox

 1. Tři nové tituly z Gears od War univerza na E3 2018 – Gears of War 5, Gears Tactics a Gears Pop!
 2. Forza Horizon 4 přichází s proměnlivými ročními obdobími
 3. Halo Infinite vrací do hry Master Chiefa
 4. Crackdown 3 se na E3 2018 připomněl zábavným gameplay trailerem
 5. Sekiro: Shadows Die Twice – nový titul od FromSoftware
 6. Cyberpunk 2077 na E3 2018 – Polské cyberpunkové RPG se odhaluje
 7. Devil May Cry 5 – Dante je zpět
 8. Metro Exodus na E3 2018 – ze stísněných tunelů až na povrch
 9. Battlefield V, Shadow of The Tomb Raider a The Divison 2 v nových ukázkách
 10. Nové informace o Fallout 76, Just Cause 4 a Sea of Thieves
 11. Oznámení Dying Light 2, Jump Force a datum vydání Kingdom Hearts 3
 12. Ori and the Will of the Wisps, We Happy Few a Battletoads
 13. Microsoft na E3 2018 ukázal celkem 50 her a oznámil odkup několika studií

(11. 6. 2018) V naší predikci, kde jsme odhalovali nejen jaké tituly si MS s sebou na E3 2018 přiveze, ale také celkový obraz konference, jsme se trefili zejména ve druhém zmíněném. Microsoft připravil velmi dynamickou a hrami nabitou show, která měla spád a nově oznámené, exkluzivní tituly se v rychlé kadenci střídaly se světovými premiérami multiplatformových her. Oproti předchozím rokům tak zelený gigant z Redmondu otočil o sto osmdesát stupňů. Vykašlal se na služby a zaměřil se na hry, a to hned na několik způsobů. Představil nové exkluzivní tituly pro Xbox One i PC, ukázal v rámci světové premiéry desítky nových her a rovněž oznámil akvizici nových studií. Pokud jsme si totiž v naši „před E3“ predikci stěžovali na to, že Microsoft má nedostatek vlastních vývojářských studií, i zde se naše věštecká koule nemýlila. Uskupení Microsoft Studios se totiž rozrostlo hned o pět více či méně zaběhnutých firem.

Jak už je na podobných akcích zvykem, to nejlepší přišlo na konci. Hádali jsme trojici her z Gears of War série a ta také přišla. Na začátku se představilo nové Halo s podtitulem Infinite a rovněž očekávaná Forza Horizon 4 s unikátním systémem dynamické změny ročních období. Z exkluzivit nechyběl ani Crackdown 3, který se vytasil s novými gameplay záběry, stejně jako naprosto kouzelná plošinovka Ori and the Will of the Wisps.

Na prezentaci se ukázaly i očekávané tituly jako Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), Shadow of the Tomb Raider nebo Tom Clancy´s The Divison 2, ale Microsoft dokázal také překvapit a zároveň potěšit oznámením/updaty titulů, jako je Cyberpunk 2077 od polských CD Projekt RED, skvěle vypadající Metro Exodus nebo Sekiro: Shadow Die Twice, což je nový projekt od legendárního studia FromSoftware. Kompletní výčet prezentovaných her s podrobnostmi najdete níže, seřazeny jsou podle toho, jak moc nás zaujaly. Microsoft měl ale letos tak našlapaný line-up, že prakticky celý seznam „voní“ skvělými tituly a láskou k hernímu průmyslu.

Tři nové tituly z Gears od War univerza na E3 2018 – Gears of War 5, Gears Tactics a Gears Pop!

Předpovědi se vyplnily. Microsoft oznámil hned tři tituly z prostředí Gears of War, přičemž vše odpálil odhalením mobilního spin-offu Gears Pop!, což je roztomilá mobilní akce pro iOS a Android, která vyjde v příštím roce. Ještě než se ale stačili diváci rozkoukat, bylo představeno Gears Tactics, což má být tahová strategie nejspíše ve stylu populárního XCOMu a rozhodně nemá jít o méně významný titul. Gears Tactics prý nabídnou plnohodnotný příběh, nicméně je trochu zarážející, že Microsoft mluví pouze o vydání na Windows 10. Datum vydání zatím neznáme.

E3 2018; Xbox Microsoft, Gears of War

Se značkou Gears od War to Microsoft rozjel opravdu ve velkém. Obsadil jak PC a Xbox, tak i mobilní telefony.

Ani Gears Tactics se však na pódiu moc neohřáli. Vše bylo zakončeno oznámením plnohodnotného pokračování této akční série, které nese název Gears of War 5. To připravuje studio Coalition a oznamující trailer okamžitě potvrdil návrat Marcuse Fenixe, který ale nebude hlavním hrdinou. Ústřední postavou hry se stane drsná Kait a zdá se, že do série přinese úplně nový prvek. Ačkoli jsme z oznámení nového Gears od War přímo nadšeni, trochu nám v traileru chyběla čistě mužská akce plná testosteronu a trapných hlášek (pro sérii typických). Zatím je však velmi brzy cokoli hodnotit. A na závěr ještě pár čísel – Gears od War 5 si zahrajeme ve 4K při 60 snímcích za sekundu, počkat si však budeme muset až na příští rok.Forza Horizon 4 přichází s proměnlivými ročními obdobími

Oznámení Forzy Horizon 4 na E3 2018 bylo prakticky jisté, přesto ale dokázala překvapit. První věcí, kterou jsme mohli už z úvodních sekund oznamovacího traileru vyčíst, bylo nové prostředí. Čtvrtý díl se odehrává na území Velké Británie, přesněji řečeno ve Skotsku a na britském pobřeží. Zde samozřejmě člověka hned napadne typicke místní typické deštivé prostředí, avšak nemusíte se bát pouze rozmáčených polních cest a vlhkého asfaltu.

Zásadním prvkem Forzy Horizon 4 budou dynamická roční období. Kromě střídaní dne a noci se tak v pravidelných cyklech bude střídat zima, jaro, léto a podzim. Snad není ani třeba dodávat, že se změnou počasí se adekvátně upraví i vliv prostředí na jízdní vlastnosti. Že v zimě budete muset brzdit dříve do zatáček a za deštivého jara si blátem zašpiníte karoserii, je už dnes považováno za samozřejmost, nicméně zajímavě vypadá skutečnost, že v zimě zamrznou všechny vodní plochy a díky tom bude možné se dostat na dříve nedostupná místa.

Microsoft samozřejmě využije síly své konzole Xbox One X, takže si Forzu Horizon 4 zahrajeme jak ve 4K rozlišení s HDR, tak i při 60 snímcích za sekundu, což bude pro sérii vůbec poprvé. Vozová nabídka obsáhne přes 450 automobilů od více než 100 licencovaných výrobců. Forza Horizon 4 vyjde 2. října exkluzivně pro Xbox One a PC s Windows 10.

E3 2018, Microsoft, Xbox, Forza Horizon 4 E3 2018, Microsoft, Xbox, Forza Horizon 4

Obrázek 1: Na podzim se celý svět Forzy Horizon 4 krásně zbarví. Budou na silnicích i pestré spadané listy? Obrázek 2: Podle informací prezentovaných na E3 2018 čtvrtá Forza umožní i vlastnit majetek, což zpřístupní nové funkce a vybavení.Halo Infinite vrací do hry Master Chiefa

Dost možná největší značkou na celé konferenci bylo Halo, přestože mu bylo věnováno docela málo času. Prozatím totiž není příliš o čem hovořit. Microsoft oznámil, že studio 343 Industries pracuje na novém díle s názvem Halo Infinite, které se zaměří na Master Chiefa, jednu z největších ikon Xboxu. Oznamující trailer je zároveň prezentací nového enginu Slipspace, který studio vytvořilo speciálně pro Halo Infinite a nutno dodat, že hra vypadá minimálně z traileru opravdu nádherně. S minimem dalších informací však přichází také nutnost utřít pomyslnou slinu. Datum vydání totiž není známo a vzhledem k oznámeným hrám se zdá jako nejvíce pravděpodobný až konec příštího roku.Crackdown 3 se na E3 2018 připomněl zábavným gameplay trailerem

Dle očekávání nemohl chybět ani Crackdown 3, kterému se nevyhnul další odklad (na únor příštího roku). Prezentační video ukazuje humornou stránku hry a herní možnosti, které čítají vše od zběsilé akce se šílenými zbraněmi až po mnoho dopravních prostředků, jak jinak než také dosti šílených. Sekundárním zjištěním je však bohužel také to, že Crackdown 3 vypadá stále stejně jako před rokem či dvěma. Hýří sice barvami, ale grafické zpracování není nijak ohromující stejně jako třeba animace postav. Doufejme, že odklad hry na únor 2019 bude prospěšný.Sekiro: Shadows Die Twice – nový titul od From Software

Sekiro: Shadows Die Twice bylo oznámeno už na loňském The Game Awards, avšak od té doby se po hře slehla zem. Její přítomnost zrovna na prezentaci Xboxu během E3 2018 tak byla příjemným překvapením. Ve hře se vžijeme do role „jednorukého vlka“, což je podle všeho chladnokrevný válečník, který má pouze jediný úkol – zachránit svého mistra a pomstít se nepříteli. Sekiro: Shadows Die Twice je zasazeno do Japonska v 16. století, přičemž autoři slibují obrovské nepřátelé a dynamickou akční hratelnost.

Její jádro mají tvořit krvavé souboje, v nichž využijete zejména svou protetickou paži, kterou by mělo jít upravovat, stejně tak ale budete šermovat mečem a dalšími sečnými zbraněmi – ty spolu s dalším vybavením najdete v rozlehlých lokacích. Mezi nástroji nemá chybět kupříkladu hák a ke slovu by se měl dostat i stealth přístup. Více toho o tomto tajemném titulu nevíme, dočkat bychom se ho ale měli již příští rok, kdy Sekiro: Shadows Die Twice vychází na PC, Xbox One a PlayStation 4.

E3 2018, Microsoft, Xbox, Sekiro: Shadows Die Twice E3 2018, Microsoft, Xbox, Sekiro: Shadows Die Twice E3 2018, Microsoft, Xbox, Sekiro: Shadows Die Twice

Obrázek 1: Jednou ze zbraní by měl být i hák. Obrázek 2: Hodně se nám líbí také japonská stylizace. Obrázek 3: Nejvíce se však těšíme na samotné souboje.Cyberpunk 2077 na E3 2018 – Polské cyberpunkové RPG se odhaluje

Konečně! Dlouhých šest let jsme o existenci tohoto RPG od polských CD Projekt RED věděli a lačníce po dalších informacích hltáme nový trailer. Ten se zaměřuje na život ve městě Night City, které na jedné straně hýří moderními technologiemi, rychlými auty a naleštěným životním pozlátkem, na straně druhé z něj ale přímo čpí korupce a prohnilost. Celý trailer je prý renderován přímo v enginu hry, takže zhruba takto by měl Cyberpunk 2077 vypadat, což rozhodně nezní špatně. Na datum vydání a další informace si ještě budeme muset počkat.Devil May Cry 5 – Dante je zpět

Capcom a autor série DMC Hideaki Itsuno prostřednictvím E3 2018 Xbox konference oznámil nový přírůstek do série Devil May Cry. Devil May Cry 5 se odehrává po odvrácené invazi pekelné legie, avšak nyní přichází hrozba nová. Té se postaví dvojice hlavních hrdinů v čele s oblíbeným Dantem a lovcem démonů Nerem, kterému bude pomáhat jeho robotická ruka. Dvojici hlavních postav pak nejspíše doplní ještě Nico, což je kriminálnice se zálibou ve střelných zbraních. Autoři lákají na charakteristickou hratelnost plnou dynamických soubojů, které pohání RE engine z Resident Evil 7. Devil May Cry 5 by měl vyjít na jaře příštího roku.


Metro Exodus na E3 2018 – Ze stísněných tunelů až na povrch

Obdiv obecenstva na E3 2018 si pro sebe ukouslo i pokračování série Metro s podtitulem Exodus. Ve třetím díle, který rovněž vychází z knižní série Dmitrije Glukhovského, se podíváme do podstatně otevřenějších lokací. Velmi pěkný trailer s ještě hezčími gameplay záběry nám prezentuje doposud neviděná prostranství, nové zbraně, jejich vylepšování a stejně tak nové postavy a jejich zmutované nepřátele. Kromě atmosféry tak husté, že by se dala krájet, trailer přináší také jednu velmi podstatnou informaci: datum vydání. Metro Exodus vyjde 22. února 2019 stejně jako kooperativní online akce Anthem nebo akční adventura se zombíky Days Gone. To bude teda den!Battlefield V, Shadow of The Tomb Raider a The Divison 2 v nových ukázkách

Na E3 2018 během microsoftí konference si přišla přihřát svou videoherní polívčičku i řada dalších titulů. Dočkali jsme se příběhového traileru na Battlefield V, který nám ale prakticky nic neřekl, snad jen to, že v jedné z jeho částí se vžijeme do role norské dívky Nordy, jež se nechce smířit s okupací německými vojsky. Shadow of The Tomb Raider se poprvé prezentoval trailerem s gameplay záběry, jež jsou místy dosti depresivní a opravdu to vypadá, že autoři splní sliby ohledně doposud nejtemnějšího dobrodružství této sličné archeoložky. Na pódiu se ukázalo i The Division 2. To se předvedlo s gameplay záběry z Washingtonu D.C., kde se bude druhý díl odehrávat. Ukázka sice vypadala velmi dobře, nicméně vše působí jako první díl – pouze v jiném prostředí. Bude to stačit?Nové informace o Fallout 76, Just Cause 4 a Sea of Thieves

Lavina vlastních i cizích her byla k nezastavení. V novém traileru se prezentoval Fallout 76, který alespoň prozradil, že se příběh bude odehrávat v prostředí západní Virginie a samotný svět má být čtyřikrát větší než v případě čtvrtého dílu. Rico Rodriguez se pak přiřítil v akčním traileru s oznámením, že Just Cause 4 vyjde 4. prosince pro PC, Xbox One i PlayStation 4 a opět nabídne bláznivou hratelnost bez limitů.

Ke slovu se na E3 2018 dostala i pirátská online akce Sea of Thieves, která bojuje s nedostatkem obsahu, což by se mělo brzy změnit. Dvě nová rozšíření Cursed Sails a Forsaken Shores dorazí v červenci a září, zatím však nevíme, jestli budou formou bezplatné aktualizace, či nikoli.Oznámení Dying Light 2, Jump Force a datum vydání Kingdom Hearts 3

Oznámeny byly i nové tituly, včetně pokračování parkurové zombie akce Dying Light 2, ve které budete nuceni činit rozhodnutí, jež ovlivní budoucí průběh hry i podobu herního světa. Podívat se můžete na nové gameplay záběry, na nichž hra vypadá opravdu skvěle. Jump Force je pak bojovka od vydavatelství Bandai Namco, která spojí slavné manga postavy ve snaze odvrátit vyhubení lidstva. Mezi hrdiny jsou kupříkladu Goku a Frieza z Dragon Ball Z nebo Naruto a Sasuke. Japonskou tématikou budou hýřit i Kingdom Hearts 3. Titul se bohužel dočkal odkladu, na konferenci Microsoftu jsme se však dozvěděli, že hra vyjde 29. ledna 2019 na Xbox One a PlayStation 4.Ori and the Will of the Wisps, We Happy Few a Battletoads

Krásným trailerem se připoměla kouzelná plošinovka Ori and the Will of the Wisps, která však vyjde až v roce 2019. Tak trochu jsme doufali v její okamžité vydání po překvapivém uvolnění Unravel 2. 10. srpna 2018 však vyjde We Happy Few, jehož autory Microsoft právě koupil a ti tak budou nyní tvořit pod jeho křídly. Překvapivým oznámením bylo také nové Battletoads, což je 2.5D plošinovka s kooperativními prvky, na datum vydání si však budeme muset počkat.Microsoft na E3 2018 ukázal celkem 50 her a oznámil odkup několika studií

Na poměry E3 konferencí byla ta letošní opravdu dlouhá, a to zejména díky tomu, že nabídla celkem 50 her. Řečiček „okolo“ bylo naprosté minimum. Z dalších her jsme viděli například fantasticky vypadající akční adventuru Tunic, ve které ovládáte malou lišku na její cestě za dobrodružstvím. Oznámeno bylo také nové DLC do oblíbené plošinovky Cuphead – to vyjde v roce 2019 a představí Ms. Chalice. Dále bylo představeno MMORPG Black Desert nebo adventura Captain Spirit od Dontnod Entrtainment z univerza Life is Strange, která vyjde 26. června, a to zcela zdarma!

PUBG dostane koncem roku aktualizaci s novou sněžnou mapou, už předtím ale můžeme čekat řadu aktualizací, kterou taktéž koncem roku doplní nový herní režim War. Tento měsíc pak vyjde na Xbox One NieR: Automata, která využije výkon Xboxu One X a přinese také všechen dodatečný obsah. Na Xbox také míří skateboardová simulace Session, jež uspěla na Kickstarteru.

Konference Microsoftu na E3 2018 byla opravdu velmi šťavnatá, a přestože trvala téměř dvě hodiny, neměla jediného hluchého místa. Kromě padesátky her jsme se také dozvěděli o odkupu pěti herních studií, které nyní patří pod křídla Microsoft Studios. Jsou mezi nimi Undead Labs (State of Decay 2), Playground Games (Forza Horizon) nebo Ninja Theory (Hellblade: Senua's Sacrifice). Se všemi těmito studii Microsoft dlouhodobě spolupracuje, takže se ani není příliš čemu divit. V souvislosti s tím Phil Spencer také potvrdil další rozšiřování knihovny Xbox Game Pass, nově tak přibude kupříkladu Fallout 4 nebo Elder Scrolls Online. Letos se zkrátka Microsoft opravdu předvedl. Uvidíme, jakým způsobem odpoví Sony, která již tradičně přichází téměř na konci.

Microsoft/Xbox na E3 2018 – Predikce

Microsoft/Xbox na E3 2018 – Sázka na zajeté značky?

Čas: 10. 6., 22:00 CET | Stream: twitch.tv mixer.com | Hry: Crackdown 3, Gears of War, Halo 6, Forza Horizon 4, Ori and the Will of the Wisps, PUBG, Fable

 1. Crackdown – Poslední šance na reparát
 2. Gears of War – V přípravě jsou údajně hned tři tituly
 3. Halo 6 – Na novém díle se pracuje, dočkáme se oznámení už letos?
 4. Forza Horizon 4– Zbožné přání, anebo jistota?
 5. Další zvučná jména, která se na E3 2018 možná objeví
 6. Microsoft, to nejsou jenom hry

Zatímco v případě předchozí konzolové generace byl Microsoft a jeho Xbox téměř po celou dobu evidentním leaderem, aktuálně je na konzolovém trhu jasnou dvojkou. Jedno je tak jisté – Microsoft musí na E3 2018 nutně zazářit. A zatímco Sony již vyložila většinu karet předem a bude nejspíše oslňovat novými materiály k již známým titulům, americký gigant z Redmondu potřebuje tahat jedno eso z rukávu za druhým. Letošní rok může být poslední šancí, jak se alespoň přiblížit konkurenci.

Loni Microsoft vsadil na Xbox One X, v současnosti nejvýkonnější herní konzoli na světě a nutno dodat, že právě tento tah Microsoftu pomohl k lepším výsledkům zejména na americkém trhu. Jenže kde nejsou exkluzivity, ani kuře nehrabe. Microsoft je dlouhodobě pranýřován právě za nedostatek zajímavých exkluzívních titulů a podle posledních zpráv si to konečně začíná uvědomovat. Lze tak očekávat jasné zaměření na nové hry, a protože Microsoft nemá zrovna zástupy vlastních studií, téměř jistě si pomůže i třeba časovými exkluzivitami, jako tomu bylo v minulosti. Jaké tituly lze tedy očekávat?

Crackdown na E3 2018 – Poslední šance na reparát

Do E3 2018 zbývá opravdu málo času a Microsoft stále drží svůj poker face. Všeho všudy existuje pouze jediný titul, který je téměř oficiálně potvrzený. Crackdown 3 potřebuje na E3 opravdu zaujmout, zatím ho totiž provázejí mnohačetné odklady a neuspokojivá prezentace hry samotné. Microsoftu tak zbývá jediné – ukázat nové gameplay záběry a zavřít ústa všem pochybovačům.

Crackdown 3 je titul, který buďto skončí v propadlišti dějin a Microsoft za to dostane od fanoušků opravdu hodně za uši, nebo způsobí revoluci. Hra se má pyšnit kompletně zničitelným prostředím, což má umožnit serverová infrastruktura samotného Microsoftu, jež bude všechnu destrukci vypočítávat a teprve pak posílat k hráči ve formě dat. Zejména při multiplayeru tak má jít o doposud nevídanou zábavu.

Neuspokojivě prozatím působila grafická stránka, která je stylizována do komiksové podoby a ta díky rozpracovanosti hry zatím úspěch nesklidila. Dost možná ale jen autoři potřebovali čas a výkon nového Xboxu One X, aby své představy konečně přetavili v reálný produkt. Jen pár dní před samotnou výstavou E3 se však začala šířit zpráva o tom, že Crackdown 3 bude odložen až na rok 2019, což bylo posléze i potvrzeno samotným Microsoftem. Hra by tak měla vyjít v únoru příštího roku. Snad už jde o poslední odložení.Gears of War na E3 2018 – V přípravě jsou údajně hned tři tituly

Dále už se jedná spíše o spekulace, nicméně Microsoft má tak málo vlastních značek, že jakékoli hádání bude dost možná trefou do černého. Zatímco nedávno unikly zprávy o tom, že se připravuje Gears of War 5, server Polygon přišel s informací, že se pracuje hned na třech titulech využívající značku Gears of War. Zatímco pátý díl série má být klasickým pokračováním se singleplayer kampaní a hrou více hráčů, další by měl být adaptací na dnes velmi populární battle royale a třetí nějakou strategickou odbočkou po vzoru Halo Wars.

Věřit těmto spekulacím nemusíte, nicméně Matt Booty, který převzal otěže po Philu Spencerovi na postu šéfa Microsoft Studios, se jen pár dní před E3 2018 nechal slyšet, že si je moc dobře vědom nedostatku vlastních her a snaží se maximálně využít stávající zajeté značky tak (tedy zejména Gears of War, Halo, Forza, popřípadě Minecraft), aby využili jejich silnou fanouškovskou základnu a trochu i zariskovali. Po tomto prohlášení se předchozí predikce zdají být hodně reálné, co myslíte?Halo 6 na E3 2018 – Na novém díle se pracuje, dočkáme se oznámení už letos?

Pokud je řeč o fundamentech herní divize Microsoftu, série Halo patří k nesilnějším základním kamenům. Je navíc všeobecně známo, že studio 343 Industries již pilně pracuje na pokračování série, tedy na něčem, co nejspíše ponese název Halo 6. Pokud se ohlédneme do minulosti, jsou to už tři dlouhé roky, co vyšel pátý díl s podtitulem Guardians. Je tedy nejvyšší čas na nějaké to oznámení. Halo je natolik silná značka, že ani nemusí přinést kupu nových mechanik či výrazných změn: stačí sepsat nový příběh a fanoušci Microsoftu utrhají ruce (nadšením, doufejme).Forza Horizon 4 na E3 2018 – Zbožné přání, anebo jistota?

Forza začala poměrně nenápadně, ale postupně se rozrostla na dvě série, přičemž každý díl sklízí úspěch a jak z Forzy Motorsport, tak i z Forzy Horizon se stala pravidelná (kvalitní) dávka spálených pneumatik a vyjetého oleje. Zde pak predikce hovoří jasně - Forza Horizon vychází od roku 2012 vždy s roční pauzou, takže očekávat minimálně oznámení Forza horizon 4 ještě letos je vcelku racionální předpoklad. Zejména pokud přihlédneme k tomu, že třetí díl stále nebyl (podle nás) sesazen z trůnu arkádových závodu. Toto postavení bude chtít Microsoft na E3 2018 patřičně využít.Další zvučná jména, která se na E3 2018 možná objeví

Z dalších spekulací se jeví pravděpodobně také cokoli z RPG série Fable. Ta má širokou základnu fanoušků, ale v posledních letech upadla do zapomnění, a pokud Microsoft chce využít všech svých prostředků, Fable se E3 2018 objeví. Nasvědčují tomu i zkazky o tom, že Playground Games, autoři Forzy Horizon, otevírají nové studio, které by mělo sérii Fable přivést zpět ke slávě potom, co Microsoft fanoušky zklamal nejdříve titulem pro Kinect a posléze zrušením onlinovky z Fable univerza.

Když je řeč o pravděpodobnosti, chybět nemůže v našem výčtu ani Ori and the Will of the Wisps, který se stal vlajkovou lodí indie titulů na Xboxu One. Zatímco Ori and the Blind Forest byl skokem do neznáma, Will of the Wisps se těší velkým očekáváním a byl by hřích ho na E3 2018 neukázat. Naopak čisté vaření z vody by pak byla predikce čehokoli nového kolem značky Banjo-Kazooie, přičemž je naprosto vyloučeno, že by došlo k oznámení pokračování Sea of Thieves, které stále bojuje s nedostatkem obsahu. Zapomenout bychom neměli ani na novinky ohledně PUBG, které sice není nejoblíbenější hrou z battle royal žánru, ale pro Microsoft jde o silnou značku, kterou určitě budou chtít využít.

Co si však přejeme úplně nejvíce, jsou zcela nové tituly, které Microsoft oznámí. Dá se očekávat, že bude chtít dohnat Sony v množství vlastních titulů a možná i přímo vlastních studií, a pokud můžeme v tomto směru čekat nějakou renesanci, měla by to být právě E3 2018. Xbox to je totiž dlouhé roky jen Halo, Gears of War a Forza. A přestože jde o skvělé značky a skvělé hry, ochota riskovat se v herním průmyslu hodně cení a jsou to právě nové hry, které nejvíce táhnou. Dokáže Microsoft v tomto ohledu překvapit?Microsoft, to nejsou jenom hry

Pokud se podíváte na předchozí E3 tiskové konference, Microsoft se nezaměřoval pouze na hry, jako to dělala konkurence. Původně byl Xbox One prezentován dokonce jako komplexní zábavní centrum, které slouží ke sledování televizního programu, sportovních utkání a podobně. Z tohoto směru Microsoft rychle ustoupil, ale kromě nadstavby ve formě různých služeb přišel v době, kdy Sony představila PlayStation VR, se svou vlastní odpovědí, která však zůstala od té doby naprosto nevyužita.

Trh s virtuální realitou nerostl tak, jak se očekávalo, a když už, ukousává si z něj nejvíce PlayStation VR. Microsoft tedy musí zabrat, očekáváme proto opět nějakou prezentaci či alespoň připomenutí augmentované reality, kterou Microsoft vyvíjí. Její využití koneckonců nekončí u her a Xboxu. Uplatní se třeba i v rámci vzdělávání, výzkumu a vývoje. Trošku škodolibě pak na E3 2018 očekáváme také další změny Xbox One dashboardu, který Microsoft již několikrát přebudoval a očividně stále není spokojen s jeho finální podobou.

Tisková konference Microsoftu na E3 2018 proběhne 10. června ve 22:00.

Bethesda na E3 2018 – Silné duo Fallout 76 a Rage 2 nečekaně doplnil nový DOOM

Hry: Doom: Eternal, Fallout 76, Quake Champions, Prey, Rage 2, Starfield, The Elder Scrolls: Blades, Legends, Online, The Elder Scrolls VI, Wolfenstein: Youngblood

E3 2018, Bethesda

 1. Rage 2 na E3 2018 – Masakr v pustinách
 2. Fallout 76 na E3 2018 – Konečně kvalitní survival
 3. Série Elder Scrolls značně posílí
 4. Nakonec nám Bethesda dá nový DOOM i Wolfensteina
 5. V novém DLC do Prey se podíváme na Měsíc
 6. Bethesda opět hrála na jistotu

(11. 6. 2018) Jedna z nejočekávanějších herních událostí roku je v plném proudu. Svůj prostor na E3 2018 už dostal Electronic Arts, jenž nám detailněji představil Battlefield V, s obavami vyhlížený Anthem a řadu dalších středně výrazných her. Stejně tak jste spolu s námi měli možnost shlédnout prezentaci Microsoftu, který vsadil na Gears of War 5, Forza Horizon 4, Halo Infinite a slušnou řádku projektů ostatních gigantů a kousků z dílen nezávislých studií. Dnes tu pro vás máme reportáž z prezentace Bethesdy, která nám ukázala řadu zajímavých projektů, o jejichž oznámení jsme spekulovali už před začátkem samotné konference.

Svou konferenci Bethesda na E3 2018 odstartovala divočejším hudebním vystoupením, po jehož skončení se na scéně objevily velmi dynamické záběry z hraní Rage 2. Bez větší prodlevy se na plátně následně vynořil The Elder Scrolls: Legends. Prostor po něm dostaly dva chystané datadisky do The Elder Scrolls Online spolu s nejnovějším rozšířením The Elder Scrolls Online: Summerset. Nic, co bychom nečekali... a pak se na obrazovce zjevil teaser na DOOM: Eternal, který nám vyrazil dech. Poté, co opět zmizel v dáli, jsme se dozvěděli pár novinek o Quake Champions a připravovaném DLC do Prey. Ohlášen byl též Wolfenstein: Youngblood, na nějž navázal trailer z Fallout 76 spolu se záběry z hraní a aby toho nebylo málo, dočkali jsme se též The Elder Scrolls Blades, teaseru zacíleného na Starfield a oznámení The Elder Scrolls VI.

Rage 2 na E3 2018 – Masakr v pustinách

Pokračování slavné postapokalyptické FPS Rage se po oznámení Fallout 76 u většiny hráčů posunulo z pozice jasného favorita konference Bethesdy na druhou příčku. Sami jsme byli popravdě do jistého momentu oslněni slavnější značkou s mnohaletou tradicí než titulem, na jehož oznámení jsme si museli počkat sedm dlouhých let. Nakonec nás však Rage 2 překvapilo natolik, že jsme mírně přehodnotili své priority a zařadili ho pospolu s Fallout 76 mezi kousky patřící k hlavním tahounům letošní prezentace Bethesdy.

Hned ze startu prezentace zacílené na Rage 2 před nás vývojáři postavili krátkou honičku, v níž jsme měli možnost vidět v akci po zuby ozbrojená vozidla budoucnosti. Po jejím skončení jsme se spolu s tvůrci vrhli do víru boje. Střet jako takový na nás zapůsobil velmi svižně. V mnoha ohledech nám Rage 2 v tomto ohledu připomnělo nového zástupce kultovní série DOOM. Stejně jako v něm jsme měli i zde možnost vidět masivní výbuchy, hektolitry krve a efektivní eliminace protivníků za pomoci různých typů zbraní. Ve finále nám byl ukázán přerostlý mutant spolu s nadupaným trailerem ohlašujícím, že tento ambiciózní kousek dorazí už na jaře 2019.Fallout 76 na E3 2018 – Konečně kvalitní survival

Před samotnou konferencí Bethesdy na E3 2018 jsme měli k Fallout 76 k dispozici jen velmi krátký trailer a zprávy ze zahraničních serverů, jež přišly s řadou různých nepodložených informací, které nikdo vyloženě nepotvrdil, ani nevyvrátil. Část prezentace zacílenou právě na tento kousek jsme proto i přes částečné odhalení na konferenci Microsoftu vyhlíželi s napětím srovnatelným s tím, co zažívá dítě u vánočního stromečku při rozbalování dárků. Díky našemu nadšení pro herní průmysl jsme nakonec měli možnost opět vidět už jednou shlédnutý úvodní filmeček, po němž nám byly koooneečně prezentovány záběry z hraní spolu s detaily zacílenými na tuto novinku.

Fallout 76 bude klasickým survivalem, který se hodně podobá Rustu. Více zde však bude očividně zpracováno PvE, protože obyvatelé zdejšího světa rozhodně nepatří mezi typy sousedů, vedle nichž byste chtěli bydlet. Vypořádávat se s nimi budete za pomoci zbraní nové generace a futuristických zbrojí. K dispozici vám tu bude dáno také komplexní budování základny spolu se sociálním prvkem, v jehož rámci se můžete spojit s ostatními hráči a vytvořit pospolu něco skutečně výjimečného. Na první pohled se nelze ubránit dojmu, že nám Bethesda na E3 2018 představila zpoplatněný mód do Fallout 4. Snad bude celek, který k nám dorazí 14. října, vyladěn lépe než konkurenční projekty, čímž se trošku zredukuje určitá pachuť, jíž nyní cítíme.Série Elder Scrolls značně posílí

Před začátkem prezentace Bethesdy na E3 2018 se hodně spekulovalo o expanzi do Elders Scrolls Legends. Ta prozatím zůstává u ledu, protože vývojáři se raději zaměřili na port, skrze nějž se tento kousek podívá na Nintendo Switch. Obsah jako takový bude sdílen na všech platformách, takže se nemusíte bát, že po přechodu z mobilu či PC přijdete o veškerý postup. Vedle této mírné úpravy dostal prostor také nedávno vydaný The Elder Scrolls Online: Summerset, jehož start chtěli tvůrci tímto krokem mírně nakopnout.

Dočkat bychom se v následujících měsících měli také nového dílu série The Elder Scrolls. The Elder Scrolls Blades by měl dorazit v průběhu následujících měsíců na mobily, konzole i stolní PC. Jednat by se mělo o RPG, jež na první pohled hodně připomíná Legend of Grimrock či jiné klasické dungeon crawler hry. Rozhodně nepůjde o plnohodnotný titul, ale spíše o něco doplňkového. Skutečný nástupce The Elder Scrolls: Skyrim byl oznámen spolu s novou IP Starfield, prozatím však není o The Elder Scrolls 6 známo nic určitého.Nakonec nám Bethesda dá nový DOOM i Wolfensteina

V našich predikcích zacílených na E3 2018 jsme předpovídali leccos, popravdě jsme však moc nevěřili tomu, že některá námi očekávaná díla skutečně dorazí. Nakonec se tak však stalo. Ohlášení se dočkal DOOM: Eternal, který byl ukázán v krátkých, leč dechberoucích záběrech. Stejně tak k nám zamíří kooperační akce Wolfenstein: Youngblood, v níž si zahrajeme za dcerky slavného hrdiny, jehož dobrodružství Wolfenstein II: The New Colossus dorazí brzy na Nintendo Switch. Ochuzeni podle všeho nebudou o lov nacistů ani vlastníci VR, kteří si budou moci pořídit Wolfenstein: Cyberpilot. Ten jim umožní vžít se do hackera používajícího nepřítelovy hračky proti němu samému.

Samozřejmě jsme také měli možnost vidět očekávané záběry z Quake Champions, které nám byly prezentovány spolu s oznámením, že se tato kultovní FPS chystá expandovat do progamingové sféry. Té aktuálně dominují samé velké ryby, takže jsme skutečně zvědaví, zda se Bethesdě podaří prorazit, či skočí stejně jako řada jiných na druhé koleji. Když už jsem u F2P her, nemůžeme opomenout zmínit, že Fallout Shelter vyjde na PS4 a Nintedo Switch.V novém DLC do Prey se podíváme na Měsíc

Jakožto správní fanoušci velmi povedeného Prey jsme vyhlíželi ohlášení nového DLC Mooncrash. Na E3 2018 Bethesda tento kousek nejen ukázala, ale také přímo vydala, což pro nás bylo velkým překvapením. Kromě tohoto balíčku Prey v létě ještě rozšíří expanze Prey: Typhon Hunter, v níž se jeden hráč utká s pěti jedinci, kteří se ujmou mimiků snažících se jej dostat. Přístupná bude podle všeho jak klasická verze, tak i alternativa pro VR.Bethesda opět hrála na jistotu

Konference Bethesdy se na E3 2018 nesla na podobné vlně jako minulý rok. Vedle několika skutečně výrazných oznámení, z nichž jsme nadšení, tu opět máme řadu portů a teaserů, které nám řeknou jen to, že se něco chystá. Popravdě jsme čekali trošku více informací, než jsme dostali. O úplném zklamání se však hovořit nedá, protože Rage 2 za náš čas stálo.

Bethesda na E3 2018 – Predikce

Bethesda na E3 2018 – Fallout 76, Rage 2... a co dál?

Čas: 11. 6., 03:30 CET | Stream: twitch.tv youtube.com| Hry: Fallout 76, Rage 2, Prey, Elder Scrolls Legends, Elder Scrolls Online, Quake Champions a další

 1. Fallout 76 – Bude to skutečně survival?
 2. Rage 2 – Brutální jízda
 3. Prey, Elder Scrolls: Legends, Elder Scrolls Online, Quake Champions a další…
 4. A na co se během E3 2018 těšíme my?

Každoročně patří konference Bethesdy mezi jednu z nejsledovanějších částí E3. Prezentaci tohoto giganta očekávají se zatajeným dechem hráči, vývojáři i kritici, kteří se z ní snaží získat co největší množství informací pro své čtenáře. Vždy je tu na co se koukat, většinou však Bethesda Softworks nepřichází s novou IP či něčím, co by člověku vyloženě vyrazilo dech.

Minulý rok byla prezentace Bethesdy dle našeho mínění jedna z těch slabších. Samozřejmě měla pár světlejších chvilek (představení The Evil Within 2 a Wolfenstein 2: The New Colossus), jako celek však nestála za moc, protože na ní nebylo ukázáno nic, z čeho by si člověk vyloženě sedl na zadek. Bethesda Softworks prostě a jednoduše vsadila na jisté karty, s nimiž už v minulosti minimálně jednou zabodovala na celé čáře.

Na E3 2018 bychom se měli dočkat zajímavější konference. Bethesda Softworks nám totiž ukáže nového Fallouta 76, který se odkloní od klasického pojetí této série, a Rage 2, jež se bude též hodně lišit od konceptu užitého u kritiky strhaného prvního dílu. Stejně tak by nám měla být ukázána nová DLC k již vydaným hrám a teoreticky i čerstvá IP, z níž budeme paf. Detaily a teorie tom, co nás zřejmě čeká a nemine, najdete na následujících řádcích.

Fallout 76 na E3 2018 – Bude to skutečně survival?

Komunita okolo série Fallout už nějaký ten pátek hlasitě volala po tom, aby tvůrci do stávajících zástupců této značky přidali režim, který by hráčům umožnil pospolu putovat tímto nehostinným světem. Po určitou dobu na takovém módu vývojáři dokonce i pracovali, nakonec se však rozhodli, že z něj vytvoří plnohodnotný (zpoplatněný) projekt – pojmenovali ho Fallout 76.

Jelikož se první informace o Fallout 76 objevily teprve před pár dny, není o něm zatím mnoho známo. Dle teorií některých zahraničních serverů, jež jsme uváděli v našem preview, by se mělo jednat o survival podobný DayZ či Rust. Odehrávat by se měl nedlouho po skončení války, která udělala ze Země téměř neobyvatelné místo. Podrobnější detaily, nebo dokonce záběry z hraní, by měly být ukázány na konferenci Bethesdy pořádané v rámci E3 2018. Snad nám bude představen obstojný koncept, který nám vezme dech.Rage 2 na E3 2018 – Brutální jízda

První Rage patří mezi hry, na něž milovníci postapokalyptických děl vzpomínají s láskou dodnes. Je proto trošku zarážející, že jsme na oznámení jeho pokračování čekali téměř sedm let. Minimálně z doposud prezentovaných záběrů a dostupných informací, jež můžete najít v našem preview, se však zdá, že se delší vývojový cyklus pozitivně projevil na tom, jak Rage 2 šlape a vypadá.

Spolu s Id Software na pokračování Rage tentokrát spolupracují hoši z Avalanche Studios, kteří mají zkušenosti s velmi úspěšnou open-world akcí Mad Max. Ta se shodou okolností také odehrávala ve světě plném násilí, narušených lidí, různorodých spojenectví a divokých automobilových honiček. Rage 2 by mělo být laděno velmi podobně, kromě dynamického traileru jsme však ze hry moc neviděli, takže je ještě těžko soudit, jak moc se bude svému vzoru podobat. Více dozajista uvidíme na E3 2018 prezentaci Bethesdy, zda to však bude stačit k tomu, abychom si utvořili jasný obrázek, zjistíme až v následujících dnech.Prey, Elder Scrolls Legends, Elder Scrolls Online, Quake Champions a další…

Po informacích o titulech, s nimiž můžeme na E3 2018 počítat víceméně na sto procent, tu pro vás máme ještě pár odstavců zaměřených na známé značky, které by se mohli na prezentaci Bethesdy s vysokou pravděpodobností objevit. Hoši z Bethesdy totiž patří mezi milovníky překvapení, takže se dozajista na jedno či dvě můžeme těšit.

S jistotou by nám mělo být na prezentaci Bethesda Softworks ukázáno nové DLC k Prey, u něhož prozatím není zcela jasné, zda se bude jednat o větší datadisk, či středně velký balíček navázaný přímo na základní hru. Oznámení by se též měla dočkat expanze do The Elder Scrolls: Legends a The Elder Scrolls Online, což je minimálně dle našeho mínění velmi dobrá zpráva, protože zmíněné MMORPG, jemuž jsme nedávno dali prostor v naší recenzi, potřebuje dodatečný obsah jako sůl. O novinky by měl být obohacen i Quake Champions.

Podle některých zahraničních redakcí by mohl být ve hře na E3 2018 také nový datadisk k Wolfenstein 2: The New Colossus, větší rozšíření navazující na Dishonored 2, pár portů na Nintendo Switch, další Fallout Shelter či pokračování luxusní FPS DOOM. Bethesda Softworks se však k těmto teoriím výrazněji nevyjádřila, takže můžeme počítat se vším a zároveň s ničím.A na co se během E3 2018 těšíme my?

Už loni jsme s nadšením očekávali představení nového zástupce kultovní RPG série The Elder Scrolls, které se nakonec bohužel nekonalo. Stejně tak jsme se nedočkali ani pořádné nálože informací o chystaném sci-fi RPG Starfield, jež by mělo být podle prozatím prezentovaných údajů několikanásobně větší než The Elder Scrolls: Skyrim. Namísto těchto kousků nám byla nabídnuta cena útěchy v podobě The Evil Within 2 a Wolfenstein 2: The New Colossus, což nás potěšilo jen do jisté míry.

V následujících dnech E3 2018 budeme opět s určitou nadějí v srdci vyhlížet oba zmíněné tituly, protože tento rok Bethesda jistě oznámí jejich data vydání... a když ne, budeme se opět muset znovu spokojit s již mírně nastíněnými projekty, o nichž už něco víme. Snad se však 11. června ve 03:30 dočkáme i něčeho skutečně nečekaného.

Square Enix na E3 2018 – Nudná šeď plná zklamání

Hry: Shadow of the Tomb Raider, Just Cause 4, Kingdom Hearts 3, Final Fantasy XIV Stormblood, Octopath Traveler, Dragon Quest XI, NieR: Automata, The Awesome Adventures of Captain Spirit, The Quiet Man, Babylon's Fall

E3 2018, Square Enix

 1. Shadow of the Tomb Raider – Největší tahák Square Enix na E3 2018
 2. Just Cause 4 – Projeďte se na tornádu či blesku
 3. Kingdom Hearts 3 spojuje japonskou poetiku s Disneyho postavičkami
 4. Final Fantasy se na E3 2018 nedočkalo remastru sedmého dílu
 5. Life is Strange 2 na E3 2018 oznámeno nebylo
 6. Square Enix naznačila na E3 2018 práci na dvou nových značkách
 7. Square Enix se na E3 2018 nepředvedlo v dobrém světle

(11. 6. 2018) Pondělí 11. června bylo na E3 2018 opravdu nabité, posuďte sami – Square Enix, Ubisoft, SONY a počítačová herní scéna. První, na koho se zaměřila optika hráčů, byla japonská firma s významnou pobočkou v Severní Americe Square Enix. Už v neděli se na prezentaci Microsoftu objevily ty největší očekávané pecky, včetně Shadow of Tomb Raider, Just Cause 4 nebo pohádkové Kingdom Hearts 3. Dnešní reportáž se samozřejmě zaměří na výše jmenované, ale podíváme se na zoubek i několika málo překvapivým titulů, na které se během xboxové show nedostalo.

Shadow of the Tomb Raider – Největší tahák Square Enix na E3 2018

Restart série Tomb Raider musí těšit každého fanouška akčních adventur. Zatímco v prvních dvou dílech byla Lara Croft křehká dívka, jež se postupně adaptovala na zákon divočiny, v Shadow of the Tomb Raider je z ní již dospělá žena, která má krůček od ikonického nebojácného charakteru z devadesátých let, i když se nám ji vývojáři snaží představit jako dravého predátora z džungle. O zakončení trilogie se mluvilo jako o nejtemnějším dobrodružství mladé archeoložky a trailer s gameplayem potvrzují slova vývojářů z Eidos Montreal a Crystal Dynmics do posledního písmenka. V kůži Lary Croft budete pravděpodobně nést tíhu nelehkých rozhodnutí na svých bedrech a budete muset zažehnat blížící se konec světa dle mayských představ.

Příběhové eskapády v Shadow of the Tomb Raider se budou odehrávat spíše v pozadí, protože v hlavní roli se představí především docela akční stealth přístup v boji s nepřáteli, napínavé úniky před smrtí a rozsáhlé středoamerické lokace plné mystiky a prostorových hádanek. Už v Rise of the Tomb Raider jsme poznali, že logické puzzly posunuly laťku obtížnosti výše a ve třetím díle se má v nastoleném trendu pokračovat. Mimo nových Lařiných dovedností očekáváme větší důraz na rozvíjení dovedností nabízejících možnost ovlivnit styl překonávání jednotlivých úrovní. Více se o novinkách z Shadow of Tomb Raider představené na E3 2018 dočtete v našich aktualizacích, které budeme rozšiřovat do 14. září, kdy titul vyjde na PC, PS4 a Xbox One.Just Cause 4 – Projeďte se na tornádu či blesku

Jste diktátorem v tropickém ráji a nikoho se nebojíte? Počkejte, až vám na dveře zaklepe Rico Rodriguez, profesionální diverzní agent, který na vašem palmami porostlém dvorku vytvoří ohnivé peklo. Just Cause 4 bylo představeno již na prezentaci Microsoftu, ale my se na něj podíváme blíže nyní, když nám více ukázal vydavatel Square Enix v rámci svého času na E3 2018. Na zběsilém tempu, které si netyká s vážností, se nic nezměnilo. Prostě vyhodíte do vzduchu vše, co se vám namane, jen v Just Cause 4 lze bonusově poslat jakýkoliv vehikl doprostřed tornáda a vesele se kolem větrné smrště proletět. Na volnosti si vývojáři z Avelance Studios zakládají, takže se můžeme řítit vstříc destrukci na PC, PS4 a Xbox One od 4. prosince.Kingdom Hearts 3 spojuje japonskou poetiku s Disneyho postavičkami

Kombinace příběhu japonského rázu ve světě kreslených filmů od Disneyho? Už poněkolikáté tohle spojení zafunguje v Kingdom Hearts 3, které se prezentovalo mírně prodlouženou ukázkou poprvé vypuštěné na včerejší konferenci Microsoftu. Dlouho vyvíjený titul domovským studiem Square Enix pod dohledem Tecuja Nomury bude hrou pro celou rodinu. Zábavné souboje v prostředí dobře známém dětem, arkádové minihry a závodní vložky vytvoří opravdu pestrý mix. Podle nás by Kingdom Hearts 3 mohlo zabodovat především u mladších ročníků, ale svým milým humorem pobaví i dospělejší publikum. Roztomilé dílko kombinující východní a západní kulturu očekáváme na PS4 a Xbox One od 29. ledna 2019.Final Fantasy se na E3 2018 nedočkalo remastru sedmého dílu

Z pohledu fanouška japonských RPG vlastně Square Enix nezklamal. Představil svou online vizi Final Fantasy XIV Stormblood s podnázvem Under the Moonlight a znovu tak připomněl své květnové vydání. Mírně matoucí pro nás bylo spojení s Monster Hunter World, takže uvidíme, co se z této fúze vyvrbí. Na východě zůstaneme, protože se objevilo oznámení o Switch exkluzivitě Octopath Traveler, stejně jako připomenutí příchodu Dragon Questu XI na euroamerický trh 4. září. Asijské okénko zavřeme potvrzením vydání úžasného titulu NieR: Automata na Xbox One už 26. června.Life is Strange 2 na E3 2018 oznámeno nebylo

Všichni čekali na nové zprávy o Avengers projektu nebo ohlášení Life is Strange 2, my také. Nakonec se Square Enix svým příznivcům vysmála. Místo oblíbené adventury o těžkých chvílích v dospívání jsme dostali spin-off o malém chlapci s velmi širokou představivostí. Tvůrci tvrdí, že do The Awesome Adventures of Captain Spirit umístili mnoho odkazů, které by měly přiblížit dění v Life is Strange 2, a imaginativní příběh zasněného jinocha je jedním z nástrojů, jak se na druhý díl připravit. Proto vám jej vývojáři z DONTNOD Entertainment servírují od 26. června zdarma.Square Enix naznačila na E3 2018 práci na dvou nových značkách

Místo bombastického přivítání hrdinů z Marvelu jsme se dočkali hluchého mladíka a fantasy kroniky fiktivního světa. O projektu The Quiet Man nevíme kromě faktu, že vyjde na PC a PS4, zhola nic, takže si můžeme vymýšlet. Doufáme v duchovního nástupce bojovky Sleeping Dogs, protože neslyšící dal v traileru gangsterům pěkně na frak. Ale asi je to jen zbožné přání. Ještě větší zmatek mezi diváky trailerové přehlídky Square Enix (žádní uvaděči na pódiu, v Japonsku se šetří) na E3 2018 vnesl trailer na Babylon’s Fall. Může jít o rozsáhlé RPG z fiktivního světa, stejně jako o mlátičku v postapokalyptickém prostředí. Uvidíme, jak se titul na PC a PS4 vyprofiluje. Má vyjít až v roce 2019.Square Enix se na E3 2018 nepředvedlo v dobrém světle

V redakci jsme polemizovali nad slabou náplní Electronic arts, ale Square Enix překonal naše nejčernější představy. Ukázal sice detaily hratelnosti v titulech Shadow of the Tomb Raider, Just Cause 4 a Kingdom Hearts 3, ale jinak se zaměřil spíše na fanoušky asijských JRPG, kteří tvoří specifickou hráčskou základnu. Nadějí jsou pro nás dvě nové značky – The Quiet Man a Babylon’s Fall, o nichž se snad dozvíme více informací během prázdnin. Vyloženě zklamaní, až rozzlobení jsme z absence bližších zpráv o vytvářeném Life is Strange 2 a z úplného zazdění projektu Avengers, na nějž už více než rok čekáme.

Square Enix na E3 2018 – Predikce

Square Enix na E3 2018 – Co se skrývá za záhadnou spoluprací s Marvelem?

Čas: 11. 6., 19:00 CET | Stream: twitch.tv youtube.com| Hry: Shadow of the Tomb Raider, Final Fantasy, Dragon Quest 11 a Kingdom Hearts 3, Avengers, Just Cause a Life is Strange 2

 1. Shadow of the Tomb Raider – Do třetice všeho dobrého?
 2. Final Fantasy, Dragon Quest 11 a Kingdom Hearts 3 – Nespoutané světy stále baví davy
 3. Avengers, Just Cause, Life is Strange 2 na E3 2018 – Tituly s otazníkem
 4. Dá se od Square Enix na E3 2018 čekat překvapení?

Jedním z vrcholů konference E3 2018 by se mohlo stát pondělní vystoupení společnosti Square Enix. Japonský vydavatel schraňující pod svými křídly řadu nadaných studií přinese nejen pokračování nových sérií a remaky legendárních her, ale mohl by překvapit nečekaným oznámením. A samozřejmě se v pozadí rýsuje tajemný projekt Avengers, který podle zákulisních informací prozatím spolykal největší rozpočet v historii firmy. Fanoušci komiksového a filmového univerza jsou jako na trní, snad se jim dostane dalšího paliva pro jejich spekulace (nebo ještě lépe – jasných odpovědí).

Vlajkovou lodí pro letošní rok však bude zcela jistě závěrečný díl restartované trilogie Tomb Raider. V dubnu letošního roku na nás vývojáři z Eidos Montreal a Crystal Dynamics vyrukovali s renderovaným filmečkem ukazujícím Laru v aztécké džungli. Od té doby hráči chtějí vědět více – jak se zakončí osudová kapitola jejího života, co se od posledního dílu naučila v soubojích a kam se posunou grafické mantinely. Na všechny otázky by měla odpovědět kopa materiálů, kterou doufejme přinese E3 2018.

Square Enix mají své sídlo v Japonsku, takže se nesmí zapomenout ani na dílka východní provenience. Pamětníky určitě potěší, když konečně dojde k oznámení remaku oblíbeného sedmého dílu Final Fantasy, o němž se v zákulisí delší dobu šeptá, a předpokládáme představení DLC do patnáctého přírůstku této oblíbené série. Spekuluje se také o jedenáctém pokračování Dragon Questu určeného pro západní trh. S troškou dobré vůle bychom se už také mohli dozvědět datum dlouho očekávaného Kingdom Hearts 3. Pokud si s námi chcete trošku zaspekulovat, čtěte dále.

Shadow of the Tomb Raider na E3 2018 – Do třetice všeho dobrého?

Kdo by býval řekl, že skomírající série devadesátých let chytne takový drive. Pánové a dámy z Eidosu a Crystal Dynamics restartovali život Lary Croft pěkně z gruntu a představili světu mladou nezkušenou dívku, která se teprve učí, jak přežít všechny nástrahy a útrapy pravého vykradače hrobek. Ve třetím díle Shadow of the Tomb Raider určitě najdeme řadu styčných prvků typických pro aktuální sérii, ale měli bychom do rukou dostat zkušenější bojovnici. Tvůrci vsadili svým způsobem na jistotu a poslali mladou archeoložku do hlubin středoamerické džungle prýštící mystickou atmosférou.

Můžeme si být jisti, že prezentaci třetího dílu Square Enix nepodcení, protože se jedná o jeden z titulů, kolem kterého se točí letošní vydavatelský plán. Očekáváme nový nablýskaný trailer a delší gameplay záběry představující charakteristické prvky nadcházejícího dílu. Už nyní si spoustu informací můžete zjistit v našem preview. S napětím tedy budeme čekat, v jaké formě se Lara ukáže na E3 2018.Final Fantasy, Dragon Quest 11 a Kingdom Hearts 3 – Nespoutané světy stále baví davy

O japonských RPG se už toho napsalo mraky. Západní svět stále fascinuje smysl pro detail, soubojový systém s tahovými prvky v reálném čase, košaté rozhovory a východní podivnosti, z nichž jde člověku hlava kolem. Série Final Fantasy se postupně přizpůsobuje trhu Evropy a Ameriky, ale pořád si zachovává své původní kouzlo. A především – hráče to stále baví. Proto bychom se hodně divili, kdyby vlajková série Square Enix nedostala dostatek prostoru, aby opět navnadila své fanoušky. Pořád nevíme, zda bude potvrzena informace o vysněné předělávce sedmého dílu, ale můžeme předpokládat dodatečný obsah k Final Fantasy XV.

Doufáme, že své místo najde i další RPG japonské provenience – Dragon Quest 11. Jeho vypuštění na disky hráčů Evropy je vyhlíženo s netrpělivostí, jíž mohou rozumět snad jen fanoušci série Kingdom Hearts. Třetí díl crossoveru charakterů studia Disney (což momentálně znamená i Pixaru a Marvelu) a postav světů Final Fantasy byl poprvé zmíněn v roce 2013, ale pořád se neví, kdy (a jestli) vyjde. V kuloárech se šíří zprávy o tom, že velké oznámení by mohlo přijít na E3 2018.Avengers, Just Cause, Life is Strange 2 na E3 2018 – Tituly s otazníkem

Nyní se dostáváme na tenký led, na němž se budeme více opírat o toužebná přání než o ověřené informace. A začít samozřejmě nemůžeme ničím jiným než spoluprací Crystal Dynamics a studia Marvel. Jedná se zřejmě o obrovský projekt, do něhož se nasypalo neuvěřitelné množství dolarů a má připravit hráčům nevšední zážitek ze světa Avengers. Dorazit by měl asi v květnu 2019, kdy půjde do kin také čtvrtý díl komiksové týmovky. Možná jde jen o vysněný termín, který bude od reality na hony daleko, ale na E3 2018 by se mohl objevit fragment z průběhu vývoje. Sami jsme napnutí, zda se bude jednat o příběhovou nebo multiplayerovou kooperační záležitost.

Další spekulace se točí okolo oblíbené zběsilé série Just Cause – ta by se mohla v aureole výbuchů přiřítit se čtvrtým dílem, jenž by pak pravděpodobně konkuroval Rage 2 od Bethesdy. Další sequel, který by se na prezentaci Square Enix mohl objevit, je pokračování kultovní příběhové adventury Life is Strange. Popřemýšlet můžeme nad dalšími tituly, které vyšly pouze v Asii a na Západ se nedostaly. Může je japonský gigant oznámit pro náš trh? Uvidíme.Dá se od Square Enix na E3 2018 čekat překvapení?

Každé studio si rádo nechává eso v rukávu a Square Enix zřejmě nebude jednat jinak. Možná jsme výše v textu část jejich plánů odhalili, ale nejsme tak troufalí, abychom tvrdili, že víme vše. S určitostí můžeme říci, co se na konferenci neobjeví. Japonský gigant totiž rozvázal smlouvu s IO Interactive, takže pod jeho dohledem se už nesetkáme s plešatým agentem 47 v sérii Hitman, která je nyní v portfoliu Warner Bros (druhou sezónu vyhlásili už před startem E3 7. června). Square Enix také oznámilo, že se již nebude podílet na vydávání logických hříček s podtitulem GO (Hitman, Lara Croft, Deus Ex), což je docela škoda. Finanční neúspěch třetího dílu zřejmě také přivřel vrátka dalšímu pokračování ze světa Deus Ex.

Stále ale mluvíme o japonském vydavatelském domě, takže si podle nás Square Enix posvítí na Nintendo Switch a nedivili bychom se oznámení jedné či dvou exkluzivit. S rozšiřujícím se trhem mobilních her můžeme čekat také port známého titulu či přímo exkluzivní spin-off některé ze značek Square Enix pro přenosná zařízení. Pondělní E3 2018 prezentace začínající v 19:00 bude opravdu nabitá a my doufáme ve velká oznámení. Lara Croft určitě přitáhne pozornost, ale v optimistickém koutku duše věříme také ve skutečné odhalení Avengers projektu.

Ubisoft na E3 2018 – Neformální show s minimem překvapení

Hry: Assassin's Creed: Odyssey, Beyond Good and Evil 2, For Honor, Just Dance 2019, Skull and Bones, Mario + Rabbids Kingdom Battle Donkey Kong Adventure, Rainbow Six Siege, Starlink: Battle for Atlas, Tom Clancy's The Division 2, Transference, Trials Rising

E3 2018, Ubisoft

 1. Assassin's Creed Odyssey – Ubisoft na E3 2018 představil nástupce Origins
 2. Beyond Good and Evil 2 – Jade je zpět!
 3. Tom Clancy´s The Divison 2 – Washington D.C. 7 měsíců po katastrofě
 4. Skull and Bones – námořní bitvy ve velkém stylu
 5. Just Dance 2019 – Ubisoft E3 2018 konference opět zahájena tancem
 6. Rainbow Six Siege a For Honor se připomínají novým obsahem
 7. Mario + Rabbids Kingdom Battle Donkey Kong Adventure oznámeno pro Switch
 8. Oznámení explorační hry Transference a datum vydání pro Starlink: Battle for Atlas

(12. 6. 2018) Pokud jsme v naší predikci před E3 zmiňovali neformálnost konferencí od Ubisoftu, trefili jsme se i tentokrát. Tento francouzský herní gigant začal svou tiskovku již trochu tradičně hudebním vystoupením, jež anoncovalo oznámení Just Dance 2019, a přestože od obrazovky to po pár minutách zavánělo křečovitou zábavou, diváci v hledišti se velmi dobře bavili. Na rozdíl od naleštěných a na sekundu přesných konferencí jiných vydavatelů, Ubisoft pokračoval ve volné zábavě třeba představením nových Trials Rising, kterému předcházel příjezd zástupce vývojářského studia na motorce, jenž posléze rozbořil provizorní pultík s televizí obrazovkou.

Po celou dobu to ale zase taková zábava nebyla. Oproti jiným E3 2018 konferencím se hodně mluvilo, a přestože titulů bylo poměrně dost, k žádnému překvapivému odhalení nedošlo. Středobodem večera se stalo oficiální odhalení Assassin's Creed: Odyssey, které až drze připomíná předchozí Origins. Nicméně zasazení do Řecka a celková stylizace je dostatečným důvodem k oslavám. Fanoušky potěšila i adventura Beyond Good and Evil 2, skvělé záběry z hraní Skull and Bones nebo bližší představení Tom Clancy's The Divison 2.

S novým obsahem se připomněly i online akce Rainbow Six: Siege a For Honor. Rozšíření Donkey Kong Adventure do Mario + Rabbids Kingdom Battle bylo sice očekávané, ale radost z jeho potvrzení máme i tak velkou. Zajímavě vypadá explorační first person titul Transference a Starlink: Battle for Atlas, jež kromě klasické trojice platforem vychází i na Switch. Závěrem se také dle našeho očekávání připomněla závodní arkáda The Crew 2, která vychází už 29. června a od dnešního dne je spuštěna otevřená beta. Výčet prezentovaných her najdete v reportáži z celé konference níže, přičemž jsme je seřadili podle významnosti a zároveň podle toho, jak moc nás zaujaly.

Assassin's Creed Odyssey – Ubisoft na E3 2018 představil nástupce Origins

Jednou z jistot konference Ubisoftu bylo představení nového Assassin’s Creed Odyssey, o jehož existenci jsme se dozvěděli již několik dní předem díky uniklé klíčence s logem hry. Jak se očekávalo, nový díl, který se odehrává v prostředí antického Řecka, až extrémním způsobem vychází z předchozího dílu s podtitulem Origins. Prakticky stejný interface, velmi podobné nabídky, a dokonce i stejný font, nemluvě o evidentně minimálních změnách v soubojovém systému nebo animacích postav. Otázkou však je, jestli nám to vlastně vadí.

Assassin’s Creed: Odyssey se totiž prezentuje skvěle. Historické zasazení je ještě lákavější než tajemný Egypt a do toho všeho autoři přeci jen zakomponovali nové prvky. Interaktivními dialogy budete měnit příběh hlavní postavy, kterou si taktéž zvolíte sami – na začátku hry totiž dostanete na výběr ze dvou spartských bojovníků, se nimiž následně prozkoumáte počátky konfliktu mezi asasíny a templáři. Po úspěchu Black Flag se také vrací propracované bitvy na moři a samotný RPG systém dostane ještě větší hloubku. Assassin’s Creed: Odyssey vychází už 5. října na PC, PlayStation 4 a Xbox One.Beyond Good and Evil 2 – Jade je zpět!

Tiskovou konferenci Ubisoftu odstartovalo po krátkém hudebním čísle Just Dance 2019 akční RPG adventura Beyond Good and Evil 2, kterou Ubisoft ukázal už na loňské E3 a letos přišel konečně i s kratičkou hratelnou ukázkou. V té jsme mohli vidět město Ganesha (bude opravdu velké). I přes roční čekání na gameplay záběry nakonec největší poprask způsobil příběhový trailer, ve kterém se nejdříve představila posádka lodi a posléze se také potvrdil návrat Jade, hlavní protagonistky prvního dílu. Beyond Good and Evil 2 vypadá jak z trailerů, tak i gameplay záběrů naprosto parádně, neznáme však datum vydání, ani podporované platformy a polemizovat by se dalo také nad tím, jestli hra vůbec stihne současnou generaci konzolí.Tom Clancy´s The Divison 2 – Washington D.C. 7 měsíců po katastrofě

Druhý díl taktické akce The Division se prezentoval už na konferenci Microsoftu, což ale byla pouze ochutnávka toho, co nás čekalo na E3 2018 tiskovce Ubisoftu. Jak již bylo potvrzeno, z New Yorku se přesouváme do Washingtonu D.C. který je 7 měsíců po vypuknutí nákazy zcela rozložen a vaším úkolem nebude nic menšího než pokusit se ho opět vybudovat. Příběhový trailer nastiňující atmosféru rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co Ubisoft na letošní E3 přivezl, ale nechceme se nechat opít rohlíkem.

Vývojáři se však podle všeho opravdu poučili ze svých předchozích chyb. Novinkou jsou například velké raidy až pro osm hráčů, což je rozhodně slušné číslo. Jen máme strach, zda taková tlupa agentů půjde vůbec nějak takticky ukočírovat. Slibně zní i pokračování vývoje vaší postavy po dohrání příběhu a dosažení maximální úrovně, kdy si vyberete novou specializaci a obdržíte nové schopnosti, které pomohu dále tvarovat hlavního hrdinu podle vašeho herního stylu. Velmi sympatické pak bylo oznámení, že všechna tři velká rozšíření, jež hra obdrží během prvního roku, budou zcela zdarma. Tom Clancy´s The Division 2 vychází 15. března 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.Skull and Bones – námořní bitvy ve velkém stylu

Mořeplavecká akční hra Skull and Bones již byla oznámena na E3 2017, ale až nyní vyrostla do krásy. Námořní bitvy prezentovala hra pomocí velmi pěkné hratelné ukázky režimu Hunting Grounds, který mísí dohromady PvE i PvP. V něm budete přepadávat v Indickém oceánu obchodní lodě, a to jak čistě na vlastní pěst, tak samozřejmě i v doprovodu dalších hráčů – tady ale pozor! Pirátská nátura se nezapře, takže dost možná společně porazíte velkého nepřítele a hned potom se na vás vaši noví „spojenci“ vrhnou. Skull and Bones vyjde až v roce 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One, ale už nyní se můžete registrovat do uzavřené bety na tomto odkazu.Just Dance 2019 – Ubisoft E3 2018 konference opět zahájena tancem

Snad již tradičně zahájil Ubisoft svou konferenci tanečním vystoupením ku příležitosti vydání Just Dance 2019. To nabídne 40 nových písní a v rámci předplatného Just Dance Unlimited dostanete přístup k více než 400 skladbám, které budou v průběhu roku přibývat. Just Dance 2019 vyjde na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Xbox 360, Wii U a Wii už 25. října 2018.Rainbow Six Siege a For Honor se připomínají novým obsahem

Ubisoft samozřejmě nezapomněl ani na své „games as service“ tituly. Populární Rainbow Six Siege hlásí 35 milionů registrovaných hráčů a v přípravě je unikátní dokument o nejoddanějších fanoušcích této taktické akce. For Honor sice neslaví tak velký úspěch, ale zato dostává zatím největší aktualizaci Marching Fire, která nabídne jak novou válečnou frakci z Číny, tak i nový režim Breach, jenž přinese obléhání hradů. Rozšíření Marching Fire vychází 16. října pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, přičemž od dnešního dne rozdává Ubisoft Starter edici hry na PC prostřednictvím Uplay zcela zdarma, a to až do 18. června.Mario + Rabbids Kingdom Battle Donkey Kong Adventure oznámeno pro Switch

Oznámení nového přídavku do Mario + Rabbids Kingdom Battle bylo téměř jisté, přesto vzbudilo velmi pozitivní ohlasy. Už 26. června vyjde rozšíření Donkey Kong Adventure, ve kterém bude obří, ale většinou přátelský primát Donkey Kong střídat Maria v hlavní roli této skvělé tahové strategie. Premisa zůstává stále stejná, tedy zastavit šílené králíky, díky novým postavám však bude hratelnost poněkud jiná. Autoři slibují celkem 10 hodin zábavy navíc, což zní jako slušná porce hraní.Zajímavě vypadajícím titulem je VR hra Transference, kterou vytváří Ubisoft spolu s filmovou společností SpectreVision (tu spolufinancuje herec Elijah Wood). Ve hře se ocitneme v podivně vypadající digitální simulaci, z níž bude třeba uniknout. Kromě podpory VR headsetů PlayStation VR, Oculus Rift a HTC Vive si však Transference bude možné zahrát i na běžné obrazovce, a to letos na podzim. Ubisoft také oznámil vydání vesmírné střílečky Starlink: Battle for Atlas, která vyjde 16. října na Xbox One, PlayStation 4 a také Nintendo Switch.

Z dalších her bylo oznámeno pokračování populární série Trials s podtitulem Rising. Kromě nových a větších lokací vytvořených na základě reálných míst se můžeme těšit na lokální i online multiplayer a také novinku v podobě režimu Tandem Bike, ve kterém budou jeden závodní stroj ovládal dva hráči současně. Trials Rising vyjdou v únorů příštího roku na PC, PlayStation 4, Xbox One a také Nintendo Switch. Na poslední chvíli si Ubisoft rovněž přihřál polívčičku u svých právě vycházející závodů a přispěchal s trailerem na nejen automobilovou arkádu The Crew 2, která dorazí už 29. června, přičemž od dnešního dne je dostupná otevřená beta.

Pokud bychom letošní prezentaci Ubisoftu na E3 hodnotili číselně, nejspíše bychom se pohybovali někde na středu stupnice. Konference byla poměrně svižná a místy i dost uvolněná a zábavná, tak jak to Ubisoft umí. Na druhou stranu se mluvilo podstatně více než u jiných firem a nedočkali jsme se nijak zásadního odhalení. Chyběli nám kupříkladu další Watch Dogs nebo nový Splinter Cell, který je už víceméně profláknutý a jeho absence tak byla hodně překvapivá. Vše naštěstí vynahradilo nové Assassin´s Creed: Odyssey – je sice znepokojivě podobné předchozímu Origins, ale zasazení do Řecka a návrat námořních bitev s povděkem přijímáme.

Ubisoft na E3 2018 – Predikce

Ubisoft na E3 2018 – Nové díly populárních sérií

Čas: 11. 6., 22:00 CET | Stream: twitch.tv youtube.com | Hry: Assassin's Creed Odyssey, Tom Clancy's The Division 2, Splinter Cell, The Crew 2, Watch Dogs 3, Beyond Good and Evil 2

E3 2018, Ubisoft

 1. Assassin's Creed Odyssey– Řecko ve stylu komiksu 300?
 2. Tom Clancy's The Division 2 – Plnohodnotné odhalení
 3. Splinter Cell – Dočkáme se nového dílu?
 4. The Crew 2– Rychlé připomenutí těsně před vydáním
 5. Watch Dogs 3– Chystá se oznámení populární hackerské akce?
 6. Uvidíme na E3 2018 Beyond Good and Evil 2, Just Dance nebo Rainbow Six Siege 2?

Ubisoftu se v posledních několika letech podařilo sejmout nálepku nejméně oblíbeného vydavatele, a přestože si čas od času hráči postěžují na recyklaci jednotlivých sérií, nepopulární štempl ošklivého káčátka herního průmyslu převzala Electronic Arts (přestože firma jako taková patří mezi absolutně nejlepší, co se finančních výsledků týče). Účinkování Ubisoftu na výstavě E3 a zejména jeho tisková konference patří tradičně mezi ty nejlepší show a stejný nášup slibuje tento francouzský gigant i letos. Je to možná právě evropský původ společnosti a francouzská povaha, díky kterým jsou prezentace Ubisoftu odlehčenější a plné nenucených vtípků.

Narozdíl od Microsoftu, Sony nebo Nintenda nestojí Ubisoft za žádným hardwarem a jeho show tak bývá vždy pouze o hrách. Letos by však mohl Ubisoft zabrousit i trochu jinam, protože některé jeho online tituly jako The Division, For Honor nebo Rainbow Six Siege by se daly popsat spíše jako online služby, přičemž zaměření právě na multiplayer je u Ubisoftu hodně cítit. Ředitel společnosti Yves Guillemot se navíc nedávno nechal slyšet, že nás čeká nejspíše už jen jedna klasická konzolová generace a poté vše přejde do cloudu. Pojďme se ale podívat na tituly, které si Ubisoft s sebou do Los Angeles na E3 2018 nejspíše přiveze.

Assassin's Creed Odyssey na E3 2018 – Řecko ve stylu komiksu 300?

Zeptat se na největší želízko v ohni Ubisoft E3 2018 prezentace ještě před pár dny, jistě by nikoho série Assassin's Creed nenapadla. Nešťastnou náhodou však díky uniklé klíčence s logem hry došlo k jejímu předčasnému oznámení, které bylo posléze doprovozeno i oficiálním vyjádřeném samotného Ubisoftu, že se na Assassin's Creed Odyssey opravdu pracuje. Šlo však spíše o z nouze ctnost, protože několikavteřinový teaser a obrázek s logem hry plus všeříkajícím nápisem „uvidíme se na E3“ jasně ukazuje, že oficiální oznámení rozhodně nebylo v plánu a nejspíše si ho Ubisoft právě s nějakým merchem v podobě klíčenek schovával až na E3 2018.

Z těchto několika málo střípků si lze odnést pouze to, že Assassin's Creed Odyssey se bude opravdu odehrávat v Řecku, čemuž nasvědčuje jak stylizovaná přilba ve středu nového loga, tak i právě kratičký teaster, který okopíroval jednu z nejikoničtějších scén komiksu a posléze i filmu 300. Podle serveru Kotaku navíc chce Ubisoft vydat Assassin's Creed Odyssey do konce fiskálního roku, tedy do 31. března 2019. Můžeme tak spekulovat, jestli bude chtít francouzský vydavatel stihnout ještě letošní vydání, protože pro velkou značku je logicky předvánoční datum lepší startovní pozicí, nebo toto místo uvolnit jiné, ne tak oblíbené hře.

Díky poslednímu dílu Origins se totiž série pohybuje opět na vrcholu oblíbenosti, navíc autoři dříve slibovali, že Assassin's Creed bude vycházet s roční pauzou, aby měli autoři čas na implementaci novinek. Díky předčasnému odhalení Odyssey tak část fanoušků začala remcat nad tím, že nový díl bude jen přeskinovaným Origins a do značné míry to může být pravda. Jenže Assassin´s Creed Origins se zkrátka a dobře tak povedlo, že na oznámení Odyssey se dá i s naprostým minimem informací s klidem říct jen: „shut up, and take my money“.Tom Clancy's The Division 2 na E3 2018 – Plnohodnotné odhalení

Tom Clancy's The Division zažilo jak velmi problematický porod, tak i značné poporodní bolesti. Dost už ale nemístné analogie, The Divison se díky skvělým a hbitým reakcím vývojářů změnilo prakticky k nepoznání a dnes je ze hry skvělý mix MMO a akční střílečky. Již před nějakou dobou navíc Ubisoft oznámil práce na pokračování, a jestli se vám to vzhledem k dlouhé životnosti MMO her zdá jako unáhlený krok, máte pravdu. Podobně jako v případě Assassin's Creed: Odyssey došlo k neplánovanému úniku, tentokrát rovnou skrze logo hry s dvojkou v názvu, přičemž následoval velmi prkenný stream, jenž nešťastnost celého odhalení ještě zvýraznil. Více o celém oznámení se můžete dočíst zde.

Jedno nám však bylo slíbeno – více se o Tom Clancy´s The Division 2 dozvíme na E3 2018. Tam si prý autoři nachystali odhalení se vší parádou a my zatím můžeme pouze hádat, co druhý díl přinese nového. Pracují na něm jak původní autoři, tedy Massive Entertainment, tak i nově přizvaná studia v čele s Red Storm Entertainment, a jak je u Ubisoftu zvykem, tak i nespočet dalších vlastních studií (Ubisoft Reflections, Anney nebo Shanghai). Poslední zmiňovaní vytvářeli třeba příběhové rozšíření Hours of Darkness pro Far Cry 5. Co od Tom Clancy's The Division 2 očekáváte vy?Splinter Cell na E3 2018 – Dočkáme se nového dílu?

Zde se nacházíme čistě na poli spekulací, ale zato velmi pravděpodobných, protože oznámení nového Splinter Cellu je podle mnohých téměř jistotou, ačkoli neexistuje žádné oficiální vodítko. Bystří fanoušci například spatřili novou Splinter Cell hru na kanadském Amazonu, ačkoli bez bližších informací, jako je datum vydání, nebo dokonce podporované platformy. Při pohledu do minulosti navíc zjistíme, že mezi jednotlivými díly je vždy tří až čtyřletá pauza (Blacklist – 2013, Conviction – 2010, Double Agent – 2006), takže aktuální pětiletá přestávka si přímo říká o přerušení.

Navíc samotný CEO Ubisoftu Yves Guillemot označil Splinter Cell za jednu z jeho nejoblíbenějších sérií. V rámci jednoho rozhovoru se Guillemot třeba rozpovídal o tom, že sérii Tom Clancy sice pravidelně podporují, ale že na Splinter Cell rozhodně nezapomněli. Dalším špendlíčkem na seznamu vodítek k novému Splinter Cellu je samotný dabér Sama Fishera. Michael Ironside prozradil, že se vrátí jako hlas obávaného zabijáka, takže někde v dáli (a doufejme, že ne příliš daleko) pokračování kultovních stealth akčních adventur rozhodně je – a proč třeba ne už při E3 2018?The Crew 2 na E3 2018 – Rychlé připomenutí těsně před vydáním

Téměř s jistotou lze očekávat alespoň rychlé připomenutí na prezentačním mole od The Crew 2, které vychází už 29. června. V rámci portfolia Ubisoftu jde o důležitý titul a je naprosto jisté, že na výstavě samotné bude možno si tuto závodní arkádu přímo zahrát. Autoři slibují pro The Crew 2 velkou spoustu dodatečného obsahu zdarma a E3 2018 je ideálním místem pro zviditelnění tohoto benevolentního kroku. Pokud vás The Crew 2 zaujal, mrkněte na naše dojmy z hraní uzavřené bety.Watch Dogs 3 na E3 2018 – Chystá se oznámení populární hackerské akce?

Zatímco u „oznámení“ Assassins Creed nebo The Division se Ubisoft po zádech plácat nemůže, v případě potenciálního Watch Dogs 3 naopak přišel s poměrně zajímavou virální kampaní, jak se ostatně na hackerskou akci sluší. Prvním náznakem byl pro fanoušky aprílový žertík, který dovolil návštěvníkům stránek Ubisoftu nabourat se do admin sekce a zde lovit nejrůznější easter eggy. Podstatně zajímavějším vodítkem však byl oficiální tweet s textem „This is everything“, což je na první pohled jen prostý vtip, nicméně fanoušci Watch Dogs v něm uviděli referenci na frázi „Everything is connected“, která je pro tuto městskou akci ikonická skoro tak jako asasínské „Nothing is true, everything is permitted." Oznámení Watch Dogs 3 se tak sice dá trošku na E3 2018 předpokládat, stále by se však jednalo o (velmi příjemné) překvapení.Uvidíme na E3 2018 Beyond Good and Evil 2, Just Dance nebo Rainbow Six Siege 2?

Ubisoft má na letošní E3 hodně míčků ve vzduchu. Snad nejpřekvapivějším odhalením loňského roku bylo Beyond Good and Evil 2 a po roce minima informací je E3 2018 ideálním místem na novou porci čehokoli zajímavého. Nasnadně jsou přímo gameplay záběry, protože podle některých informací by Beyond Good and Evil 2 mělo být na veletrhu v hratelné formě. O novém Just Dance nejsou žádné zprávy, avšak nebyla by to prezentace Ubisoftu, kdyby se alespoň chvíli netančilo. V tomto případě ale nemáme ani jediný náznak.

Očekávat bychom měli také novinky z online fronty. For Honor zase tak velký úspěch neslaví, ale Rainbox Six Siege se chlubí opravdu velkou komunitou. Není úplně pošetilé očekávat nový obsah nebo dokonce pokračování, protože zrovna tento titul by si ho rozhodně zasloužil. Podobně jako The Crew 2 by se mohl připomenout i Far Cry 5, kterému aktuálně vychází první ze tří připravovaných DLC, které by Ubisoft mohl na výstavě také promovat.

Ubisoft má také ve zvyku nechávat si v rukávu opravdu zajímavá esa. Vzpomeňme třeba na loňské velmi nečekané a emotivní odhalení Mario + Rabbids: Kingdom Battle. V případě Ubisoftu je rozhodně na co se těšit a zbývá jen doufat, že dokáže překvapit podobně jako loni třeba nezbednými králíky. Zrovna jejich pokračování bychom určitě uvítali.

Tisková konference Ubisoftu na E3 2018 proběhne 11. června ve 22:00.

PC Gaming Show na E3 2018 – Opět zazářila, jen o něco méně výrazně

Hry: Anno 1800, Don't Starve, Hitman 2, Hunt: Showdown, Jurassic World Evolution, Just Cause 4, Killing Floor 2, Maneater, Ooblets, Overkill's The Walking Dead, Satisfactory, Star Citizen, Stormland, The Sinking City, The Walking Dead, Two Point Hospital, Warframe a další...

E3 2018, PC Gaming Show

 1. ANNO 1800 – Příjemné překvapení
 2. Hitman 2 – Elegantní zabiják se vrací
 3. Overkill's Walking Dead – Pravděpodobný nástupce Left 4 Dead?
 4. The Sinking City – Tajemná detektivka
 5. Satisfactory – Budování továrny
 6. Stormland – Lákavá robotí VR
 7. Na PC Gaming Show E3 2018 dostaly opět nemalý prostor nezávislé hry
 8. Svůj čas měla na PC Gaming Show i SEGA, Digital Extremes, Telltale, Frontiers a Tripwire Interactive
 9. Tvůrci Star Citizen ani Hunt: Showdown na E3 2018 moc nepředvedli
 10. Na E3 2018 jsme se dočkaly oznámení tří battle royale her
 11. PC Gaming Show E3 2018 nebyla špatná, mohlo však být lépe

(12. 6. 2018) E3 2018 si prozatím drží vcelku stabilní tempo. Pokud nebereme v potaz vyloženě slabou konferenci Square Enix, tak nám většina velkých gigantů představila minimálně jeden či dva kousky, jejichž vydání nyní vyhlížíme s neskrývaným očekáváním. EA zaujala naší pozornost s Battlefieldem V. Microsoft odhalil řadu zajímavých exkluzivit. Bethesda ukázala vyhlíženou FPS Rage 2 spolu se survivalem Fallout 76 a Ubisoft konečně vynesl na světlo Assassins Creed: Odyssey, na jehož ohlášení, někteří z nás už nějaký ten pátek čekali. V této reportáži se zaměříme na PC Gaming Show, která je na E3 především pro středně velké vývojáře. Ti nám tento rok opět představili slušné spektrum méně výrazných děl, jimž by masa za normálních okolností moc nevěnovala pozornost.

Stejně jako minulý rok i letos započala PC Gaming Show příjemný úvodem, zacíleným na hraní jako takové. Hned po krátkém startu se na hlavní obrazovce objevila budovatelská kooperace Satisfactory. Následovala adventura Neo Cab, po níž se na scéně objevilo Mavericks, adventura Forgotten City, strategie Starcontrol: Origins či nové ukázky z Hunt: Showdown a Archangel: Hellfire. Po těchto kouscích byl dán prostor The Sinking City, Warframe, několika titulům z dílen SEGA, FPS Killing Floor 2, netradiční akci Maneater, tahovce Breavery Network online, adventurce Morning star a nevýrazné plošinovce Overwhelm, jíž byla dle našeho mínění zakončena slabší část této prezentace.

Po od prezentování Overwhelm se na scéně zjevil trailer k Jurassic World Evolution, nadějná VR hra Stormland, adventury Night Call a Sabel spolu s očekávanými záběry ze Star Citizen. Prostor na této konferenci dostal také unikátní projekt Genesis Alpha One, oblíbený survival Don't Starve Hamlet, Just Cause 4, Overkill's The Walking Dead a adventura The Walking Dead. O své místo na slunci nebyla ochuzena ani vizuálně nevýrazná plošinovka Noita, simulátor řízení nemocnice Two Point Hospital, nová battle royale hra Realm Royale, osobitý kousek Ooblets, budovatelská strategie Anno 1800 nebo izometrický battle royale titul Rapture Reject. Celá konference PC Gaming Show na E3 2018 byla zakončena detailnější ukázkou z Hitmana 2.

ANNO 1800 – Příjemné překvapení na E3 2018

Jedním z nejvýraznějších oznámení PC Gaming Show bylo rozhodně ohlášení Anno 1800, jehož představení jsme skutečně nečekali. Na prezentovaných záběrech vypadal tento kousek hodně dobře. Pokud vezmeme v potaz, že se bude jednat o budovatelskou strategii se sandbox prvky, máme se skutečně nač těšit. Snad se v co nejbližší době dočkáme data vydání či detailnějších záběrů z hraní, jež by nám pomohli si vytvořit lepší obrázek na to, jak se bude celek hrát.Hitman 2 – Elegantní zabiják se vrací

Druhým zásadním kouskem konference PC Gaming Show se stal Hitman 2, který dostal svůj prostor až v závěru této prezentace. Přijatý kontrakt mu určil dva cíle, jež v rámci ukázky z hraní musel eliminovat. K tomu, aby je zabil, stejně jako vždy využil řadu různých prostředků a převleků, s jejichž pomocí nakonec z místa činu utekl, aniž by byl zpozorován bezpečnostními složkami či dokonce zabit.

Celek v nás vzbudil podobné emoce jako předchozí Hitman, jehož finále se bohužel moc nevyvedlo. Pokud tentokrát vydavatel lépe vyřeší formu vydávání tohoto kousku, zřejmě dostaneme k dispozici titul, na nějž už nějaký ten pátek čekáme. Více si o Hitman 2 můžete přečíst v našem preview.Overkill's The Walking Dead – Pravděpodobný nástupce Left 4 Dead?

Po představení posledního přeživšího nám bylo jasné, že se Starbreeze na E3 2018 vytasí konečně se záběry z hraní, nebo s pořádným trailerem, ve kterém uvidíme pospolu všechny hlavní protagonisty kooperace Overkill's The Walking Dead. Nakonec jsme se dočkali videa zacíleného na akci a nastínění celkové hratelnosti.

Podle toho, co nám v záběrech Overkill's The Walking Dead bylo prezentováno, se můžeme těšit na kooperační FPS zaměřenou na spolupráci čtveřice hráčů, kteří budou pospolu cestovat nákazou zasaženým světem. Čelit budete muset v tomto dílku pestré škále nemrtvých nepřátel a lidským protivníkům snažícím se přežít o den déle na váš úkor. Vyjít by měl na 8. listopadu na PS4, Xbox One a PC. Pokud vás zajímají detaily, směle pokračujte na naše preview.The Sinking City – Tajemná detektivka

S hrami, jež se odehrávají v univerzu H.P. Lovecrafta, se v poslední době roztrhl pytel. The Sinking City je velmi temná adventura, která je taktéž zasazena v tomto pochmurném vesmíru. V kůži detektiva se v rámci hlavní příběhové linie vydáte do zatopeného města trápeného neidentifikovaným zlem. Těšit se můžete na propracovaný svět, detailně navržené postavy a paranoiu, která vaši postavu přinutí vidět různé typy podivností.Satisfactory – Budování továrny

Skutečně zajímavých projektů není na herní scéně nikdy dost. Satisfactory je zajímavě vypadající hra, v níž budete spolu s přáteli stavět gigantický komplex. V mnoha ohledech nám tento kousek připomněl českou budovatelskou strategii Factorio, jež je vystavěna na totožných základech, jen nenabízí FPS režim. Titul nás popravdě zaujal snad ve všech směrech, takže jeho vývoj budeme v následujících měsících podrobně sledovat.Stormland – Lákavá robotí VR

Na E3 2018 jsme prozatím neměli možnost vidět skutečně zajímavou VR hru, jejíž vydání bychom s očekávání vyhlíželi. V rámci prezentace PC Gaming Show nám byla představena VR akce Stormland, v níž se ujmeme robota snažícího se získat všechny části svého těla, jež mu bylo uzmuto nepřátelskou entitou. Celek vypadal natolik poutavě, že jsme se jej rozhodli zařadit do našeho seznamu přání.Na PC Gaming Show E3 2018 dostaly opět nemalý prostor nezávislé hry

Asi nejvýraznější menší hrou, jíž jsme mohli na PC Gaming Show spatřit byla adventura Forgotten City, jež byla původně modem pro The Elders Scrolls: Skyrim. Zajímavě vypadala také strategie Starcontrol: Origins, survival  Don't Starve Hamlet či simulátor řízení nemocnice Two Point Hospital. Po stránce vizuálu nás okouzlilo Sable spolu s Night Call, Neo Cab a Ooblets.

O něco méně než prve zmíněná díla nás v rámci nezávislých her oslovila VR akce Archangel: Hellfire, tahovka Breavery Network online, adventura Morning star a vizuálně nevýrazné plošinovky Overwhelm a Noita. Vyloženě pozitivní dojem v nás nezanechala ani Genesis Alpha One, kterou nám vývojáři z team17 přinesou již toto léto.Svůj čas měla na PC Gaming Show i SEGA, Digital Extremes, Telltale, Frontiers a Tripwire Interactive

SEGA ve své části prezentace oznámila vydání Shining Resonance Refrain, Shenmue 1-2, Yakuza: Kiwami, Valkyria Chronicles 4 a Yakuza 0. Digital Extremes se naopak zaměřili na nadcházející příběhovou linku do Warframe. Prostor dostalo také představení finále The Walking Dead z dílen Telltale, které je milovníky adventur očekáváno s velkým nadšením.

Vidět jsme mezi většími hrami mohli také Just Cause 4 a trailer k Jurassic World Evolution plný dinosaurů a osudových chyb. Své hry se nám rozhodli prezentovat i vývojáři z Tripwire Interactive, z jejichž dílen nám byla ukázána FPS Killing Floor 2 a netradiční akce Maneater, ve které si zahrajete za krvelačného žraloka, jehož jediným cílem je pořádně si nacpat žaludek (lidmi).Tvůrci Star Citizen ani Hunt: Showdown na E3 2018 moc nepředvedli

Vzhledem k tomu, že toho tvůrci Star Citizen, ani autoři Hunt: Showdown moc neukázali, rozhodli jsme se jim dát prostor v jednotném odstavci. První zmíněný titul nám v rámci své prezentace předvedl souboje na palubách lodí, cestování vesmírem a střety gigantických plavidel. Druhý kousek nám v přiděleném čase představil nové typy palných zbraní, granátů a monster, s nimiž se hráči budou muset vypořádat.Na E3 2018 jsme se dočkaly oznámení tří battle royale her

Žánr battle royale je v současnosti natolik oblíben, že se na něm chce přiživit nejeden herní vývojář. Na letošním PC Gaming Show jsme měli možnost spatřit celkem tři nové zástupce tohoto žánru. Nejprve se na scéně objevil Mavericks, který se hodně podobá PUBG. Ihned po něm následovalo Realm Royale obohacující tento typ her o RPG prvek. No a nakonec nám byla představena izometrická online akce Rapture Rejects snažící se odlišit hratelností a vizuálem. Celkově však byla všechna zmíněná díla na jedno brdo, takže jsme z nich moc nadšení nebyli.PC Gaming Show E3 2018 nebyla špatná, mohlo však být lépe

Letošní PC Gaming Show se většina velkých studií bohužel vyhnula obloukem. Cestu si na něj našla jen SEGA spolu se Square Enix, jehož samostatná prezentace nestála za nic. Prim stejně jako minulý rok hrály nezávislé hry, mezi nimiž jsme si opět našli pár zajímavějších kousků, kvůli kterým se vyplatilo na PC Gaming Show 2018 koukat.

PC Gaming Show na E3 2018 – Zazáří stejně jako minulý rok?

PC Gaming Show na E3 2018 – Zazáří stejně jako minulý rok?

Čas: 12. 6., 00:00 CET | Stream: twitch.tv youtube.com | Hry: Total War: Three Kingdoms, Age of Empires IV, Overkill's The Walking Dead, Star Citizen

 1. Total War: Three Kingdoms – Strategie z nepříliš známé historické éry
 2. Age of Empires IV – Návrat legendy?
 3. Overkill's The Walking Dead – Dočkáme se konečně pořádné zombie akce?
 4. Star Citizen– Nejambicióznější titul, který nikdy nevyjde?
 5. A co ti ostatní?
 6. Co bychom rádi na PC Gaming Show viděli?

Po řadu let operovaly některé herní společnosti v rámci E3 samostatně. Ne každý vývojář si tento luxus samozřejmě mohl dovolit, a tak se pořadatelé nakonec v roce 2014 rozhodli, že pro středně velká a menší studia vytvoří konferenci s názvem PC Gaming Show, na níž dostanou prostor známé týmy i nezávislé společnosti cílící na majitele stolních počítačů.

Loňská konference PC Gaming Show nám představila řadu zajímavých děl. Vidět jsme na ní mohli například záběry z Total War: Warhammer 2, Sea of Thieves, XCOM 2: War of the Chosen, Mount and Blade 2 nebo s obavami vyhlížené FPS LawBreakers, které se nakonec moc nepovedlo. Celkově se však bylo na co koukat, což se o všech prezentacích rozhodně říct nedalo.

Tento rok by se měla PC Gaming Show nést na podobné vlně. Opět na ní totiž vystoupí řada herních vývojářů snažících se představit svá ambiciózní díla široké veřejnosti. Z těch velkých rozhodně nelze nezmínit SEGU, Microsoft, Starbreeze, nebo Cloud Imperium Games pracující na jedné z nejdražších her historie, takže se během E3 2018 máme na co těšit.

Total War: Three Kingdoms na E3 2018 – Strategie z nepříliš známé historické éry

Jedna z nejoblíbenějších strategických sérií současnosti Total War každý rok na E3 boduje. Letos tomu zřejmě nebude jinak, protože se vývojáři z The Creative Assembly chystají podrobněji představit nejnovějšího historického zástupce této kultovní značky, který bude zaměřen éru Tří království, v níž se Čína ocitla kvůli neschopnému panovníkovi kolem roku 190.

Odkryto toho o Total War: Three Kingdoms prozatím moc nebylo, přesto jsme vás o něm trošku detailněji informovali už v našem preview na začátku ledna. Před pár dny jsme se dočkali podrobnějšího traileru, zacíleného na jednu z hlavních postav celého konfliktu. Celek vypadá na první pohled velmi lákavě. Snad nám na E3 2018 budou v rámci PC Gaming Show ukázány záběry z bitvy, ze kterých si budeme moci udělat lepší obrázek o tom, k jaké větvi série Total War tento kousek nakonec přiřadit.Age of Empires IV na E3 2018 – Návrat legendy?

Jen málokterý starší hráč neměl nikdy co do činění se známou strategickou sérií Age of Empires proslavenou především druhým dílem, jenž někteří zapálení stratégové hrají i v dnešních dnech, ignorujíce horší vizuální stránku a zastaralé ovládání. Bohužel pro všechny fandy RTS se moc nepovedl její poslední zástupce, což vedlo k tomu, že ji Microsoft uložil na pár let k ledu.

K znovuoživení Age of Empires došlo zřejmě už před pár lety. Oznámení Age of Empires IV jsme se však dočkali až na Gamescomu 2017, kde byl představen v krátkém videu, o jehož obsahu jsme vás podrobněji informovali v našem preview. Na E3 2018 by se podle některých zvěstí měl konečně objevit záznam z hraní. Snad se Microsoft konečně pochlapí a představí pecku, kvůli níž bychom byli ochotni strávit delší dobu mimo klasické herní klienty.Overkill's The Walking Dead na E3 2018 – Dočkáme se konečně pořádné zombie akce?

Dramatický seriál Walking Dead si na televizních obrazovkách získal svou pochmurností a brutalitou pozornost milionů diváků, díky čemuž tu s námi je už devět sérií. V herním světě se výtvoru komiksového mága Roberta Kirkmana tolik nevede. Pokud nebereme v potaz adventuru z dílen Telltale Games, tak se většinou jedná o odpad nestojící pořádně ani za řeč.

Žalostnou situaci se před řadou měsíců rozhodla změnit vývojářská společnost Starbreeze známá především díky kooperační FPS Payday 2. Právě v jejích stopách by měla podle dosavadních detailů kráčet jejich nejnovější hra Overkill's The Walking Dead, v níž bude skupinka zajímavě vypadajících postav, jež jsme vám představili v našem preview, putovat světem plným různých nemrtvých zrůd. Na E3 2018 by nám měl být v rámci PC Gaming Show ukázán hutnější trailer nebo dokonce záběry z akce, tak uvidíme, s čím Starbreeze přijde.Star Citizen na E3 2018 – Nejambicióznější titul, který nikdy nevyjde?

Stejně jako v předchozích letech nebude ani tentokrát na PC Gaming Show chybět Cloud Imperium Games pracující už nějaký ten pátek na nejambicióznějším projektu současnosti. Přestože se crowndingová kampaň k zafinancování vývoje vesmírného simulátoru Star Citizen uskutečnila už 18. října 2012, vydání je stále v nedohlednu a lidé se ptají, kdypak k nim dorazí plná verze hry, za jejíž tvorbu zaplatili.

Možná se dle některých informací fandové konečně dočkají data vydání tento rok na konferenci PC Gaming Show, kde chtějí Cloud Imperium Games zazářit se svým projektem podobně jako loni. Co myslíte, odhalí konečně dlouho očekávaný den, nebo se opět zaměří na prezentaci příběhu a herních prvků díla, jehož finální verze k nám zřejmě nikdy nedorazí? Odpověď už brzy poskytne E3 2018.A co ti ostatní?

Na PC Gaming Show se nebudou vyskytovat jen velké ryby, ale také menší a střední vývojářská studia s dostatečnými prostředky na to, aby si získala několik minut z celé prezentace pro svůj projekt. Těšit se podle všeho můžeme na hochy z Digital Extremes, Double Fine, Klei, Raw Fury, tinyBuild, Coffee Stain Studios, Modern StoryTeller a řadu dalších. Detaily o tom, co by nám podle dosavadních informací měli v rámci zakoupeného času nabídnout, vám mírně přiblížíme v těchto řádcích.

U Digital Extremes očekáváme, že se podobně jako v předešlých letech zaměří především na Warframe, jež se neustále posouvá kupředu. Double Fine svůj čas s vysokou pravděpodobností využijí k prezentaci jejich nového projektu KIDS, zacíleného na davovou psychologii. Vývojáři z Klei nám opět poodhalí víc z chystaného RPG Griftlands, které představili na E3 už minulý rok. Prostor by měla či dokonce měly dostat i některé z novinek od tvůrců z Raw Fury aktuálně pracujících na slušném počtu her. TinyBuild se vytasí se simulátorem hrobníka Graveyard Keeper a Coffee Stain Studios by měli ukázat zajímavě vypadající novinku Satisfactory. Jasno prozatím nemáme snad jen u Modern StoryTeller, kteří bohužel nebyli tolik sdílní jako autoři z ostatních studií.

Vedle vyloženě ohlášených společností se stejně jako v minulých letech opět jistě můžeme těšit na jednoho či dva zajímavé hosty, kteří až do poslední chvíle neměli tak úplně jasno, zda chtějí svá díla na PC Gaming Show vůbec prezentovat. Teoreticky lze počítat s TaleWorlds Entertainment a jejich očekávanou novinkou Mount and Blade II: Bannerlord, nebo s některým z jiných středně velkých studií.Co bychom rádi na PC Gaming Show viděli?

Nejvíce se asi aktuálně těšíme na představení záběrů z hraní Total War: Three Kingdoms, který se minimálně po vzhledové stránce hodně podobá Total War: Shogun 2, jenž je dodnes považován za jednoho z nejvýraznějších zástupců této strategické série. Detailněji by mohl být prezentován též Age of Empires IV, rozhodně bychom se nezlobili, kdyby nám Microsoft ukázal pořádný zápas jednotlivých civilizací.

S trochou štěstí se snad 12. 6. krátce po půlnoci dočkáme oznámení Total War: Warhammer 3, skutečně zajímavých titulů pro VR či výstupu tureckého TaleWorlds Entertainment, jež by mohlo konečně ohlásit datum vydání s napětím očekávané simulace středověkého života Mount and Blade II: Bannerlord, která aktuálně patří mezi nejvíce vyhlížená díla. V tomto ohledu se jedná spíše o naše zbožná přání, ve finále nakonec nemusí dorazit žádný ze zmíněných kousků.

PC Gaming Show na E3 2018 proběhne o půl noci z 11. na 12. června.

Sony/PlayStation na E3 2018 šponuje očekávání na maximum

Hry: Call of Duty: Black Ops IIII, Control, Death Stranding, Déraciné, Destiny 2: Forsaken, Ghost of Tsushima, Kingdom Hearts III, Resident Evil 2 Remake, Spider-Man, The Last of Us: Part 2, Trover

E3 2018, Sony, PS

 1. The Last of Us Part 2 konečně ukázalo reálné herní záběry
 2. Ghost of Tsushima na E3 2018 – Zaklínač uprostřed mongolské invaze
 3. Death Stranding – ukázka hratelnosti na E3 2018 vyvolala více otázek než odpovědí
 4. Spider-Man na E3 2018 v nové ukázce opět vyvolává nadšení
 5. Nioh 2 a další překvapivá odhalení konference Sony na E3 2018
 6. Sony na E3 2018 – konzervativní show plná skvělých her

(12. 6. 2018) V úterý 12. 6. ve 3 hodiny ráno našeho času (poprvé v životě lituji, že bydlím v tomto časovém pásmu) odstartovala svou E3 konferenci společnost Sony. Ta v posledních několika letech vyniká nad svou konkurencí (především nad Microsoftem) hlavně díky povedeným exkluzivitám typu Bloodborne, The Last of Us, Horizon Zero Dawn, Uncharted, God of War a spoustě dalších. Všichni diváci v sále tedy netrpělivě očekávali, s čím se vlastník konzole PlayStation vytasí v letošním ročníku E3.

V první řadě Sony překvapila poměrně silným propojením celé show hudebními motivy navazujícími na jednotlivé herní ukázky. Celá E3 2018 prezentace začala velmi svižně krátkým proslovem Shawna Laydena, presidenta SIE America, jež jménem Sony vyjádřil lásku ke hrám a jejich touhu vyvíjet silné příběhy. To naznačila hned první ukázka, jež zároveň i potvrdila naši domněnku, že se Sony letos bude držet spíše při zemi a místo oslňování nově oznámenými hrami se bude raději soustředit na poctivé budování hypu kolem rozpracovaných projektů. Podařilo se tímto přístupem Sony opět oslnit diváky stejně jako v minulých ročnících Electro Entertainment Expo? Vše podstatné i méně podstatné se dozvíte v naší podrobné reportáži.

The Last of Us Part 2 konečně ukázalo reálné herní záběry

Když na pódium přišel nenápadný chlapík v mikině s kapucí, usadil se na barovou židličku a začal hrát tklivou píseň na benjo, fanoušci prvního The Last of Us určitě zpozorněli už při prvních pár tónech. Jednalo se totiž o Gustava Santaollalu, proslulého skladatele filmových a herních soundtracků, a nutno podotknout, že jeho vystoupení bylo působivé – o to víc, když živá muzika po chvíli plynule přešla přímo do hudby znějící v právě začínající herní ukázce. The Last of Us Part 2 přichází.

Mnohem dospělejší Ellie se v traileru oddávala zábavě na tancovačce, zcela evidentně to ale byl flashback do klidnější části jejího života. Jeden střih totiž náhle změnil atmosféru a přenesl nás do nervydrásající akční pasáže, kdy se hlavní hrdinka v polorozpadlém městě porostlém bujnou vegetací ukrývala před skupinkou nepřátel a střídavě s nimi bojovala na dálku lukem či v poměrně brutálních střetnutích na blízko.

The Last of Us Part 2 tak během několika minut ukázalo vše, proč jsme si první díl tolik zamilovali. Napínavou akci, krásnou grafiku a skvělou atmosféru, drsné souboje, craftování, plížení… bylo tam prostě všechno. Jen dvě věci jsme v této ukázce silně postrádali – chyběl věrný parťák Ellie Joel a lidé nakažení strašlivým parazitem, jež přivedl lidstvo až na pokraj zkázy. Data vydání této akční adventury studia Naughty Dog jsme se ale bohužel opět nedočkali.Ghost of Tsushima na E3 2018 – příběh samuraje uprostřed mongolské invaze

Po Last of Us Part 2 se na řadu dostala další očekávaná PS4 exkluzivita. Ghost of Tsushima je jedním z těch titulů, o kterém doposud nebylo známo příliš informací a skutečnou informační masáž mělo přinést až E3 2018. A tak se i stalo. Po krátkém intru, kdy na pódiu hrály tóny japonské flétny shakuhachi, diváky v sále trailer přenesl do dramatické krajiny přímo uprostřed invaze mongolských vojsk do Japonska. Po krátké jízdě na koni velmi rychle došlo na napínavé souboje na meče, z nichž přímo stříkala samurajská čest a krev (hodně krve). Následovaly klidnější pasáže plné plížení a brutálních útoků ze zálohy. Míra brutality je poměrně vysoká a useknutými končetinami se zde nešetří. Co ale čekat od hry, kde hlavní skupinu zbraní tvoří samurajské meče?

Ghost of Tsushima tak v nejnovější upoutávce jasně naznačuje, že samotná hratelnost bude zjevně oscilovat mezi takticky pojatými souboji založenými na přesném načasování a opatrném postupu vpřed a schováváním se před zraky nepřátel. Naprosto úchvatná je ovšem grafika, jež poměrně dramaticky, až filmově pracuje s barevnou paletou a místy vyvolává dojem téměř uměleckého díla. Vývojářům ze studia Sucker Punch tak dost možná pod rukama vzniká budoucí hit.Death Stranding – ukázka hratelnosti na E3 2018 vyvolala více otázek než odpovědí

Death Stranding, nejnovější počin proslulého tvůrce Hidea Kojimy, byl až do E3 2018 jednou velkou záhadou. Trailery mnoho neprozradily, velmi symbolicky naznačený příběh nikomu moc smyslu nedával a vlastně se vědělo jen to, že by se mělo jednat o open-world akční adventuru, ve které se zhostíte osudu hlavního hrdiny s tváří Normana Reeduse, známého třeba z televizního seriálu The Walking Dead. Naše naděje se tedy upínaly právě na prezentaci E3 2018, která měla leccos objasnit.

Na rovinu, ani po zhlédnutí tohoto traileru stále nevíme, co si o této hře vlastně máme myslet. Ukázka nás ale uchvátila přímo fascinující atmosférou vyvolávající tísnivý pocit samoty. A když už to vypadalo, že bude celá hra simulátor poslíčka cestujícího krajinou stiženou apokalypsou, přišli na scénu sice neviditelní, ale o to děsivější nepřátelé. Příběhové pozadí nám prozatím stále uniká a spousta herních mechanismů zůstává nejasných, přesto jsme si z této ukázky mohli udělat poměrně jasnou představu o náladě celé hry. A už se nemůžeme dočkat, až nám Death Stranding konečně začne dávat smysl. Datum vydání této PS4 exkluzivity ovšem zatím není známo.Spider-Man na E3 2018 v nové ukázce opět vyvolává nadšení

Oblíbený komiksový hrdina sice dorazil až na konci celé show, v rámci natěšenosti se ovšem Spider-Man rychle vyšplhal na přední příčky našeho interního žebříčku. Celý trailer se odehrával v supertajném a přísně střeženém vězení Raft, kde právě probíhá vzpoura trestanců a ti nejhorší Spider-Manovi protivníci utíkají z cel jak na běžícím pásu. Díky tomu jsme si tak mohli dobře prohlédnout unikátní designy kostýmů padouchů vytvořených speciálně pro tuto hru – Rhina, Electra, Vultura, Scorpiona a Negative Mana.

Jedno se tvůrcům ze studia Insomniac Games musí nechat. Spider-Man v jejich pojetí opravdu vypadá cool. Souboje jsou plné akrobatických pohybů, Spider-Man instinktivně využívá svých pavučin a okolního prostředí ve svůj prospěch, kombo střídá kombo a skvěle se na to kouká. Krom obligátních superpadouchů můžeme očekávat i nejrůznější druhy řadových pohůnků – od obyčejných pěšáků po ozbrojené nepřátele a srábky schovávající se za štíty. Spideyho šplhání po stěnách a poletování na pavučinách vypadá velmi plynule a dynamicky a tato PS4 exkluzivita jen nadále potvrzuje své kvality. Datum je stanoveno na 7. září 2018, což je prakticky za rohem, po této adrenalinové jízdě se to ale najednou zdá jako celá věčnost.Nioh 2 a další překvapivá odhalení konference Sony na E3 2018

Sony do své přibližně hodiny a půl dlouhé konference vměstnala poměrně slušné množství chystaných titulů, řadu z nich ovšem zmínila rychlostí blesku v krátkém traileru či upoutávce. Jedním z největších překvapení byl zřejmě teaser lákající na pokračování úspěšné samurajské „souls-like” akce Nioh studia Team Ninja. Nioh 2 je na cestě, kdy přesně ovšem dorazí, zatím není známo. Osobně tipujeme druhou polovinu roku 2019, ale jde popravdě o spekulaci nejvyššího levelu. Momentálně to ale vypadá, že se tématika samurajů stává novým trendem ve videohrách.

Dalším z nečekaných momentů byl trailer na kompletní remake klasiky hororového žánru – Resident Evil 2. Tato hra je v rámci série jedním z nejoblíbenějších dílů, není proto divu, že se kompletního předělání na poslední generaci konzolí dočkal právě RE2.

Vydavatel Activision si také v rychlosti přihrál svoji akční polívčičku krátkým trailerem chystaného DLC Forsaken pro Destiny 2 a majitelům konzole PS4 byl oznámen exkluzivní bonusový obsah pro očekávanou akční online FPS Call of Duty: Black Ops 4 – 4 klasické mapy z Black Ops 1 a 2 předělané do moderního hávu.

Kingdom Hearts 3, nejnovější pokračování oblíbeného JRPG vydávaného společností Square Enix, jež v sobě evidentně propojuje vesmír Kingdom Hearts s postavami a prostředím z filmů a seriálů od Disneyho studií, se předvedlo v novém traileru zaměřeném na Piráty z Karibiku. Jak bude toto spojení fungovat ve hře, zatím nevíme, momentálně to ale na naši redakci působí přinejmenším podivně.

Přibližně ve třech čtvrtinách celé prezentace přišlo s kůži na trh také studio Remedy, tvůrci poněkud neúspěšné akční hry Quantum Break, se svým novým titulem Control. Vizuálně podmanivý trailer ukazuje hlavní hrdinku schopnou manipulace s časem a prostorem, jež v několika záběrech naznačuje i možnou přítomnost logických puzzů. Uvidíme, jak to bude ve skutečnosti, trailer nás každopádně nalákal slušnou atmosférou a povedeným vizuálním stylem.

Za zmínku stojí i ujetý cartoon Trover Saves The Universe od tvůrců kultovního animáku Rick and Morty. Zveřejněné záběry moc neprozrazují, dá se ale předpokládat, že se bude jednat o akční adventuru s osobitým vizuálním stylem okořeněnou pořádnou porcí roztomile divného humoru. Což vlastně na papíře zní skvěle.

A ještě perlička na závěr – během talk show po skončení hlavní akce pak Sony jen tak mezi řečí oznámila novou PS4 exkluzivitu od studia FromSoftware – PS VR titul nazvaný Déraciné. Z traileru se hra jevila jako čistokrevná adventura o… vílách? Zatím nemůžeme říct s určitostí nic, každopádně se těšíme na každou novou hru tohoto studia bez ohledu na žánr.Sony na E3 2018 – konzervativní show plná skvělých her

Celkově ale Sony předvedla povedenou, i když poněkud střídmou show plnou překvapivých momentů a nadmíru povedených herních ukázek. Podle předpokladů se v rámci své E3 konference tato japonská společnost zaměřila především na své právě vyvíjené tituly, jako jsou The Last of Us Part 2, Ghost of Tsushima, Spider-Man a Death Stranding. Trochu nás zarazila absence připravované zombie akce Days Gone, která se sice před pár dny dočkala nového traileru, v rámci E3 show od Sony však o této hře nakonec nepadlo ani slovo. Toto drobné zklamání naštěstí vyvážilo oznámení spousty dalších slibných titulů, na které se můžeme v budoucnu těšit.

Sony/PlayStation na E3 2018 – Predikce

Sony/PlayStation na E3 2018 – Sony buduje hype především pro vlastní tituly?

Čas: 12. 6., 03:00 CET | Stream: twitch.tv live.playstation.com| Hry: The Last of Us: Part 2, Death Stranding, Spider-Man, Ghost of Tsushima, Activision

 1. The Last of Us: Part 2 – Dočkáme se data vydání?
 2. Death Stranding – Představí se konečně v gameplay traileru?
 3. Spider-Man – Překoná představení na E3 2018 loňskou show?
 4. Ghost of Tsushima a Red Dead Redemption 2 – Co dalšího schovává Sony pro E3 2018 v rukávu?
 5. Sony a Activision na E3 2018 ukáží výsledky své spolupráce
 6. Přinese Sony na závěr své E3 konference ještě něco?

Podle dosavadních prohlášení japonské společnosti Sony se zdá, že se ve své prezentaci bude E3 2018 držet až podezřele při zemi. Místo pompézních oznámení dosud utajených projektů a značek se zřejmě budou soustředit převážně na budování hypu u již představených a vyvíjených her.

Jmenovitě se bude jednat určitě o postapokalyptickou akci The Last of Us: Part 2, Death Stranding alias naprosto ujetou šílenost, o které nikdo pořádně neví, co si myslet, a komiksovou akční adventuru Marvel’s Spider-Man. Zcela jistě má ale Sony něco málo schovaného v rukávu, pojďme se tedy podívat, na co se ještě můžeme těšit a co nás pravděpodobně nemine.

The Last of Us: Part 2 na E3 2018 – Dočkáme se data vydání?

Od oznámení pokračování kultovní akční adventury The Last of Us už uplynul více než rok. Krom několika nových videí jsme se nedočkali téměř žádných nových informací, ukázku hratelnosti jsme neviděli ani jednu a vůbec je kolem budoucího mega hitu (odvážný odhad, ale klidně bych za něj dal svou PS4 do ohně) nějak podezřelé ticho po pěšině. Připravili pro nás letos na E3 2018 autoři ze studia Naughty Dog nálož exkluzivních informací?

Doufejme, že ano. V redakci už se nemůžeme dočkat nějakých skutečných herních záběrů ukazujících drsného Joela a svobodomyslnou Ellie v akci. Mezi jednotlivými díly má být rozestup pěti let, takže přímo umíráme touhou dozvědět se, jak se na našich hrdinech život v zombíky zamořené Americe podepsal. Je ale dost dobře možné, že Sony prostě oznámí datum vydání a bude si svůj klenot dále brousit v ústraní. Ale to by nám přeci nemohli udělat.Death Stranding na E3 2018 – Představí se konečně v gameplay traileru?

Když Hideo Kojima po předchozích neshodách opustil Konami a zároveň i svou léta budovanou sérii Metal Gear, fanoušci jeho tvorby začali intenzivně spekulovat, s jakou bizarní šíleností tento osobitý tvůrce přijde příště. A když Sony společně s Hideem oznámilo Death Stranding, předčilo to naše nejdivočejší očekávání. Tajuplné trailery s americkým hercem Normanem Reedusem v hlavní roli byly plné depresivních výjevů, prapodivných démonických bytostí a malých miminek. Jestli vám to nedává smysl, nejste sami.

Zmíněné ukázky nicméně vyvolávaly mnohem více otázek než odpovědí, bylo by tedy hezké, kdyby Sony na E3 2018 ukázala záběry přímo ze hry, které by alespoň částečně nastínily příběhové pozadí či jednotlivé herní mechanismy. Ať už ale Death Stranding ukáže cokoli, je téměř jisté, že z toho hráči budou ještě více zmatení, než jsou teď. Ale je to hra Hidea Kojimy, takže se těšíme prakticky na každé nové info.Spider Man na E3 2018 – Překoná představení na E3 2018 loňskou show?

Už za necelé 3 měsíce se po svých pavučinách na disky PS4 spustí jeden z nejslavnějších komiksových hrdinů vůbec – Spider-Man. A jelikož jsme opravdu dobrou hru s Pavoučím Mužem nehráli už hodně dlouho, nezbývá než doufat, že Insomniac Games ví, co dělají, a s komiksovou předlohou zacházejí s respektem. Protože se datum vydání nezadržitelně blíží (7. září), můžeme celkem s jistotou očekávat solidní porci nových záběrů a informací.

V redakci bychom uvítali podrobnější pohled na schopnosti a nejrůznější technické vychytávky, které bude Spider-Man ve hře používat. Krom gadgetů ale tato open-world akční adventura nabídne i zcela originální příběh, dynamický soubojový systém a adrenalinové prolétávání kolem mrakodrapů na typických pavučinách. Marvel’s Spider-Man se tedy zatím jeví jako zdatná konkurence Batmanovi a jeho sérii Batman: Arkham. Těšíme se moc.Ghost of Tsushima a Red Dead Redemption 2 na E3 2018 – Co dalšího schovává Sony pro E3 2018 v rukávu?

Další body konference můžeme pouze odhadovat. Téměř jistě se ukáže čerstvě oznámená logická hra Tetris Effect pro PS4 a VR, Sony ale s největší pravděpodobností vypustí do světa i pár detailů o připravované kovbojské akční adventuře Read Dead Redemption 2 studia Rockstar. Majitelům platformy PS4 byl k této hře slíben i nějaký exkluzivní obsah navíc, nebylo by tedy od věci mít jasno, na co se vlastně mohou těšit.

Ghost of Tsuhima je další z PS4 exkluzivit, která na E3 2018 téměř jistě přijde na přetřes. Open-world akční adventura se samuraji v hlavní roli má podle tvůrců (studio Sucker Punch) vyjít už velmi brzy, ze hry jsme zatím viděli pouze jeden krátký trailer. Takže v rámci svého vlastního zdraví by měli v Sony kápnout božskou a vytasit se s nějakými konkrétními detaily, nebo my už samou nedočkavostí vytáhneme katany.Sony a Activision na E3 2018 ukáží výsledky své spolupráce

Historie spolupráce Activision a Sony je dlouhá, můžeme tedy s určitostí tvrdit, že tento vydavatel své nadcházející tituly představí právě v rámci E3 konference Sony. Připravovaná akční FPS Call of Duty: Black Ops 4 je téměř tutovka, nové informace, gameplay a prezentace jednotlivých módů nás jistě neminou. Vzhledem k vypuštění singleplayer kampaně se nové Call of Duty bude muset na E3 2018 představit v tom nejlepším světle.

Nedávno ohlášený datadisk Forsaken pro Destiny 2 se určitě objeví, jelikož tato online akce už skoro tradičně nabízí exkluzivní bonusový obsah pro majitele PS4. Tento dodatek určitě nebude výjimkou a Sony ráda ukáže, jak je ke svým fanouškům štědrá. Pochlubit se svými ostrými texturami by mohl i dráček Spyro, jehož překrásně vypadající remaster všech tří dílů pod názvem Spyro Reignited Trilogy vyjde už v září. A když už jsme u remasterů, ukáže se také Crash Bandicoot? Tipujeme, že ano.Přinese Sony na závěr své E3 konference ještě něco?

Sony má ve zvyku nás při svých tiskových konferencích příjemně překvapovat. Nejdříve se tváří, že vlastně nic moc nemají a pak najednou na stůl sází jedno eso za druhým. Jsem přesvědčen, že se stejného přístupu dočkáme i v roce 2018. V redakci upřímně doufáme, že studio FromSoftware konečně odhalí něco více ze svého tajemného projektu Shadows Die Twice, což je možná pouze důmyslná kamufláž pokračování akčního RPG Bloodborne (ale vůbec také být nemusí). A asi budu mluvit za všechny, když řeknu, že oznámení nějaké té nové PS4 exkluzivity by rozhodně nikoho neurazilo... třeba Horizon Zero Dawn 2?

Tisková konference Sony na E3 2018 proběhne 12. června ve 03:00.

Nintendo na E3 2018 opět vsadilo na osvědčené značky a porty z jiných platforem

Hry: Dragon Ball Fighter Z, Fire Emblem Three Houses, Fortnite, Pokemon Let's Go, Super Mario Party, Super Smash Bros. Ultimate, Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country

E3 2018, Nintendo

 1. Super Smash Bros. Ultimate – extrémně populární bojovka míří na Switch
 2. Fortnite na E3 2018 – spekulace o portu na Nintendo Switch definitivně potvrzeny
 3. Pokemon Let’s Go – pika pika Switch!
 4. Xenoblade Chronicles 2: TornaThe Golden Country – placené rozšířené povedeného JRPG
 5. Super Mario Party na E3 2018
 6. Dragon Ball FighterZ – našlapaná bojovka s příchutí animé příjemně překvapila
 7. Šílená záplava her na závěr prezentace Nintendo na E3 2018
 8. Nintendo na E3 2018 naplnilo očekávání

(12. 6. 2018) Japonská společnost Nintendo se svou nejnovější konzolí Switch slaví jeden úspěch za druhým. Samotné zařízení se skvěle prodává, nabídka her se díky tomu utěšeně rozrůstá a čítá spoustu vynikajících titulů. Určitě za to může i fakt, že se Nintendo neštítí znovu vydávat populární hry z Wii U, či jiné rovnou portovat z ostatních konzolí nebo PC. Dalo se tedy předpokládat, že stejný směr budou razit i v rámci své E3 2018 konference a do popředí budou tlačit právě Nintendo Switch.

Po začátku prezentace se ovšem rozhostilo lehké zklamání, jelikož Nintendo svou E3 akci bohužel tradičně pojalo bez živé show, diváci se tak museli spokojit pouze s předtočenou videoprezentací, již klasicky pojmenovanou Nintendo Direct. Více než forma je v tomto případě ale důležitý obsah, pojďme se tedy podívat, co japonský vydavatel vytáhl z rukávu.

Super Smash Bros. Ultimate – extrémně populární bojovka míří na Switch

Sice začínáme od úplného konce prezentace, ale nejde to jinak. Super Smash Bros. je ohromně populární značka takzvaných crossover bojovek, ve kterých se potkávají postavy z různých videoherních sérií (Mario, Pokémon, Final Fantasy, Xenoblade Chronicles, Fire Emblem, Legend of Zelda a mnoho dalších) . Vaším cílem je pak všechny ostatní hráče shodit dolů z arény. Verze na Switch bude obsahovat úplně všechny hratelné postavy ze všech dosavadních dílů této série, což ve výsledku dává úctyhodnou soupisku čítající několik desítek charakterů.

Páni a dámy z Nintenda jsou si dobře vědomi toho, že mají v rukou obří hit, proto tomuto titulu také věnovali zdaleka nejvíce prostoru. Tato sekce konference pak místy více připomínala obsáhlý tutoriál než pouhou ukázku. Krom vylepšené grafiky a spousty klasických map údajně tvůrci věnovali spoustu času i balancování hratelnosti a dalším malým úpravám. Této nadějné hře se ale budeme více věnovat v samostatné aktualizaci, v naší reportáži z E3 2018 se už bohužel musíme posunout dále.Fortnite na E3 2018 – spekulace o portu na Nintendo Switch definitivně potvrzeny

Ano, je to tak. Fortnite, fenomén poslední doby a král žánru battle royale, po dlouhých spekulacích konečně oficiálně potvrdil vlastní příchod na Nintendo Switch. Populární budovatelskou akci si tak díky lehce přenosnému Switchi budete moci zahrát kdykoli a kdekoli. Hra navíc bude ke stažení zadarmo, nepochybujeme tedy o tom, že Fortnite už takhle obří řady svých fanoušků ještě rozšíří.Pokemon Let’s Go – pika pika Switch!

Pokemon Let’s Go je právě vyvíjené RPG využívající licence slavných „kapesních monster”. Pokud jste na svém mobilním telefonu někdy hráli oblíbenou hru Pokemon Go, budete se zde cítit jako doma. Tohle jsou prostě pokémoni. Berte, nebo nechte být.

Herní náplní bude klasické lovení divokých exemplářů ve volné přírodě a napínavé souboje s čím dál silnějšími nepřáteli. Hra vychází 16. listopadu na Nintendo Switch a kromě možnosti zahrát si až ve dvou lidech, si pozornost určitě zaslouží i speciální ovladač ve tvaru pokeballu, jenž si budete moci dokoupit.Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country – placené rozšířené povedeného JRPG

Xenoblade Chronicles 2 je akční JRPG odehrávající se v obřím otevřeném světě, kde na vás čeká vizuálně nezapomenutelné dobrodružství doplněné skvělým bojovým systémem, které vás k ovladači přiková na opravdu dlouho dobu. A Nintendo právě pro tuto povedenou hru na E3 2018 oznámilo placené DLC vycházející 21. září 2018

Rozšíření Torna – The Golden Country se odehrává 500 let před událostmi základní hry, kde se parta legendárních válečníků snaží odhalit skutečnosti vedoucí k zániku jednoho království. Děj tedy vypadá zajímavě, tvůrci navíc údajně poladili i soubojový systém, jež by měl teď být ještě lepší než předtím.Super Mario Party na E3 2018

Jednoduché a přitom pekelně zábavné hry podporující lokální multiplayer jsou díky odnímatelným ovladačům Nintenda Switch jedním ze základních kamenů této mladičké konzole. Není tedy divu, že Nintendo tento žánr podporuje, jak jen může. Důkazem toho budiž i hra Super Mario Party.

Tento titul je zcela zjevně souborem několika v jádru prostých miniher, jež jsou ideální zábavou pro večer strávený s partou kamarádů či někde na cestách. Těšit se můžete na souboje s tanky, všemožné závody, deskové hry a další kratochvíle až pro 4 hráče, jež budou často využívat i pohybové ovládání. Super Mario Party vychází 5. října 2018.Dragon Ball FighterZ – našlapaná bojovka s příchutí animé příjemně překvapila

My to věděli! Krátce před začátkem E3 2018 jsme si v redakci posteskli, že nám na Nintendo Switch chybí nějaká pořádná AAA bojovka. Tajně jsme si při těchto úvahách mysleli buď na Mortal Kombat, Injustice, či právě Dragon Ball FighterZ. Takže, ať už nás vyslyšel kdokoli, děkujeme!

Dragon Ball FighterZ je nadmíru povedená bojovka studia Arc System Works, jež vychází z extrémně populární animé série Dragon Ball Z. Tato hra oplývá výborným soubojovým systémem, zajímavým příběhem, hromadou hratelných postav a skvělým audiovizuálním zpracováním. V naší recenzi PS4 verze si DBFZ vysloužil krásných 85 %, pokud jste tedy fanoušky žánru, neváhejte. Datum vydání ale bohužel známo není.Šílená záplava her na závěr prezentace Nintendo na E3 2018

Na závěr své prezentace Nintendo zařadilo vyšší rychlostní stupeň a v šíleném sledu za sebou oznamovali jednu hru za druhou. Věnovat každému titulu vlastní odstavec by bylo čiré bláznovství, proto na závěr zmíníme ty nejzajímavější.

V redakci nás potěšila Dark Souls připomínající plošinovka Hollow Knight, pokračování arkádového vaření od tvůrců Worms Overcooked 2, akční RPG s taktickými prvky Fire Emblem Three Houses vycházející na jaře 2019 či ambiciozní vesmírná akce Starlink: Battle For Atlas, jež svým vizuálním stylem místy připomínala kontroverzní No Man’s Sky.

Ale pozor, ještě nekončíme. Z remasterů se na nás žene lehce vyšinutý Crash Bandicoot se svou N. Sane Trilogy, ultra obtížné RPG Dark Souls Remastered studia FromSoftware či plošinovka Killer Queen Black. A to už by snad mohlo stačit.Nintendo na E3 2018 naplnilo očekávání

Nintendo v rámci své E3 prezentace vlastně splnilo očekávání do puntíku. Konzole Nintendo Switch byla samozřejmě ve středu pozornosti, a i když jsme se museli smířit s konferencí přenášenou ze záznamu, bohatá nabídka připravovaných a slibně se profilujících titulů musela nadchnout každého fanouška této japonské společnosti. Můžeme se tedy spolehnout, že už takhle kvalitní repertoár her se bude pravidelně rozšiřovat. A to nám jde především, ne?

Nintendo na E3 2018 – Predikce

Nintendo na E3 2018 – Japonští herní virtuózové vsadí na osvědčené tituly

Čas: 12. 6., 18:00 CET | Stream: twitch.tv e3.nintendo.com | Hry: Super Smash Bros., Pokemon Let's Go, Metroid Prime 4

 1. Super Smash Bros. – Kultovní bojovka skoupá na detaily
 2. Pokémoni přichází na Nintendo Switch
 3. Metroid Prime 4 – Ukáže slibná střílečka na E3 2018 něco nového?
 4. Potvrdí konečně Nintendo četné spekulace o portech na Switch?
 5. Skromné touhy a přání na závěr

Japonské Nintendo se svou nejnovější konzolí Switch zažilo nadmíru úspěšný první rok, dá se tedy předpokládat, že si na E3 2018 bude chtít svou výhodnou pozici ještě pojistit dalšími herními peckami. A vzhledem k tomu, že nabídka her na Switch doslova přetéká kvalitními (mnohdy přímo vynikajícícmi) tituly, každé oznámení nového kousku uvítáme s patřičným nadšením.

U Nintenda je vždy poněkud složité odhadnout, co v jejich vývojářských studiích bublá pod pokličkami, často navíc překvapí nečekanou inovací typu Nintendo Labo. Letos se ale zdá, že se zaměřili převážně na pokračování zaběhnutých sérií, jež vyjdou především na jejich vlajkové konzoli Switch. S čím tedy můžeme během E3 2018 (nejspíš) počítat?

Super Smash Bros. na E3 2018 – Kultovní bojovka skoupá na detaily


Oblíbená a pekelně zábavná bojovka se poprvé představila před pár měsící v rámci akce Nintendo Direct v krátkém teaseru, jenž toho moc neprozradil, jak se na správný teaser sluší a patří. Jisté je, že hru vyvíjí Bandai Namco, vychází pro Nintendo Switch a… a… a to je asi všechno. Zásadní otázkou asi je: jedná se o port předchozího dílu, nebo zcela novou hru?

Dozvíme se možná už za pár dní, v redakci se ale zatím modlíme za tu druhou možnost. I když, co si budeme nalhávat, bez okolků vezmeme na milost i tu první. Další neznámou je, za jaké postavičky si budeme moci v plné hře zahrát? Mario je jasný, bez něj se žádná Nintendo hra neobejde. Link z Legend of Zelda se také ukáže, stejně tak Inklingové ze Splatoon. Ale kdo další? Tipujeme, že právě tuto informaci se na E3 2018 dozvíme.Pokémoni přichází na Nintendo Switch

Pokémoni jsou tak silná značka, že je jejich minimální přítomnost v nabídce her pro Nintendo Switch až šokující. Nedávno ohlášená hra Pokemon Let’s Go je ale zárukou, že o „kapesních monstrech” určitě alespoň uslyšíme. Upřímně ale doufáme i v nějaké informace ohledně plánovaného pokračování klasické RPG Pokemon série, jehož vydání je naplánováno na rok 2019.Metroid Prime 4 – ukáže slibná střílečka na E3 2018 něco nového?

Metroid Prime 4 je jedna z těch her, jež byly představeny už na E3 2017 a od té doby se objevilo naprosté minimum nových informací. Proto by bylo hezké, kdybychom se konečně dočkali nějaké pěkné herní ukázky, nebo alespoň filmového traileru, který by nastínil atmosféru, vizuální styl a třeba i základní rámec příběhu. Žánrově by se mělo jednat o sci-fi FPS a těch opravdu kvalitních na Switch vychází jako šafránu, proto se těšíme o to víc na každou, byť nepatrnou, novinku. No tak, Nintendo. Nenech nás tápat další rok.Potvrdí konečně Nintendo četné spekulace o portech na Switch?

S tempem, jakým Nintendo adaptuje starší úspěšné hry a portuje je na Switch, se přímo úměrně na internet dostává obrovské množství zaručeně pravdivých informací, jaká že hra přijde příště. Většinou se ale jedná o zbožná přání některých fanoušků, která si pak začnou žít tak trochu vlastním životem. Pojďme na závěr zmínit pár her, o kterých si štěbetají vrabci na internetu a mají podle nás šanci se na E3 2018 objevit.

V první řadě tu máme údajně připravovaný port Fortnite na Nintendo Switch. Vzhledem k obrovské popularitě této hry to vypadá více než pravděpodobně, ale nic není jisté. Stejně tak zatím visí otazník nad skákačkou Yoshi, jejíž vývoj byl potvrzen už minulý rok a před pár měsíci se v rámci akce Nintendo Direct připomněla krátkým trailerem. Vágní datum vydání “během roku 2018” by si ale určitě zasloužilo nějaký ten update. A Blizzard už by mohl konečně přiznat barvy a potvrdit Switch port na Diablo III, o kterém se spekuluje už dlouho, samo studio navíc tyto zvěsti ještě přiživilo kraťoučkým, mnohoznačným teaserem.Skromné touhy a přání na závěr

Ať už ale Nintendo nakonec představí cokoli, jsme si téměř jisti, že nás rozhodně svými budoucími tituly nezklame. Kdybychom se mohli za něco přimluvit, rádi bychom na Switch viděli nějakou áčkovou bojovku typu nedávno vydaného Dragon Ball FighterZ. Stejně tak máme dojem, že by Switchi náramně slušela nějaká ta série adventur od Telltale Games, jako třeba Batman, či The Walking Dead. Tak si držme palce, aby se něco z toho splnilo.

Tisková konference Nintenda na E3 2018 proběhne 12. června ve 18:00.


Tak, a to je za nás k E3 2018 vše. Těšíme se na příští ročník, který by i vzhledem k předpokládané přítomnosti nové generace konzolí mohl být podstatně nabitější. Co si o letošní E3 myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích.

E3 2018: Přehled nejdůležitějších odkazů a informací

Kdy E3 2018 probíhá a datum konání jednotlivých konferencí

E3 2018 probíhá ve dnech od 12. do 14. června, nicméně většina konferencí hlavních herních vydavatelů proběhne už před tímto datem. Ze všech vám přineseme podrobnou reportáž, sledujte náš speciál.

i Datum a časy jednotlivých konferencí
 • EA E3 2018 konference: 9. června 20:00 CET, twitch stream
 • Microsoft/Xbox E3 2018 konference: 10. června 22:00 CET, twitch stream
 • Bethesda E3 2018 konference: 11. června 03:30 CET, twitch stream
 • Square Enix E3 2018 konference: 11. června 19:00 CET, twitch stream
 • Ubisoft E3 2018 konference: 11. června 22:00 CET, twitch stream
 • PC Gaming Show E3 2018 konference: 12. června 00:00 CET, twitch stream
 • Sony/PlayStation E3 2018 konference: 12. června 03:00 CET, twitch stream
 • Nintendo E3 2018: 12. června 18:00 CET, twitch stream

E3 2018 program

Program pro návštěvníky, ať už z řad veřejnosti či novinářů, bude probíhat od 12. do 14. června. Konkrétní hodiny jsou k dipozici zde: show hours

E3 2018 hry – jaké tituly se na veletrhu objeví?

Na E3 2018 bude odhalena spousta nových her. Vedle toho množství již dříve ohlášených projektů dostane další možnost zazářit na pódiích a hráči se tak dozví nové podrobnosti o napjatě očekávaných titulech. Kompletní seznam řádně oznámených her a produktů naleznete na oficiálních stránkách výstavy E3 v sekci New Products. Odhady na dosud neohlášené hry najdete v tomto článku.

E3 2018 účastníci – které společnosti se výstavy zúčastní?

Veletrh E3 je tradičně největší výstavou videoher v roce, přímo na místo do Los Angeles tak dorazí většina významných herních vývojářů a vydavatelů. Vedle největších publisherů hostících vlastní konference to jsou i další, například: Bandai Namco Entertainment, Capcom, Focus Home Interactive, Sega, Warner Bros. Interactive Entertainment nebo XSEED Games. Kompletní seznam účastníků naleznete zde: Participating Companies.

E3 2018 lístky

E3 2018 je stejně jako minulý rok otevřena veřejnosti, nicméně lístky budou s velkou pravděpodobností všechny již beznadějně vyprodané.


Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací