USB flash disk, známý také jako fleška, vám umožní snadno a rychle přenášet různě velké soubory mezi dvěma zařízeními. V současnosti se stále řadí mezi nejrozšířenější paměťové médium určené pro přenos dat. Nejčastěji se liší kapacitou – dnes pořídíte flash disk od 4 GB až po 2 TB. Jakou kapacitu a rychlost zvolit? Záleží na tom, jaké soubory a v jakém množství chcete na flash disk ukládat. Čtěte dál a dozvíte se, jak vybrat ten pravý.
Pokračovat
Co to je flash disk?
Flash disk je přenosné médium, které vám poskytne paměť na ukládání dat. Je to velmi rozšířený a oblíbený pomocník zejména díky své malé velikosti, odolnosti a také jednoduchosti při používání. Snadno ho totiž pomocí USB portu připojíte k počítači nebo dalším zařízení a několika kliknutími přenesete soubory tam i zpátky. Flash disky je k dispozici v několika kapacitách, nabízí také odlišnou rychlost přenosu dat a samozřejmě nespočet různých designů.
Flash disk je malý, a snadno ho tak vezmete kamkoliv s sebou.
Moderní flashdisk umí soubory přenášet velmi rychle.
Je odolný vůči mechanickému poškození i nárazům.
Využijete ho s nejrůznějšími přístroji.
Počet zápisů je omezený, časté používání ho může časem degradovat.
Bez šifrování se může kdokoli dostat k nahraným souborům.
Výkon a životnost flash disku ovlivňuje jeho kvalita.
Protože je fleška malá, můžete ji snadno ztratit.
Zvolte vhodný flash disk s ohledem na jeho kapacitu
Kapacita je nejdůležitějším parametrem, když vybíráte flash disk. Vhodně zvolená kapacita zajistí, že se vám na něj vejdou všechny potřebné soubory, ať jsou to dokumenty, hudba, fotografie nebo videa. Protože má každý z nich jinou velikost, je třeba si promyslet, které z nich budete nejčastěji přenášet a v jakém počtu. Na pár dokumentů si vystačíte s malým flash diskem, velké videosoubory či množství fotografií už vyžaduje zařízení s mnohem větší kapacitou. Připravili jsme si pro vás přehlednou tabulku, která vám napoví, kolik toho fleška pojme.
Připravili jsme pro vás přehledného průvodce výběrem: Jak vybrat USB flashdisk, kde se dozvíte další cenné informace a rady k výběru USB flash disku.
Pořiďte si flashdisk rychlý jako blesk
Důležitým parametrem při výběru je také rychlost čtení a zápisu na flashdisk. Obvykle se udává v MB/s (Megabyty za sekundu). Zápis udává, jakou rychlostí dokáže USB flash disk zapisovat, tedy ukládat data. Čtení zase říká, kolik dat je flash disk schopen zpřístupnit za jednu sekundu. Vyšší rychlost čtení a zápisu znamenají i rychlejší přenos dat, což oceníte hlavně při práci s velkými soubory. Moderní fleška s technologií USB 3.0 a vyšší vám nabídne výrazně vyšší přenosové rychlosti.
Typ souboru
Velikost souboru
Doba zápisu na flash disk
Doba kopírování z flash disku
USB 2.0
USB 3.2 (dříve USB 3.1)
USB 2.0
USB 3.2 (dříve USB 3.1)
Full HD film
15 GB
31 min
3,5 min
7,5 min
1 min
100 fotografií
1 GB
2 min
15 s
65 s
9 s
50 písniček
250 MB
31 s
4 s
20 s
3 s
Jak rychle umí USB flash disk pracovat?
Fleshka komunikuje s počítačem či zařízením za pomocí portu USB (Universal Serial Bus). Právě rozhraní flešky udává i její maximální teoretickou přenosovou rychlost (udává se v Mb, 1 MB = 8 Mb). Fleška je v dnešní době nejčastěji vybavena konektory verze USB 3.2 Gen 1 (dříve označováno USB 3.1 či USB 3.0), které poznáte velmi snadno – od předchozích verzí se odlišují modrou barvou konektoru.
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) má přenosovou rychlost 10 Gb/s.
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) má přenosovou rychlost 5 Gb/s.
USB 2.0 má přenosovou rychlost 480 Mb/s.
Flash disk 32 GB
Fleška 512 GB
Flashdisk 1 TB
K jakému zařízení flash disk připojujete? Buďte opatrní
Flash disk podle připojení musíte řešit vždy, abyste měli jistotu, že ho připojíte k danému zařízení, které má specifický konektor. Nejrozšířenější jsou USB flash disky se standardním USB portem kompatibilním s většinou počítačů a notebooků. Rozšiřují se ale také USB-C konektory, mají je zejména nové moderní přístroje, notebooky, tablety i chytré telefony. Nesmí chybět ale ani lightning fleška pro zařízení od firmy Apple, micro USB flash disk nebo bezdrátový typ.
i
Pro mobily jsou tu OTG flash disky
OTG flash disky lze připojit k mobilním telefonům nebo tabletům, které podporou OTG disponují. Umožňují přenos dat z smartphonu přímo na flešku, a naopak. Jedná se o praktické příslušenství, jehož prostřednictvím rozšíříte úložný prostor propojeného přístroje. Skvělá volba třeba pro přehrání filmu na mobilu. Díky kompaktním rozměrům a schopnosi rychlého přenosu dat je OTG fleška skvělým nástrojem pro každodenní použití v práci i při studiu.
Klasické USB-C flash disky
USB-C flash disky jsou nejklasičtější. Konektor velikostně zhruba odpovídá dobře známému microUSB, oproti kterému však skýtá řadu výhod. Nejobecnější výhodou USB-C flash disku je jeho symetrický tvar, díky kterému konektor vždy zapojíte na první pokus. Zároveň USB-C umožňuje podporu všech standardů USB včetně USB 3.2 Gen 2. Navíc USB-C dokáže obsluhovat síťové připojení skrze Ethernet a přenos obrazu s využitím HDMI 2.0.
Specialita pro Apple – lightning flash disky
Lightning flash disky jsou primárně určeny pro spojení se zařízením od firmy Apple, k čemuž využívají specifický lightning konektor. Jejich nevýhodou oproti USB flash diskům je vyšší pořizovací cena, naopak výhodu může představovat působivý design. Lightning fleška mnohdy disponuje zároveň USB konektorem, využijete ji tedy pro propojení mezi Apple a zařízeními s USB portem, nemusíte tak řešit složitě kompatibilitu jednotlivých systémů.
Použijte flashdisk i bezdrátově
Bezdrátový flashdisk je skvělý v tom, že vám nezabírá slot zařízení. Přes Wi-Fi se spojí s požadovaným zařízením, a vy tak můžete přesouvat data zcela bezdrátově. Výhodou Wi-Fi flashek je automatické stahování a zálohování dat. Nevýhodou může být nižší bezpečnost, jelikož se transport dat odehrává de facto online. Přenosovou rychlost pak může ovlivnit kvalita Wi-Fi signálu, celý proces může být kvůli ní pomalejší.
Fleška OTG
Flashdisk USB–C
Pro iPhone/iPad
Aby byl USB flash disk kompatibilní
USB flash disk zakoupíte v různých formátech. Formát flash disku má přitom vliv na jeho kompatibilitu. Při jeho výběru mějte na paměti zejména operační systém zařízení, pro které budete disk používat. FAT32 je nejstarší a nejuniverzálnější, využijete ho u většiny operačních systémů. Hodí se na menší soubory do velikosti 4 GB. exFat už je vhodný i na větší soubory a pro operační systémy Windows a macOS je lepší variantou. Nakonec NTFS je nativní formát pro Windows podporující i velké soubory a zabezpečení dat, kompatibilita s ostatními systémy může být ale omezená.
NTFS zvolte v případě, že budete flash disk používat výhradně pro zařízení s operačním systémem Windows.
FAT32 je nejběžnější formát, který je kompatibilní s většinou počítačů. Jeho výběrem tedy neuděláte chybu.
exFAT je ideální formát pro přenášení souborů mezi zařízeními s operačními systémy Windows a macOS.
Flashdisk si můžete naformátovat i sami. Sepsali jsme pro vás podrobný návod.
Hraje roli materiál flash disku?
Flash disky podle tvaru a materiálu si vyberete také, ačkoli materiál nehraje nijak zásadní roli. V případně běžného používání jen stěží poznáte rozdíl, jelikož odlišnosti jednotlivých materiálů jsou v tomto případě zanedbatelné. Nejčastějšími jsou plast a kov. Výhodou plastových fleshek je nízká hmotnost a cena, jsou tak dostupné pro každodenní použití. Kovové jsou zase bytelnější a odolnější vůči mechanickému poškození, hodí se tak lépe například do náročných podmínek.
Využijte i moderní funkce, které flash disk nabízí
Moderní flash disk vím nabídne ještě mnoho dalších užitečných funkcí, které nejenže zvyšují pohodlí při jeho užívání, ale také maximalizují jeho bezpečnost. Jednou z nich je například funkce ochrany proti útokům hrubou silou. Vhod vám přijde jistě i automatické zálohování, které uložená data pravidelně ukládá, nemusíte se tak bát, že o ně přijdete v případě ztráty zařízení. Dále je tu také dětská fleshka s veselým designem a odolnou konstrukcí, nebo vysouvací mechanismus, který chrání konektor před poškozením a znečištěním, či LED displej se všemi důležitými informacemi.
Voděodolné flash disky zaručují ochranu i při kontaktu s vodou. Podle stupně ochrany zjistíte, jestli flash disk přežije jen déšť, nebo se s ním můžete i potopit.
Flash disky s poutkem na klíče představují skvělou možnost, jak snížit riziko ztráty. Prostě si flash disk připnete na klíče, a máte ho tak neustále u sebe.
Miniaturní flash disky jsou praktické a většinou se vám bez problémů vejdou do kapsy. Velikost flash disku navíc nemá vliv na kapacitu jeho úložiště.
Hlídejte si svá data, pořiďte si zabezpečené flash disky
Zabezpečené flash disky zajistí, že vaše data budou v bezpečí a dostanou se k nim jen ověření uživatelé. Ochráníte tak například citlivé obchodní dokumenty, osobní údaje nebo fotografie. Šifrování se týká bezpečnosti uložených dat – určuje, jakým způsobem je fleška zašifruje, což souvisí s kvalitou protekce proti kybernetickým útokům různých typů. Bez šifrování by se mohly z flash disku při ztrátě nebo krádeži dostat do rukou neoprávněným osobám.
128bitové AES šifrování má celkem 2 128 možných kombinací. Je rychlé, efektivní a velmi účinné proti většině typů útoků včetně těch používajících metodu hrubé síly. Mezi flash disky je to nejrozšířenější způsob používaného šifrování.
256bitové AES šifrování má 2 256 kombinací. Jedná se o skvělou obranu zejména proti takzvaným útokům hrubou silou (brute force attacks), neboli zkoušení všech možných kombinací. Díky počtu kombinací je prakticky nemožné šifrování prolomit.
Softwarové šifrování používá k protekci proti útokům nainstalovaný software. Jeho výhodou je efektivita, jednoduchost používání a kompatibilita mezi jednotlivými operačními systémy. Data se tak dají velmi snadno šifrovat i dešifrovat.
Hardwarové šifrování nevyžaduje instalaci žádného programu, což znamená, že jeho fungování nijak nezatěžuje chod vašeho zařízení. Také je odolnější proti útokům hrubou silou, šifrování i dešifrování probíhá přímo na hardwarové úrovni.
Dvoufaktorové ověřování (2FA) je proces, při kterém zařízení vyžaduje identifikaci uživatele na dvou úrovních, nejčastěji jde o heslo a potvrzení na mobilním telefonu. Tím se ochrana značně zvyšuje, protože i pokud je prolomeno heslo, potřebuje útočník druhý způsob ověření.
256bitové AES šifrování je považováno za nejúčinnější. Útočníkovi by trvalo až několik trilionů let, než by jej prolomil.
Bezpečí kryptoměn? Jsou tu pro ně hardware peněženky a trezory
Hardware peněženky a trezory jsou zařízení, která vám dovolí bezpečně ukládat kryptoměny. Soukromé klíče udržují offline, proto je riziko jejich krádeže nebo hacknutí minimální. Mají speciální bezpečnostní čip a často i displej, na kterém můžete ověřovat své transakce, máte je tak plně pod kontrolou. Hardware peněženka udrží kryptoměny v bezpečí v případě napadení počítače malwarem. Většina z nich umí pracovat také s více různými měnami.
Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše. Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Flash disk 256 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a USB-C, rychlost zápisu až 150 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál plast, rozměry 12,1 × 44,4 × 8,6 mm (V׊×D)
Hardware peněženka - podpora 600 kryptoměn (Bitcoin, Litecoin, Ethereum…), U2F a další funkce pro správu digitální identity, OLED displej 128x64, snadné použítí na Windows, OS X, Linux, USB
Hardware peněženka - šifrovací, snadné použití na Windows, Linux nebo smartphone (Android), certifikace CC EAL5+, možnost správy DeFi a NFT, podpora velkého množství měn, USB-C, jednoduché ovládání
Flash disk 1000 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-C, rychlost zápisu až 20 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 8,6 × 12,1 × 44,41 mm (V׊×D)
Flash disk 64 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 60 MB/s, rychlost čtení až 200 MB/s, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 4,9 × 12,6 × 39 mm (V׊×D)
Flash disk 128 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-C, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 8,6 × 12,1 × 44,41 mm (V׊×D)
Flash disk 128 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a USB-C, rychlost zápisu až 150 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál plast, rozměry 8,6 × 12,1 × 44,41 mm (V׊×D)
Hardware peněženka - podpora 600 kryptoměn (Bitcoin, Litecoin, Ethereum…), U2F a další funkce pro správu digitální identity, OLED displej 128x64, snadné použítí na Windows, OS X, Linux, USB
Hardware peněženka - umožňuje nákup, prodej i směnu kryptoměn, čip Secure Element, přístupová fráze pro snadný vstup, jednoduše se integruje s kompletním systémem Trezor s desktopovou i mobilní aplikací, z kvalitního plastu a eloxovaného hliníku, rozměry 6,59 × 4 × 0,8 cm, hmotnost 23 g
Flash disk 128 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 60 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, s poutkem na klíče, materiál plast a kov, rozměry 6,6 × 13,21 × 42,42 mm (V׊×D)
Flash disk 256 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a USB-C, rychlost zápisu až 25 MB/s, rychlost čtení až 400 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 8,6 × 12,1 × 44,41 mm (V׊×D)
Flash disk 256 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 100 MB/s, rychlost čtení až 200 MB/s, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 4,6 × 39 × 12,2 mm (V׊×D)
Flash disk 32 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a USB-C, rychlost zápisu až 25 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 8,6 × 12,1 × 44,41 mm (V׊×D)
Flash disk 32 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a USB-C, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál plast, rozměry 8,6 × 12,1 × 44,41 mm (V׊×D)
Flash disk 32 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 60 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 6,6 × 13,21 × 42,42 mm (V׊×D)
Flash disk 512 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 100 MB/s, rychlost čtení až 200 MB/s, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 4,6 × 39 × 12,2 mm (V׊×D)
Autentizační token - univerzální bezpečnostní token s USB-C rozhraním a NFC čipem, podporou protokolů FIDO2 (bezheslové ověřování), OTP, PIV (Smart Card) a OpenPGP, pomocí kterého maximálně zabezpečíte váš e-mail, sociální sítě, kryptoburzu nebo přístup do počítače, pouhým dotykem prstu zcela eliminujete hrozbu phishingu.
Flash disk 16 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 60 MB/s, rychlost čtení až 130 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 6,6 × 13,21 × 42,42 mm (V׊×D)
Flash disk 128 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost čtení až 400 MB/s, s poutkem na klíče, materiál kov, rozměry 12 × 15,5 × 40 mm (V׊×D)
Flash disk 64 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a USB-C, rychlost zápisu až 150 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, s poutkem na klíče, materiál plast, rozměry 12,1 × 44,4 × 8,6 mm (V׊×D)
Vašim požadavkům nevyhovuje žádné zboží. Zkuste prosím pozměnit své volby.
Zrušit filtr
Flashdisky, přenosné USB disky
Michal RybkaModerní digitální záznamová médiaS tím, jak se technologie záznamu dat vyvíjely, se vyčlenily dvě výrazné skupiny nových médií. Prvním byly optické disky založené na CD technologii. Ta byla uvedena na přelomu let 1982 a 1983 firmou Philips – a nabídla ohromný skok v kapacitě ukládaných dat – a také...
Už se vám někdy stalo, že váš oblíbený USB flash disk najednou přestal fungovat a nešlo na něj ukládat soubory? Máme řešení pro tuto situaci a zároveň vám poradíme, jak zabezpečit flash disk proti ztrátě. Jistě totiž nechcete, aby si někdo prohlížel vaše fotky z...
Nemůžete se dostat k souborům na flash disku? Ztratila se vám důležitá data? Nebo vám zkrátka flashka nefunguje a nevíte, co s tím? Existuje hned několik způsobů, jak tyto problémy vyřešit. V následujícím článku se na ně podíváme, spolu s jejich možnými příčinami.
USBInstalace Windows z USB flash disku (NÁVOD)Potřebujete pořádně rozhýbat svůj počítač? Nebo jste si koupili SSD a chcete na něj provést čistou instalaci operačního systému Windows? Provedeme vás krok za krokem celým postupem.
Potrebujete si vyrobiť bootovací USB kľúč (flash disk) s operačným systémom Windows 10 a neviete ako na to? Ideálne je použiť bezplatnú aplikáciu Media Creation Tool, ktorá pochádza priamo od Microsoftu. Máme pre vás pripravený jednoduchý návod, ktorý vám pomôže všetko...
Neuplynulo mnoho času od dob, kdy měl největší dostupný flashdisk kapacitu 64 GB. V roce 2017 už můžete dostat malé přenosné USB úložiště s obří kapacitou 2 TB. Vyrábět ho začíná Kingston a pojme statisíce skladeb a fotografií, nebo stovky hodin Full HD videa.
USB flash paměť, kterou zjednodušeně označujeme jako Flashdisk, je datovým médiem, které můžeme považovat za nástupce starých disket. Obsahuje paměti typu flash, které se při odpojení napájení nesmažou, a nejčastěji mají podobu klíčenky. Jak je z názvu patrné, k počítači se připojují přes USB rozhraní. S jejich komerční výrobou přišly v roce 2000 společnosti IBM a Trek Technology.
První modely měly kapacitu 8 MB, což byl pětkrát více než tou dobou ještě používané diskety. Moderní flashdisky mají kapacitu od 512 MB do desítek až stovek GB (horní hranice se neustále posunuje dále a dále) a podporují rozhraní USB 2.0. Vyráběny jsou z různých materiálů, nejčastěji z plastu, kovu nebo gumy a kromě zálohy dat plní i jiné funkce díky technologiím ReadyBoost či U3.
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše. Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Zkuste naše cookiesMy, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informacíMéně informací
Na našem webu používáme:
Technické cookies
Ty jsou nezbytně nutné pro fungování webu a jeho funkcí, které se rozhodnete využívat. Bez nich by náš web nefungoval, např. by nebylo možné se přihlásit k uživatelskému účtu.
Funkční cookies
Tyto cookies nám umožňují zapamatovat si Vaše základní volby a vylepšují uživatelský komfort. Jde například o zapamatování si jazyka či umožnění zůstat trvale přihlášen.
Cookies sociálních sítí
Tyto cookies nám umožňují komfortně Vás propojit s Vaším profilem na sociálních sítích a například Vám umožnit sdílet produkty a služby s přáteli a rodinou.
Personalizace obsahu
Tyto cookies nám umožní zobrazit Vám obsah a reklamy dle údajů, které jsou o Vás dostupné tak, abychom se co nejlépe strefili do Vašich potřeb. Jde zejména o to, jaký obsah jste si zobrazili, či na jakém zařízení na naše stránky přicházíte.
Nepersonalizovaná reklama
Tyto cookies nám umožňují zobrazovat Vám obecnou reklamu na produkty a služby.
Personalizovaná reklama
Díky těmto cookies Vám my a ?naši partneři? můžeme nabídnout relevantní produkty a služby na míru a to na základě Vašich nákupů, Vašeho chování a Vašich preferencí.
Měření publika
Tyto cookies nám umožňují optimalizovat naše stránky pro Vaše komfortní používání a to na základě toho, jak je používáte. Cílem je zapamatovat si či předpokládat Vaše volby. Jde například o využívání funkcí, jejich umístění, chování na stránce.
Cookies třetích stran
Tyto cookies jsou cookies třetích stran, přičemž Víc se o nich a o našich partnerech můžete dozvědět zde.
Udělením souhlasu se zpracováním cookies budou na Váš přístroj, který k prohlížení webu používáte, nainstalovány výše uvedené cookies (kliknutím na tlačítko "Rozumím" obě kategorie, případně si můžete vybrat jen jednu z kategorií kliknutím na tlačítko "Nastavení"). Technické cookies instalujeme na Vaše zařízení vždy, tedy i bez Vašeho souhlasu, protože bez nich by náš web nefungoval.
Svůj souhlas se zpracováním cookies můžete odvolat. V souvislosti se zpracováním cookies ze strany naší společnosti máte dále práva na: přístup ke cookies, výmaz cookies, úpravu, doplnění a opravu cookies, omezení zpracování a právo podat stížnost k ÚOOÚ. Více o Vašich právech.