Sport & Outdoor – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
3,073 Results
Sponsored
4.6 5×
Watch Price/Availability
Winnwell Mini Stick Set
Hockey Stick , length 50 cm, plastic
Amazing Deal 299,- Save 50,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPThok3816
Sponsored
5.0 1×
Watch Price/Availability
Winnwell PVC puck
Puck - orange colour, weight 50 g
Amazing Deal 65,- Save 22,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: SPThok3842
Sponsored
4.7 3×
Watch Price/Availability
Winnwell Hockey bottle 800 ml with straw with logo
Drinking Bottle - plastic, volume: 0,8l
Amazing Deal 105,- Save 15,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: SPThok3802
Sponsored
Watch Price/Availability
Winnwell Hockey bottle 800 ml with short spout with logo
Drinking Bottle - plastic, volume: 0,8l
Amazing Deal 95,- Save 15,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: SPThok3806
Our brand
4.7 294×
Watch Price/Availability
Stormred Massage Gun PRO REHAB
Massage Gun - 12 heads, 10 speeds, amplitude: 8mm, battery life of 5 h, weight: 1000g
Great price 1,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTstorma001
4.8 243×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g
Nuts - mix, roasted and salted cashew and peanuts, 500 g - 558 Kč/1 kg
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery124
4.9 1,649×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg
Nuts - natural cashew, 1000 g - 319 Kč/1 kg
Great price 319,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery002
4.7 627×
Watch Price/Availability
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried XXL 200 g
Freeze-Dried Fruit -, 200 g - 1,895 Kč/1 kg
Great price 379,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery184
4.7 146×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Traveler Suitcase, sized. S - black
Suitcase hardshell, telescopic upper carry handle, weight: 2700g
Discounted -22 % 1,690,- 2,190,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTSE001v2
4.8 446×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mango slices freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery081
4.7 139×
Watch Price/Availability
GRIZLY Rice porridge 1000 g
Rice Porridge , energy value per 100g: 348 kcal - 119 Kč/1 kg
Amazing Deal 119,- Save 23,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz098
4.7 304×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg
Nuts - natural almond and cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_1000B01
4.6 80×
Watch Price/Availability
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Dried Fruit - mango, 500 g - 598 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_500B02
4.6 82×
Watch Price/Availability
Stormred Massage gun SPORT
Massage Gun - 6 heads, 30 speeds, amplitude: 6mm, battery life of 3 h, weight: 800g
Great price 1,599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTstorma002
4.7 198×
Watch Price/Availability
Campgo T8
Headlamp output: 1200 lm, beam distance: 115m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 18650 × 1 pc(s), weight: 136g
Great price 549,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam010
4.7 168×
Watch Price/Availability
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg
Nuts - roasted and salted pistachios, 1000 g - 459 Kč/1 kg
Great price 459,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B03
4.3 537×
Watch Price/Availability
Bery Jones Walnuts 1kg
Nuts - natural walnut, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery031
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B02
4.7 627×
Watch Price/Availability
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried 80g
Freeze-Dried Fruit -, 80 g - 2,113 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery079
4.7 67×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanut Butter 100% 1kg
Nut Cream - finely ground, source of unsaturated fatty acids, protein (24 g per 100 g) and fibre, gluten-free, palm oil, dyes or preservatives, weight 1 kg - 189 Kč/1 kg
Great price 189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_SC_1000G01
4.8 86×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Traveler Suitcase, sized. S - blue
Suitcase hardshell, telescopic upper carry handle, weight: 2700g
Great price 1,690,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTSE001a
4.8 392×
Watch Price/Availability
Campgo T9
Headlamp output: 2000 lm, beam distance: 185m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 21700 × 1 pc(s), weight: 211g
Great price 799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam011
4.6 37×
Watch Price/Availability
Bery Jones Natural Macadamia Nuts South Africa 500g
Nuts - natural macadamia nuts, 500 g - 838 Kč/1 kg
Great price 419,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B06
4.8 310×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed freeze-dried fruit - strawberry, raspberry and mango 90 g
Freeze-Dried Fruit -, 90 g - 2,433 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery190
 

Sport & Outdoor – Amazing Deals - articles

Electric scooterSegway Ride Better: nová generace elektrokoloběžek pro město i terén Kolony, parkování, zpožděné spoje. Městská doprava umí vzít čas i nervy, a právě proto Segway spouští globální kampaň Ride Better. Světová jednička v prodeji elektrických koloběžek představuje čtyři modely nové generace: městskou E3 Pro E, vytrvalou F3 Pro E, prémiovou...
Nový HONOR Band 11 to nebude mít lehké. Předchozí generace nastavila laťku poměrně vysoko. Nadcházející novinka chce zákazníky přesvědčit především vlastní GPS pro sledování trasy bez mobilu a nadstandardní výdrží. V našem PREVIEW najdete všechny dosud známé detaily o...
Venku se oteplilo, cyklistická sezóna klepe na dveře a vy se nemůžete dočkat, až se zase posadíte do sedla. Jenže kolo stálo celou zimu ve sklepě nebo v garáži a bez trochy péče vám může pěkně zavařit. Dobrá zpráva: základní kontrola před první jízdou zabere jen asi 15...
Užijte si kempování kdekoliv a za jakéhokoliv počasí: Návod, jak vybrat optimální spacák pro vás i vaše děti Ideální spacák zajistí váš maximální komfort a bezpečí, a to i v náročných podmínkách. Výběr spacáku má vliv na kvalitu spánku a regeneraci těla, proto byste si na něm měli nechat opravdu záležet. Přečtěte si, jak vybrat optimální spacák, který bude přesně odpovídat...
Letní období přímo vybízí k výletům do přírody a k zachycování jejích detailů i širokých scenérií. Právě k tomu se nabízí nový základní zoom Nikon Z 24-105 mm f/4-7,1, kterému se věnujeme v této recenzi. Objektiv zaujme univerzálním rozsahem ohnisek, nízkou hmotností a...
Co je quinoa, jak chutná a proč by neměla chybět ve vašem jídelníčku? Zjistěte, jaké má quinoa účinky, jaké jsou její nutriční hodnoty a jak ji správně připravit. Inspirujte se zdravější alternativou klasických příloh.
All articles