AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
22,655 Results
5.0 1×
Watch Price/Availability
RABALUX 77026 Ankara
Floor Lamp - lamp cap E27, warm light, height 44 cm, width 8 cm, length 13 cm, material: aluminium, metal and glass, IP44
  1,586,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Rab23_028
4.4 154×
Watch Price/Availability
SofLens 59 (6 lenses) dioptre: -3.75, curvature: 8.60
Contact Lenses SofLens - monthly, spherical, prescription, -3,75 diopter, UV filter, 8,6 curvature, 22 DK/t oxygen permeability, 59% water content, 14,2 mm diameter, material hydrogel, 6 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 47 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLE8610
4.5 6×
Watch Price/Availability
Audispray Dolo ear drops 7 g
Medical Device - drops that relieve pain or itching in the external ear canal and promote healing in ear infections
  219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTzdrpr088
5.0 9×
Watch Price/Availability
Concept FR9000 PIZZA TRIO
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 230 °C, display, overheat protection, lid with viewing window, interior light, timer and temperature regulation, 8 programs, comes with tin, power consumption 2700 W, 18.5 l capacity, 3 frying baskets, weight 10.7 kg, dimensions 40.4 × 41.3 × 38.9 cm (H×W×D)
-10 % off new 6,299,- New 6,999,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CONHF290
4.8 33×
Watch Price/Availability
HAIER HFR3718ENMD FD 70 Series 3 - 5 let záruka na celý spotřebič + 20 let záruka na kompresor po registraci
American Refrigerator -, with drawer, energy efficiency class E, refrigerator capacity 262 l, freezer capacity 140 l, double-door opening, 4 fridge shelves, 2 freezer trays, 1 cooling circuits, special features display, LED light and refrigerator door open indication, size 177,5 × 70 × 68,8 cm (H × W × D)
  14,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: HALED078
4.3 9×
Watch Price/Availability
XTRIKE ME GK-995W BK Wireless Mechanical Keyboard - EN
Gaming Keyboard - mechanical switch, wireless, backlit, classic (high-profile) keys, UK key layout, bluetooth and 2,4GHz radio frequency connection, uses Li-ion (rechargeable battery) batteries, black colour, dimensions 4 × 31.2 × 10.2 cm (H×W×D)
  799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Xtr2515
4.0 4×
Watch Price/Availability
SAMSUNG WW80FG5L32AELE 8 kg + 10 let záruka na motor (bez registrace)
Narrow Washing Machine - with front loading, energy efficiency class A, washing capacity 8 kg, weighted energy consumption 47 kWh/100 cycles, weighted water consumption per cycle 48 l, main functions automatic weighing and premixing of detergent with water, special technology Eco Bubble, size 60 × 85 × 51 cm (W × H × D)
  11,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SAWM108
4.7 179×
Watch Price/Availability
Siguro Pan Pure Delight, diameter 28 cm, stainless steel, ILAG®
Pan - teflon, round, compatible with electric, halogen, gas, glass-ceramic and induction cooktops, safe for use with non-sharp metal utensils, oven safe, dishwasher safe and non-stick surface, stainless steel and steel exterior surface, ergonomic, stainless steel and steel handle, double, reinforced and sandwich bottom, maximum oven temperature 250 °C, dimensions 6 × 28 × 47.5 cm (H×W×L), top rim diameter 28 cm, bottom exterior diameter 22.3 cm, black and stainless steel colour
Great price 649,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_CS_P828SU
4.6 118×
Watch Price/Availability
Problém tří těles: První díl trilogie Vzpomínka na Zemi
Kniha
Great price 269,- Save 20,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0264980
5.0 1×
Watch Price/Availability
Potensic Atom3 Standard Remote Kit
Drone – 4K (3840x2160) camera, transmission range of 16000 m, operation time of 40 min, maximum speed of 57,6 km/h 512GB, weight: 249g, package includes remote control, drone, drone battery and charging cable
-5 % off new 8,639,- New 9,190,-
Buy
Unsealed - in stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Potensic027
4.6 159×
Watch Price/Availability
Home SC-P230B Lite
Bathroom Scale
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HM_SC_P230B
5.0 4×
Watch Price/Availability
Kundal Protein Bonding Damage Care No Wash Treatment 130 ml
Hair Mask unisex, leave-in, for damaged hair, 130ml volume, effect: hydration, strengthening and gloss - 184 Kč/100 ml
Amazing Deal 239,- Save 25,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL6267
Watch Price/Availability
Acer Chromebook Plus Spin 514 Steel Gray Metallic (CP514-4HN-374W) (without adapter)
Chromebook - Intel Core 3 100U, touchscreen 14" IPS glossy 1920 × 1200, RAM 8GB LPDDR5x, Graphics, SSD 256GB, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, fingerprint reader, WiFi, Bluetooth, 3-cell battery, Google Chrome OS
  17,490,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NC026f0l3
3.6 13×
Watch Price/Availability
Smell of life Smell of Life Nomade inspired interior spray
Car Air Freshener - fruity, mechanical atomizer for spraying, 1 piece in package, volume 200 ml
Discounted -28 % 349,- 490,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AUPR113992
5.0 4×
Watch Price/Availability
Alza CE505A No. 05A Black for HP Printers
Compatible Toner Cartridge - for HP LaserJet P2035, P2055, P2055d, P2055dn, yield up to 2300 pages
Great price 979,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7666
5.0 2×
Watch Price/Availability
Huanger interactive walker Baby walker
Baby Walker for boys and girls, suitable for children from 6 months
  849,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAbz28681
Watch Price/Availability
DETTOL Antibacterial wipes for surfaces 3×36 pcs
Cleaning Wipes - vhlčené - 2.12 Kč/1 pc(s)
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CIS069s3
Watch Price/Availability
Keychron K3 Max QMK/VIA Wireless White Backlight Gateron Brown Switch - EN/SK
Keyboard - wireless (Bluetooth and 2.4 GHz), Czech layout, mechanical switch Gateron Brown, 75 % keyboard format (84 keys), key material ABS, multicoloured backlighting, grey, 30.6 × 2.2 × 11.6 cm (W×H×D)
  2,790,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KCHRON2489
3.6 13×
Watch Price/Availability
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Dried Meat - lightly smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 42g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe, great taste and delicate texture, long shelf life, practical resealable zip-lock packaging - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_00B02
3.8 34×
Watch Price/Availability
Cattara MIDGE BLOCK Insect Killer, Rechargeable + Insect Trap
Electric Insect Trap - electronic with UV light and SMD LED flashlight, battery power - 18650, micro USB and solar charging, dimensions: 100 x 100 x 205mm
  529,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Cattara043
4.8 39×
Watch Price/Availability
Sharp SH-EL531TH White
Calculator - scientific - allowed for final graduation exams, battery power, 12-character 2row display, trigonometric functions, logarithm, square roots, VAT calculation, percentage calculation
Amazing Deal 349,- Save 220,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: WZ989b51
4.9 14×
Watch Price/Availability
ALAVIS™ Traumagel 100 g
Ointment - for horses and dogs of all breeds without age limitation, for muscle regeneration, for healthy joints and cartilage, for accelerated recovery
  679,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMds0223
GORENJE FNC618C61X6WFE - Upright Freezer
Energy efficiency class
Free
delivery
3.0 2×
Watch Price/Availability
GORENJE FNC618C61X6WFE
Upright Freezer - energy efficiency class: C, freezer capacity: 312 l, climate class: SN, N, ST and T, none colour, special features: display, door alarm, led light and zero door start, size: 186 × 59,5 × 59,8 cm (H × W × D)
  18,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: GORMR050
5.0 2×
Watch Price/Availability
RETLUX RTL 198 dimmable LED lamp black Qi 5W
Table Lamp - dimmable, luminous flux 250 lm, material: plastic
  1,099,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RTLX23_03