AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
23,414 Results
4.8 1,051×
Watch Price/Availability
Siguro Rice Master Digital Gen. 2 R350B with steamer, ILAG ®
Rice Cooker - Total capacity: 1.6L, holds up to 450g of uncooked rice (6 servings of cooked rice), display, removable pot with ILAG® Essential non-stick coating, 6 programs (rice, Clay Pot, porridge, soup, steam cooking, and keep-warm function for up to 12 hours), automatic shut-off, includes a rice spoon, measuring cup (180ml), steamer basket, foldable handle, lid with integrated steam vent, dimensions 21 × 22 × 21cm, weight 2.05kg, detachable power cord (1.2m), 3-year warranty
  1,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RC_R350B
4.6 14×
Watch Price/Availability
URIAGE Bébé 1st Cleansing Cream 1000 ml
Cleansing Cream - dermo, daily and night, with a volume of 1000ml, for sensitive skin type(s) - 60 Kč/100 ml
  599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL4298
ASUS ExpertBook P5 PM5606CGA-OLEDR7321X Misty Grey - Laptop
Power adapter included
Adapter power: 55 - 90 W
Free delivery
Alzaboxes and stores
Watch Price/Availability
ASUS ExpertBook P5 PM5606CGA-OLEDR7321X Misty Grey
Laptop - AMD Ryzen AI 7 445, 16" OLED glossy 1920 × 1200, RAM 32GB DDR5, Radeon Graphics 840M, SSD 1000GB, numeric keypad, copilot, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, fingerprint reader, WiFi, Bluetooth, 4-cell battery, Windows 11 Pro
  46,305,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NAB200r02
Kumho WinterCraft WP52+ 205/55 R16 94H XL - Winter tyre Free
delivery
2.0 1×
Watch Price/Availability
Kumho WinterCraft WP52+ 205/55 R16 94H XL
Winter tyre - for passenger cars, reinforced (XL), tubeless (TL) and developed for EV, winter designation 3PMSF and M+S, wet grip B, fuel efficiency C, noise level 72 dB (class 2), load index 94 (up to 670 kg), speed index H (do 210 km/h), DOT max. 2 years old, 95% under one year
  1,805,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR120573
4.1 29×
Watch Price/Availability
Alza 44973535 Cyan for OKI Printers
Compatible Toner Cartridge - for C301DN, C321DN, MC332DN, MC340 Series, MC342DN, MC342DNW; yield up to 1500 pages
Great price 919,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7811
Watch Price/Availability
BusyKids Montessori Tea Service, 34 pieces
Appliance Set - playful tea set for little hosts, develops fine motor skills and imagination
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HRAmkch02
4.7 648×
Watch Price/Availability
VILEDA Easy Wring and Clean
Mop - microfibre
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: UKL007
4.6 277×
Watch Price/Availability
Stormred Roller, 33cm, Blue
Foam Roller dimensions: 33 × 14cm, blue colour
Great price 269,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkref003
5.0 1×
Watch Price/Availability
MakTrade 100-K Mistral with flap 8 W, black frosted glass
Bathroom Exhaust Fan with diameter of 100 mm, maximum airflow 85 m3/h, input power 8 W, noise level of 26,5 dB, number of speeds 1, black colour
Amazing Deal 949,- Save 241,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MATvedk032
4.4 224×
Watch Price/Availability
Peach PS300-21
Paper Shredder - manual, security level: P-4, cross section, shredding capacity up to 1 sheets, including CD/DVD, plastic cards, bin capacity: 4 l, removable basket
+Gift Shredder Bags PEACH shredder bags with a value of 124,-
  799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PX211f
4.5 8×
Watch Price/Availability
Nekton Drosophila 1000 g
Dietary Supplement for Terrarium Animals - type of supplement are mixtures and powders, intended for terrarium animals, weight 1,125 kg - 57 Kč/100 g
  639,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMT0097
4.0 6×
Watch Price/Availability
MORA MT423S
Microwave freestanding, input power 1280W, volume 23l, number of power levels: 5, microwave heating performance 800W, plate size 28,5 cm, defrosting and fast defrosting
  2,240,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MORMW017
5.0 2×
Watch Price/Availability
RETLUX RLL 513 LED linear PIR, 0,7 W, 26 cm
LED Light - power input 0,7 W, warm light (3000 K) motion sensor, material: plastic,
  399,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RTLX24020
5.0 7×
Watch Price/Availability
Arterin 2.9 mg 90 tablets
Dietary Supplement - combination of red fermented rice (97 mg) - of which monacolin (2.9 mg) and vitamin B1 (1.1 mg) in 1 tablet, natural active ingredients, 90 tablets
  439,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0139
4.4 63×
Watch Price/Availability
PureVision 2 HD (6 lenses) dioptre: -7.50, curvature: 8.60
Contact Lenses PureVision2 - coloured, monthly, spherical, prescription, clear colour, -7,5 diopters, can be worn while sleeping and tinted for easier handling, 8,6 curvature, 130 DK/t oxygen permeability, 36% water content, 14 mm diameter, material balafilcon A, 6 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 93 Kč/1 pc(s)
  559,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: cocky0582
HISENSE RB5B250SSWC - Built-in Fridge
Energy efficiency class
Free delivery
to Alza branch
4.5 6×
Watch Price/Availability
HISENSE RB5B250SSWC + 10 let záruka na kompresor bez registrace
Built-in Fridge - with freezer, energy efficiency class C, refrigerator capacity 176 l, freezer capacity 76 l, hinges on the right, 4 fridge shelves, 3 freezer trays, 1 cooling circuits, special features smart features, size 177,2 × 54 × 54,5 cm (H × W × D)
  22,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: HISCHL166
4.4 17×
Watch Price/Availability
Yenkee ODYSSEY Magnesium Mouse YMS 30
Gaming Mouse - wireless, optical, 60000DPI, 7 buttons, detachable cable, user profiles and ptfe sliders, cord length: 1.6m, bluetooth, USB and 2,4GHz radio frequency connection, black
  2,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YEE005o1
4.9 36×
Watch Price/Availability
Siguro Fresh Keeper food jar set, 1 l + 1,5 l + 2,5 l, 3 pieces
Food Container Set
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_FO_P435Z
5.0 2×
Watch Price/Availability
Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné
Kniha
Amazing Deal 229,- Save 29,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0285796
Watch Price/Availability
X-Site Smart 25 mm Zigbee roller blind actuator
Smart Drive - for roller blinds, noise level 44 dB, installation by hanging or drilling, for round pelmets
  2,490,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: XSITpoh0005
4.9 223×
Watch Price/Availability
Siguro HR-I551E Forest Flow Premium
Hair Dryer ionic technology with diffuser, travel, power: 1500W, ionisation, cold air, temperature regulation, airflow control and overheat protection, number of speeds: 3, number of temperature settings: 4, base for wall mounting, power cord length: 1,7m, colour: green
Great price 2,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_HR_I551E
5.0 7×
Watch Price/Availability
URIAGE Hyséac Purifying Mask Peel Off 50 ml
Face Mask - peeling, cleansing, meant for the following skin type(s): oily - 758 Kč/100 ml
Great price 379,- Save 80,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL3943
Watch Price/Availability
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10 Luna Grey Metal (without adapter)
Laptop - Intel Core i5 13420H Raptor Lake, 15.3" IPS anti-glare 1920 × 1200, RAM 8GB DDR5, Intel UHD Graphics, SSD 512GB, numeric keypad, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, Windows 11 Home
  16,989,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NT389g196
Watch Price/Availability
MELLET electric rear door strut for VW SHARAN 10- L=P
Electric Strut - for SEAT and VW vehicles, for trunk, suitable for left and right-side installation, 1 pc per pack, individual compatible models can be found under the Suitable for tab
  2,249,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR86870