AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
23,465 Results
5.0 2×
Watch Price/Availability
Carnilove Active Cat Dry Made with Beef & Venison for Sterilized Adult All Breeds 400 g
Cat Kibble for all neutered breeds with low, fat 13%, grain-free - 398 Kč/1 kg
  159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMK1527
4.4 28×
Watch Price/Availability
CANDY CDIH 1L949
Built-in Dishwasher - energy efficiency class F, noise level 49 dB,, overflow protection and AquaStop, end-of-cycle chime, adjustable dish racks, dimensions 82 × 44.5 × 56 cm (H×W×D), front panel on the door not included
  6,949,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: CANMY66
1.6 5×
Watch Price/Availability
Yeelight MercuryE C260 Sensor Ceiling Light with Presence Detection
Ceiling Light - LED, luminous flux 900 lm, neutral light, height 2,8 cm, width 26 cm, IP44
Amazing Deal 399,- Save 120,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YeeLa102a
4.4 155×
Watch Price/Availability
SofLens 59 (6 lenses) dioptre: -4.25, curve: 8.60
Contact Lenses SofLens - monthly, spherical, prescription, -4,25 diopter, UV filter, 8,6 curvature, 22 DK/t oxygen permeability, 59% water content, 14,2 mm diameter, material hydrogel, 6 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 47 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLE8612
5.0 2×
Watch Price/Availability
Kneipp Ashwagandha 30 ml
Ashwagandha - provides 100% of the recommended daily allowance of vitamin B1, B3 and B6, that support normal nervous system function, contains effective natural ingredients, like the ashwagandas, passionflower and lemon balm, 26 applications (1 application = 6 injections)
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkne008
LG GBBS727AEV - Refrigerator
Energy efficiency class
CashBack
Free delivery
to Alza branch
5.0 10×
Watch Price/Availability
LG GBBS727AEV + 10 let záruka na kompresor
Refrigerator - with freezer, energy efficiency class A, refrigerator capacity 262 l, freezer capacity 113 l, hinges on the right, 3 fridge shelves, 3 freezer trays, 1 cooling circuits, special features display, holiday mode, zero door start and smart features, size 203 × 59,7 × 67,5 cm (H × W × D)
Discounted -3 % 25,990,- 26,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LGCHL184
4.5 17×
Watch Price/Availability
YENKEE YKB 3510US APEX - UK/US
Gaming Keyboard - mechanical switch Outemu Red, wired, classic (high-profile) keys, UK, uS and uS (International) key layout, USB-C input, black colour, dimensions 4 × 39 × 14 cm (H×W×D)
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YEE073b
4.5 60×
Watch Price/Availability
Siguro Pure Delight pan, diameter 20 cm, ILAG® ceramic
Pan - deep, ceramic, round, compatible with electric, halogen, gas, glass-ceramic and induction cooktops, oven safe, dishwasher safe and non-stick surface, stainless steel exterior surface, ergonomic, stainless steel handle, double, reinforced and sandwich bottom, maximum oven temperature 250 °C, dimensions 5 × 20 × 39.5 cm (H×W×L), top rim diameter 20 cm, bottom exterior diameter 14.3 cm, silver colour
Great price 449,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_CS_P920SU
4.8 4×
Watch Price/Availability
Trénink paměti pro seniory: Pracovní listy
Kniha
Amazing Deal 202,- Save 22,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0379609
Watch Price/Availability
X-Site Smart roller blind actuator Wifi 25 mm
Smart Drive - for roller blinds, noise level 44 dB, installation by hanging or drilling, for round pelmets
  2,490,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: XSITpoh0007
4.7 263×
Watch Price/Availability
Siguro AF-R550DY Air Fry Deluxe
Hot Air Fryer - digital controls, max. temperature 200 °C, non-stick surface, display, overheat protection, thermostat, timer, automatic shutdown, temperature regulation and automatic programs, 8 programs, comes with removable container, power consumption 1700 W, 5.5 l capacity, aluminium container with non-stick coating, cable length 1 m, weight 6.5 kg, dimensions 31.8 × 29.8 × 23.2 cm (H×W×D)
Great price 2,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_AF_R550DY
4.9 11×
Watch Price/Availability
URIAGE Pruriced Soothing Gel 100 ml
Body Gel - for children for both men and women, soothing, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, fragrance-free, dermo, contains also thermal water, applicable for: anti-itching and dry skin, 100 ml volume - 259 Kč/100 ml
  259,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSTE2758
Watch Price/Availability
ASUS Chromebook CM14 Flip CM1402FM2A-EC0319 Gravity Grey (Adapter Not Included)
Chromebook - MediaTek Kompanio 520, touchscreen 14" IPS glossy 1920 × 1080, RAM 8GB LPDDR4X, Mali-G52 2EE MC2, Flash 128GB, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi, Bluetooth, 2-cell battery, Google Chrome OS Education upgrade
New arrival 16,100,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NAB750a3a10
Watch Price/Availability
CAPPA TIMO bespoke car seat covers for the Škoda Karoq (07/2017–)
Car Seat Covers - material: textile, split rear seat cover, set for 5 seats, includes headrest, homologated for airbags
New arrival 2,499,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR134423
4.0 23×
Watch Price/Availability
Alza Cartridge 067H purple Canon
Compatible Toner Cartridge for Canon LBP631Cw, LBP633Cdw, MF651Cw, MF7655Cdw and MF657Cdw printers, yield up to 2350 pages
Great price 1,609,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7233c
Watch Price/Availability
Fischertechnik Robotics Construction sets First programming
Building Set for boys and girls, suitable for children from 5 years
  2,949,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAftch19
4.7 159×
Watch Price/Availability
HARMONY SOFT White (8 pcs)
Toilet Paper - three-ply, perfume free - 9.38 Kč/roll
Amazing Deal 75,- Save 50,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TOPA190
4.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tasting set mix with ribbon 285g
Gift Box -
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W01
4.7 138×
Watch Price/Availability
Ceresit Sanitary silicone CS 25 grey, 280 ml
Silicone - to fill expansion joints between tiles in interior and exterior, Increased resistance to mould - MicroProtect triple protection, permanently elastic, waterproof, resistant to high temperatures, for interior and exterior, volume 280 ml, sanitary type, colour grey
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CERlep017
5.0 7×
Watch Price/Availability
Sharp EL M 335 Red
Calculator - tabletop, both solar and battery powered power, 10-character 1row display
Amazing Deal 311,- Save 94,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: WZ989b74c
4.5 4×
Watch Price/Availability
Goldis Chondro Forte+ 180 g
Joint Nutrition for Dogs - suitable for breeds of all sizes, puppies, adult dogs, loose mixture, weight 180 g, healthy joints and cartilage, recovery acceleration, muscle regeneration
  559,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMds0170
4.6 22×
Watch Price/Availability
GORENJE FN617EEW5
Upright Freezer - energy efficiency class: E, freezer capacity: 240 l, climate class: SN, N, ST and T, white colour, special features: display and led light, size: 172 × 59,5 × 59 cm (H × W × D)
  10,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: HUGORMR03
2.4 10×
Watch Price/Availability
Yeelight Meteor C400 Smart Ceiling Light, black
Ceiling Light - LED, luminous flux 2400 lm, connects via WiFi 2,4 GHz and Bluetooth, control via app in Czech, compatible with Samsung SmartThings, Xiaomi Home and Manufacturer app, height 3 cm, width 40 cm
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YeeLa106a
4.4 11×
Watch Price/Availability
AOC GM170B Wired Gaming Mouse
Gaming Mouse - wired, optical, 7200DPI, 7 buttons, multicoloured backlighting, cord length: 1.5m, USB, black
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NA748qr1a04