AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
22,510 Results
4.5 4×
Watch Price/Availability
Clatronic HTD 3429
Hair Dryer with diffuser, travel, power: 1300W, temperature regulation and airflow control, number of speeds: 2, number of temperature settings: 2, case and hanging loop, power cord length: 1,6m, colour: blue
  490,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: MBaaa0172
Watch Price/Availability
Meucci PANCR Adjustable Chain 40/0.1cm
Chain Necklace
  362,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: MEUpri014
4.8 275×
Watch Price/Availability
SCHWARZKOPF TAFT Powerfull Age 5 Hairspray 250 ml
Hairspray - vegan, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 250 ml - from 62 Kč/100 ml
  from  132,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: STL065
Watch Price/Availability
Premium Spring Visco 140 × 200 cm
Mattress Dimensions - 140 cm ×200 cm × 25 cm, firmness: medium stiff, weight capacity 150 kg, Washable cover, Reversible and Medical
New arrival 22,374,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: RESmat161
4.4 3×
Watch Price/Availability
BOT Smart aroma diffuser B11 - 400 ml light wood and LED heart
Aroma Diffuser - container volume: 400ml, led backlight, timer, automatic shutdown and smart (app), number of colours: 7, operating time: 8 h, recommended room size: 20m2, colour: brown
  1,399,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: MBaaa0316
Watch Price/Availability
CELIMAX Derma Nature Glutathione Longlasting Tone-Up Cream 35 ml
Face Cream , skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising and brightening, 35 ml - 854 Kč/100 ml
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KORCEL0002
4.8 28×
Watch Price/Availability
REXONA Men Cobalt Dry antiperspirant 200 ml
Antiperspirant - for men, spray,, protective and refreshing, long-lasting and for everyday use, 200 ml volume - from 45 Kč/100 ml
  from  80,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DEO030
Watch Price/Availability
Premium Spring Visco 160 × 200 cm
Mattress Dimensions - 160 cm ×200 cm × 25 cm, firmness: medium stiff, weight capacity 150 kg, Washable cover, Reversible and Medical
New arrival 26,318,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: RESmat162
4.0 1×
Watch Price/Availability
Severin KA 5763
Drip Coffee Maker - electric, power input: 1580 W, volume: 1l, 8 cups of coffee, filter type: washable,
  3,799,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: KAVpre05
Watch Price/Availability
DOLCE & GABBANA Dolce Blue Jasmine EdP 75 ml
Eau de Parfum women´s - 2,159 Kč/100 ml
  1,619,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFD1113
4.9 22×
Watch Price/Availability
NIVEA SUN Protect & Bronze Spray SPF30 200 ml
Sun Spray - - 170 Kč/100 ml
  339,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSOP0110
Watch Price/Availability
Cretonne Hybrid Visco 90 × 200 cm
Mattress Dimensions - 90 cm ×200 cm × 26 cm, firmness: medium stiff, weight capacity 130 kg, Reversible, Antibacterial and Medical
New arrival 14,227,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: RESmat026
4.0 4×
Watch Price/Availability
Severin DK 1042
Electric Cooker - with power consumption of 2500W, number of plates: 2 pc(s), plate diameter: 18,5cm, 5 programs, thermostat, power indicator and temperature settings, size: 29cm x 50cm x 8,5cm, white colour
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BVZmisc844
Watch Price/Availability
PURITO Luminous Moisture Shea Butter Body Lotion Ocean Breeze 300 ml
Body Lotion - women's, 300 ml volume - 193 Kč/100 ml
  579,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KORPUR0002
5.0 2×
Watch Price/Availability
ELMEX Sensitive Professional R&P Gentle White 75 ml
Toothpaste - for exposed tooth necks, gum protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 2,440 Kč/1 l
  183,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2481
Watch Price/Availability
Sika Cleaner P special cleaner , 1 l
Masonry Cleaner - good degreasing properties, easy application, speed of application - 699 Kč/1 l
New arrival 699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AUPR108784
3.6 5×
Watch Price/Availability
CLATRONIC PM 3635
Popcorn Maker - with 1200W power, hot air popcorn preparation, easy preparation (2-3 portions in about 2min), oil-free, easy to use, ON/OFF switch, transparent lid, flavouring container (butte, etc.), power 220 -240V, 50/60Hz
  690,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: CLATP351
Watch Price/Availability
PURITO Luminous Moisture Shea Butter Body Lotion Midnight Romance 300 ml
Body Lotion - women's, 300 ml volume - 193 Kč/100 ml
  579,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KORPUR0001
5.0 5×
Watch Price/Availability
Oral-B Advanced Enamel Strengthening Clean Mint 75 ml
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, herbal flavour
Great price 99,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2455
Watch Price/Availability
LAKŠMI Retro mirror 70 × 90 cm made of mango wood
Mirror rectangular, type: wall-mounted, framed, frame material: wood, location: bathrooms, bedroom, hallways, changing rooms and rooms, dimesions: 90×70×12 cm (H × W × D)
  4,190,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: WSaaa2750
5.0 4×
Watch Price/Availability
Caesar Office 28 × 28 × 10 cm - 50 pcs
Cake Box - Cake paper boxes 28 × 28 × 10 cm are a popular packaging used for carrying and transporting food and ready meals, especially delicacies and confectionery
  617,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: CAEKD005
Watch Price/Availability
Afnan Highness IX EdP U 100 ml
Eau de Parfum Perfumed water, Afnan, Highness IX, Unisex, Arabic perfume, foundation perfumes, 100ml - 2,089 Kč/100 ml
Discounted -16 % 2,089,- 2,499,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BEAUparf619
4.9 14×
Watch Price/Availability
PERSIL Expert Sensitive 1,485 kg (27 washes)
Washing Powder - all-purpose and children's, for colour, white and black, for routine maintenance and sensitive skin, from Germany, number of washes: 27 Washes, 1485 g - 9.74 Kč/washing - from 177 Kč/1 kg
  263,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PPR2802
Watch Price/Availability
Chest of drawers Simple decor cashmere matt 3S 80
Chest of Drawers with drawers, without feet made of: chipboard and plastic, dimensions: 78,5 × 80 × 39 cm (H × W × D)
-8 % off new 2,299,- New 2,499,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order Code: wipm375