AlzaPlus+ Deals - Healthy Eating

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
275 Results
Watch Price/Availability
Galmed Shiitake 500 mg 90 capsules
Shiitake - 500 mg of Shiitake mushroom extract in 1 capsule, 90 capsules
  589,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTglm104
Watch Price/Availability
Hrotlife Chaga capsules 60 capsules
Chaga - double extract, additive-free, high in antioxidants
New arrival 999,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HROTlek11
4.5 28×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Penne Bolognese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 479 kJ, weight 105g - 2,657 Kč/1 kg
  279,-
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: SPTadv039
4.6 58×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Meat and rice balls with tomato sauce
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: ADVEN10
4.5 26×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chilli con Carne
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 508 kJ, weight 137g - 2,255 Kč/1 kg
  309,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTadv038
4.4 10×
Watch Price/Availability
MMMASO 20 x 45 g
Dried Meat Beef - 1,222 Kč/1 kg
  1,100,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTmdgpES1
4.5 2×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Beef stew with potatoes 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1704 kJ, weight 150g - 1,107 Kč/1 kg
Great price 166,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo010
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 397 Kč/1 kg
  119,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo019
4.7 3×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Pasta with chicken 146 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1746 kJ, weight 146g - 1,226 Kč/1 kg
  179,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo006
4.4 3×
Watch Price/Availability
Ealdwin Imperial Matcha, single bags
Tea - 1,775 Kč/1 kg
  71,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: CAJsyp044
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Italian pot 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 397 Kč/1 kg
Great price 119,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo017