AlzaPlus+ Deals - Healthy Eating

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
275 Results
3.7 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Dried Meat - lightly smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 42g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe, great taste and delicate texture, long shelf life, practical resealable zip-lock packaging - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_00B02
3.6 15×
Watch Price/Availability
Bery Jones Jerky beef teriyaki 100g
Dried Meat - gently smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 41g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe, great taste and delicate texture, long shelf life, practical resealable zip-lock packaging - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_00B04
4.5 93×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 622 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2586
4.2 56×
Watch Price/Availability
Bery Jones Biltong beef original 100g
Dried Meat Beef - 2,490 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_100B05
4.5 80×
Watch Price/Availability
MOVit Energy Dr. Booster, 60 tablets
Dietary Supplement - taurine (200 mg), caffeine (80 mg), Siberian ginseng extract (20 mg), Ginkgo biloba extract (15 mg) and other herbs, magnesium (20 mg), zinc (1 mg), vitamin C (20 mg) in 1 tablet, other vitamins, vegan formula, 60 + 20 tablets
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MOVDRBDS047
4.2 24×
Watch Price/Availability
Bery Jones Beef sausages dried original 100g
Dried Meat Beef - 2,290 Kč/1 kg
Great price 229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_100B07
4.7 53×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Pork ribs with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 394 kJ, weight 400g - 523 Kč/1 kg
  209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2590
4.6 74×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Pork with dumplings and cabbage
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 584 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2591
4.5 147×
Watch Price/Availability
Cemio RED3, 90 + 30 capsules
Dietary Supplement - for prostate care, potency and vitality, African plum to support prostate health, maca to support sexual health and Siberian ginseng to support vitality
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgrns108
4.3 44×
Watch Price/Availability
ALAVIS MAXIMA Bestier Tribulus 60 capsules
Anabolizer - combination of anemone (300 mg) and zinc (2.4 mg) in 1 capsule, high content of steroidal saponin protodioscin min. 40%, 60 capsules - 8.82 Kč/pcs
  529,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTps0111
4.6 54×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Rice pudding with plums
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 827 kJ, weight 250g - 636 Kč/1 kg
  159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2597
4.8 19×
Watch Price/Availability
Bery Jones Beef sausages dried piri piri 100g
Dried Meat Beef - 2,290 Kč/1 kg
Great price 229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_100B08
4.6 37×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - 100% MEAT: Turkey with onions
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 771 kJ, weight 200g - 1,145 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2595
4.6 37×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Garden-style chicken with beans
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 396 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2593
5.0 5×
Watch Price/Availability
PROM-IN Adaptotest, 120 capsules
Dietary Supplement - Combination of fenugreek (150 mg), KSM-66 Ashwagandha (100 mg), rosehip (50 mg) and other extracts in 1 capsule, blend of plants containing adaptogens, 120 capsules
  599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro205
4.4 6×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Penne Bolognese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1945 kJ, weight 158g - 2,462 Kč/1 kg
  389,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv049
4.3 23×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Tandoori Quinoa (VEGAN)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT4419
3.3 12×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken wings with honey and chilli
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 271 kJ, weight 300g - 697 Kč/1 kg
  209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ADVEN09
5.0 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Corn in Milk Chocolate 500g
Corn - roasted and salted corn in milk chocolate, packing 500g in resealable packaging - 358 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery204
3.8 12×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Swedish meatballs with cream sauce and mashed potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 838 kJ, weight 250g - 636 Kč/1 kg
  159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv047
4.8 16×
Watch Price/Availability
Galmed Milk thistle + curcumin Forte, 60 capsules
Milk Thistle - blend of natural extracts of milk thistle (200 mg), turmeric (50 mg) and piperine (1 mg) in 1 capsule, 60 capsules
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTdst024
4.8 5×
Watch Price/Availability
MOVit Energy BetaGlucan 350 mg + Vitamin C, D3, Zinc Premium, 60 capsules
Beta-glucan - combination of patented Lalmin Immune (350 mg) with vitamin D (10 µg), selenium (60 µg) and betaglucan (80 mg), oyster mushroom extract (100 mg), vitamin C (160 mg) and zinc (7.5 mg) in 1 capsule, supplemented with additional vitamins, 60 capsules
  389,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmoe047
4.8 16×
Watch Price/Availability
Galmed Milk thistle + curcumin forte 120 capsules
Milk Thistle - mixture of milk thistle extract (silymarin 200 mg), turmeric extract (curcumin 50 mg) and black pepper fruit extract (piperine 2 mg) in 1 capsule, 120 capsules
  439,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTglm085
4.5 2×
Watch Price/Availability
Galmed Ashwagandha forte Indian ginseng 120 capsules
Ashwagandha - acts as an adaptogen and harmonising agent - on the one hand, it promotes performance, muscles, energizes, contributes to better concentration, supports the cardiovascular and respiratory systems, on the other hand, contributes to mental well-being, relaxation and stress reduction, important for quality sleep
  329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTglm098