AlzaPlus+ Deals - Healthy Eating

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
275 Results
4.5 39×
Watch Price/Availability
Bery Jones Blackcurrant freeze-dried 140g
Freeze-Dried Fruit -, 140 g - 1,564 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery084
3.9 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Vegetable chips with wasabi flavour 100g
Healthy Crisps - allergens: mustard and mustard products, milk and milk products, groundnuts (peanuts) and peanut products, nuts and nut products (all types of nuts) and soya beans (soya) and soy products, weight 100 g - 1,290 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_HC_100B04
4.8 114×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Roasted Almonds 250g
Nuts - subtly salty flavour with a smoky taste, over 95% roasted almonds, 27g of protein per 100g, non-GMO and not treated with ionising radiation, reduced salt content, made in the Czech Republic, supplied in resealable packaging - 596 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_0250B04
4.1 27×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted salted peanuts 500g
Nuts - roasted, salted and shelled peanuts, 500 g - 178 Kč/1 kg
Great price 89,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B06
4.3 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones BIO Sweetened Cranberries Canada 500g
Dried Fruit - cranberries, 500 g - 418 Kč/1 kg
Great price 209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery223
4.7 45×
Watch Price/Availability
Bery Jones Coconut flour 1kg
Flour - 2761 kJ/100 g, weight 1 kg, coconut flavour, naturally gluten-free - 119 Kč/1 kg
Great price 119,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery005
4.8 62×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel almonds natural USA 250g
Nuts - shelled almond, 250 g - 396 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_250B03
4.5 57×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted unsalted peanuts 500g
Nuts - roasted and shelled peanuts, 500 g - 178 Kč/1 kg
Great price 89,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: B_RN_500B05
3.9 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Walnut kernels 80% pearls USA 500g
Nuts - origin from the USA, 80% of the pearls, large and uniform cores, delicate taste without bitterness, source of nutrients (omega-3 fatty acids, proteins and antioxidants), practical resealable packaging - 598 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B07
4.8 636×
Watch Price/Availability
Bery Jones Natural Nut Mix in a Tin 240g
Small Gift Box - a mix of nuts, blanched almonds (30%), natural almonds (25%), cashew nuts WW320 (30%) and pecans (15%), a healthy snack, for wine, for porridge, supplied in a stylish tin
New arrival 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W05
4.7 304×
Watch Price/Availability
Bery Jones Nut and Fruit Mix in a Tin 240g
Small Gift Box - a mix of nuts and fruit, blanched almonds (15%), natural almonds (15%), WW320 cashews (15%), pineapple (20%), sultanas (20%) and papaya cubes (15%), a healthy snack, great with wine or in porridge, supplied in a stylish tin
New arrival 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W06
4.8 114×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Almond flavour in a tube 450g
Small Gift Box - A mildly salty taste with a smoky flavor, over 95% roasted almonds, 27g of protein per 100g, GMO-free and not treated with ionizing radiation, reduced salt content, made in the Czech Republic, packaged in a stylish tube
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_450W02
4.3 21×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cornflakes calcium source 750 g
Cereals - suitable for milk or yoghurt, natural source of calcium, practical resealable packaging, made in the Czech Republic, weight 750 g - 132 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B14
4.7 55×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 250g
Nuts - shelled almond, 250 g - 436 Kč/1 kg
Great price 109,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ-NT-250B02
2.7 4×
Watch Price/Availability
Bery Jones Fruit chips apple with cinnamon 100g
Healthy Crisps - without artificial additives, lactose free, gluten free, no added sugar and vegan, allergens: groundnuts (peanuts) and peanut products and nuts and nut products (all types of nuts), 339 kcal per 100 g, weight 100 g - 1,290 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_HC_100B03
Watch Price/Availability
Bery Jones Nut and Fruit Mix in a Tube 450g
Nuts - a mix of nuts and fruit, blanched almonds (15%), natural almonds (15%), cashew nuts WW320 (15%), pineapple (20%), sultanas (20%) and papaya cubes (15%), a healthy snack, for serving with wine or in porridge, delivered in a stylish tube - 664 Kč/1 kg
New arrival 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_0450W03
4.5 31×
Watch Price/Availability
Bery Jones Jerky beef natural 100g
Dried Meat Beef - from 1,990 Kč/1 kg
Great price from  169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_100B09
4.6 96×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 573 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2592
4.9 39×
Watch Price/Availability
GS Milk Thistle 6500 mg, 70 + 30 tablets XXL
Milk Thistle - 6500 mg, extra high dose of milk thistle for a healthy liver and detoxification of the body, with high silymarin content, 260 mg in 1 tablet
  369,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgrns116
4.7 87×
Watch Price/Availability
MOVit Energy Tribulus 90 % Anchovy 500 mg 4in1 en, 90 capsules
Tribulus - combination of extracts of St. John's Wort (500 mg), Siberian Ginseng (100 mg), zinc chelate (5 mg) and vitamin B12 (50 μg) in 1 capsule, with 90% saponin content, 90 capsules
  329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmoe030
4.7 364×
Watch Price/Availability
Matcha Tea Bio Harmony 30 x 2 g
Matcha – high quality Japanese green tea in handy sachets, 30 sachets - 11.63 Kč/packet - from 5,817 Kč/1 kg
  349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkyo0001
4.0 22×
Watch Price/Availability
Bery Jones Beef Jerky classic 100g
Dried Meat Beef - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_00B10
4.6 100×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Beef goulash with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 369 kJ, weight 400g - 623 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2587
4.8 76×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken Korma with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2588