AlzaPlus+ Deals - Healthy Eating

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
275 Results
4.7 128×
Watch Price/Availability
Bery Jones Giant Raisins 1kg
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 169 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery064
4.7 167×
Watch Price/Availability
Bery Jones California premium roasted salted pistachios 250g
Nuts - roasted and salted pistachios, 250 g - 636 Kč/1 kg
Great price 159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_250B03
4.8 65×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed roasted, salted nuts 1kg
Nuts - mix, roasted and salted almond, cashew and macadamia nuts, 1000 g - 499 Kč/1 kg
Great price 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery091
4.6 103×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peach slices freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,990 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery078
4.7 63×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted Cashews - sea salt and pepper 500g
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 698 Kč/1 kg
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery121
4.7 437×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g
Nuts - almond in chocolate, 250 g - 716 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks147
4.9 230×
Watch Price/Availability
Bery Jones Almond flour extra fine 1kg
Flour - 2593 kJ/100 g, weight 1 kg, almond flavour, naturally gluten-free - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery023
4.6 129×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cherries freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 2,790 Kč/1 kg
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery083
4.7 58×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Cashews 500g
Nuts - combination of sweet milk chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of at least 25% and buttery cashew nuts, made from carefully selected ingredients, a great snack for traveling, at work, or with coffee, practical resealable packaging - 518 Kč/1 kg
Great price 259,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B05
4.7 37×
Watch Price/Availability
Bery Jones Lyophilised strawberries in dark chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - intense and balanced combination of flavours, freeze-dried strawberries retain their colour, taste and nutritional values, thick layer of dark chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 38%, natural crunchiness and fruity freshness, practical resealable packaging - 796 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B01
4.8 36×
Watch Price/Availability
Bery Jones Gluten free gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine banana filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 198 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B12
4.4 136×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pistachios shelled 250g
Nuts - shelled pistachios, 250 g - 1,116 Kč/1 kg
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery173
4.6 68×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted almonds - rosemary, chilli and garlic 500g
Nuts - roasted almond, 500 g - 658 Kč/1 kg
Great price 329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery122
4.7 101×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut kernels peeled 500g
Nuts - shelled hazelnut, 500 g - 658 Kč/1 kg
Great price 329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery008
4.7 88×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut kernels peeled, roasted, 1kg
Nuts - roasted and shelled hazelnut, 1000 g - 649 Kč/1 kg
Great price 649,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery009
4.4 47×
Watch Price/Availability
Bery Jones Freeze-dried strawberries in milk chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried strawberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 30%, a perfect combination of sweetness and fruity freshness, a treat for children and adults alike, practical resealable packaging - 796 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B02
4.6 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Granola with white chocolate gluten free 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B04
4.7 48×
Watch Price/Availability
Bery Jones Blueberries freeze-dried 140g
Freeze-Dried Fruit -, 140 g - 2,207 Kč/1 kg
Great price 309,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery077
4.1 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed vegetable chips 100g
Healthy Crisps - allergens: groundnuts (peanuts) and peanut products and nuts and nut products (all types of nuts), 373 kcal per 100 g, weight 100 g - 1,290 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_HC_100B02
4.7 49×
Watch Price/Availability
Bery Jones Black Sesame 1kg
Seeds - sesame, - 199 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery100
4.9 74×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hemp seed peeled 500g
Seeds - hemp, - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery093
4.3 536×
Watch Price/Availability
Bery Jones Walnuts 500g
Nuts - natural walnut, 500 g - 438 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery030
4.8 16×
Watch Price/Availability
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 424 kcal
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B06
4.6 16×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew nuts BIO 500g
Nuts - natural cashew, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery219
24 more... Top
1 ... 34567 ... 12