AlzaPlus+ Deals - Healthy Eating

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
274 Results
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 500g
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B02
4.7 23×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B05
4.6 54×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crispy pads with vanilla filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine vanilla filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Great price 109,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B08
4.7 41×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_500B03
4.7 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Dried Fruit - dates, 500 g - 278 Kč/1 kg
Great price 139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery224
4.8 251×
Watch Price/Availability
Bery Jones Sunflower seeds 1kg
Seeds - sunflower, - 99 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery101
4.6 143×
Watch Price/Availability
Bery Jones Giant Golden Raisins 1kg
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery065
4.5 44×
Watch Price/Availability
Bery Jones Raisins 1kg
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 169 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_1000B02
4.4 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mango slices without SO2 1000g
Dried Fruit - mango, 1000 g - 499 Kč/1 kg
Great price 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_1000B01
4.4 97×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted chilli corn 500 g
Corn - intense delicious taste and great crunch, provides the body with quick and easily available energy, in an eco-friendly resealable package, weight 500 g - 198 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery232
4.8 44×
Watch Price/Availability
Bery Jones Seed Mix 500 g
Seeds - - 198 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery229
4.8 343×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pecans 250g
Nuts - natural pecan nut, 250 g - 796 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks148
4.6 76×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 1kg
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 429 Kč/1 kg
Great price 429,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery060
4.9 1,646×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 250g
Nuts - natural cashew, 250 g - 516 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks137
4.8 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted Smoked Almonds 500g
Nuts - salted and smoked almond, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_0500B11
4.8 30×
Watch Price/Availability
Bery Jones Freeze-dried raspberries in milk chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 25%, a perfect combination of sweetness and fruity freshness, a treat for children and adults alike, practical resealable packaging - 876 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B03
4.9 1,646×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 0,5kg
Nuts - natural cashew, 500 g - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery155
4.3 136×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 250g
Nuts - natural cashew, 250 g - 396 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_250B01
4.9 63×
Watch Price/Availability
Bery Jones Party Peanut Mix with Cashews 1kg
Nuts - mix, roasted and salted cashew and peanuts, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery103
4.8 120×
Watch Price/Availability
Bery Jones White Quinoa 1kg
Seeds - quinoa, - 149 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery097
4.8 170×
Watch Price/Availability
Bery Jones Flaxseed 1kg
Seeds - flax, - 79 Kč/1 kg
Great price 79,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery094
4.5 50×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Cashews WW320 1kg
Nuts - smoked cashew, 1000 g - 459 Kč/1 kg
Great price 459,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B04
3.9 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B02
4.7 55×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts with cranberries 1 kg
Nuts - natural almond, cashew, para and hazelnut, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery231