Bushcraft Gear Ostrava

This page includes all products from category Bushcraft Gear that are in stock in our store Ostrava.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
80 Results
4.5 61×
Watch Price/Availability
ELITE bottle FLY TEX black 750 ml
Drinking Bottle - polypropylene, volume: 0,75l
  189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTeli144
4.8 5×
Watch Price/Availability
Spokey Ultralight 600 Sleeping bag, 7°C, navy
Sleeping Bag - mummies, three-season, unisex, filling 100% polyester, Comfort temperature 11 °C, limit temperature 9 °C, maximum body height 200 cm, length of the wrapped sleeping bag 21 cm, diameter of the wrapped sleeping bag 12 cm, colour blue, weight 852 g
  719,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTspo700
4.9 39×
Watch Price/Availability
Fiskars WoodXpert Brush Hook XA3 1003609 (126004)
Machete - for cutting smaller branches and stripping bark, SoftGrip™ handle
  1,099,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BOR714a
4.7 11×
Watch Price/Availability
Mikov 241-NH-2/KP
Automatic Knife - one-handed opening, wood saw included, steel hardness 55 HRC, handle material plastic, blade length 9.5 cm, closed length 12.5 cm, total knife length 22 cm, weight 248 g
  2,110,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAY1201i
4.2 4×
Watch Price/Availability
Mikov 100-NH-3 B
Multitool with functions
Discounted -10 % 305,- 339,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAY1220f
Watch Price/Availability
Mikov 246-NH-4/Rescue
Multitool with functions
  2,029,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAY1239d
Watch Price/Availability
Husky Broof XL Wall Zip green
Screen - compatible with Broof XL
  569,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPThusk349
4.8 9×
Watch Price/Availability
Cold Steel AD-10 (S35VN)
Pocket Knife - folding, everyday (EDC), handle material plastic, blade length 9.4 cm, closed length 12.9 cm, weight 196 g
-10 % off new 5,019,- New 5,639,-
Buy
Unsealed - in stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcds1092
4.6 58×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Meat and rice balls with tomato sauce
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: ADVEN10
4.8 60×
Watch Price/Availability
Victorinox Picknicker black
Swiss Army Knife - multifunctional, screwdriver, key ring, wire stripper, can opener, toothpick, tweezers, bottle opener, corkscrew and piercer included, blade length 8 cm, closed length 11.1 cm
Amazing Deal 1,099,-
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: EAY1008
4.3 23×
Watch Price/Availability
Mikov 101-NH-6P
Pocket Knife - multifunctional, everyday (EDC), screwdriver, wire stripper, can opener, toothpick, bottle opener and corkscrew included, steel hardness 55 HRC, handle material plastic, blade length 7 cm, closed length 9 cm, total knife length 18 cm, weight 87 g
  559,-
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: EAY1220v
4.9 1,649×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg
Nuts - natural cashew, 1000 g - 319 Kč/1 kg
Great price 319,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery002
4.7 304×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg
Nuts - natural almond and cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_1000B01
4.3 537×
Watch Price/Availability
Bery Jones Walnuts 1kg
Nuts - natural walnut, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery031
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B02
4.6 37×
Watch Price/Availability
Bery Jones Natural Macadamia Nuts South Africa 500g
Nuts - natural macadamia nuts, 500 g - 838 Kč/1 kg
Great price 419,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B06
4.8 63×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg
Nuts - natural almond, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_1000B06
4.8 636×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts natural 1kg
Nuts - mix, natural almond, cashew and pecan nut, 1000 g - 499 Kč/1 kg
Great price 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_1000B02
4.8 92×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Coconut 500g
Nuts - delicious combination of coconut and smooth milk chocolate (63%) with a cocoa solids content of at least 25%, made from high-quality ingredients, great as a sweet snack or stylish treat, practical resealable packaging - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B06
4.0 22×
Watch Price/Availability
Bery Jones Beef Jerky classic 100g
Dried Meat Beef - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_00B10
4.3 214×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew Fractions 1kg
Nuts - irregularly shaped pieces created during nut processing, nutritionally complete and delicious, suitable for cooking, baking, and adding to porridge, salads, and desserts, 1000g pack in a resealable pouch - 249 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery156
4.5 327×
Watch Price/Availability
Fine Gusto beef 100g
Dried Meat Beef - from 1,990 Kč/1 kg
Amazing Deal from  169,- Save 30,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfg1006
4.8 344×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pecans 1kg
Nuts - natural pecan nut, 1000 g - 599 Kč/1 kg
Great price 599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery027
3.7 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Dried Meat - lightly smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 42g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe, great taste and delicate texture, long shelf life, practical resealable zip-lock packaging - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_00B02
 

Products from category Bushcraft Gear are in stock in these cities and in these branches