ALZATOOLS AKU drill AT-CSD12V (1x2 Ah)
4.8 81 ratings
Cordless Drill without hammer, 12 V, maximum torque: 25 Nm, motor type: carbon, chuck range: 10 mm, with carrying case
Great price 999,-
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 36 months Code:  ATPT052
ALZATOOLS AKU drill AT-CSD12V (1x2 Ah) 999,- In stock > 5 pcs
Buy
Specifications
Compare
Type
Hand drill (classic)
Power Supply
AKU
Number of batteries
1
Battery voltage
12 V
Battery
Number of batteries
1
Battery voltage
12 V
Battery capacity
2 Ah (2,000 mAh)
Performance
Max. speed
1,300 rev/min
Max. torque
25 Nm
Motor Type
Carbon
Features
Features
Battery status indicator, Ergonomic handle, LED light, Speed control, Torque regulation
Max. chuck size
10 mm
Number of speeds
2
Weight
Weight
0.83 kg
Included
Included
Bit holder, Bits, Charger, Drills, Transport packaging
Usage
Product type
device
Category
Workshop tools
Battery
Capacity
2 Ah
Voltage
12 V