AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
22,556 Results
Watch Price/Availability
Alza Colour A4 80g 100 Sheets Apricot
Office Paper - 100 sheets, A4 size, designed for laser and inkjet printers, weight 80 g/m²
Great price from  170,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ8038
4.4 33×
Watch Price/Availability
got2b Guardian Angel thermo-protective spray 200 ml
Hair Styling Spray - vegan, for coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, protects from high temperature, volume 200 ml - 100 Kč/100 ml
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: VLS432
Watch Price/Availability
Gusta Garden CURT CUCUMBER self-watering, green
Flower Box - indoor and outdoor, Dimensions 28,7 × 33,5 × 25,6 cm (L×W×H), self-watering, material: polypropylene, green colour
New arrival 990,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: GusG25020
5.0 1×
Watch Price/Availability
ProfiCook ICM 1140
Ice Cream Maker - power use of 12W, container volume of 1,8l, max amount of ice cream: 1800g, preparation time of 0,33 h, 1 programmes, without compressor
-10 % off new 1,249,- New 1,390,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PROZM010
Watch Price/Availability
PANDORA 561469C03-18 (Ag925/1000, 2,9 g)
Bracelet - women's, rigid, chain-type, material: general metal (costume jewellery), surface finish gilding, jewellery weight 2.9 g, gemstone setting: crystal, length 18 cm
  3,899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SP20032
Watch Price/Availability
Alza W2123X No. 212X purple for HP printers
Compatible Toner Cartridge for HP Color LaserJet Enterprise M554, HP Color LaserJet Enterprise M555, HP Color LaserJet Enterprise MFP M578, up to 10000 pages
Great price 2,539,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7784u4m8
4.9 249×
Watch Price/Availability
GARNIER Micellar Cleansing Water All-in-1 Sensitive Skin 400 ml
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 40 Kč/100 ml
  159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PLK244
5.0 19×
Watch Price/Availability
Kingson Weighted anti-stress blanket 6kg 150 cm × 200 cm, mint
Weighted Blanket - year-round, blanket material cotton, weight 6 kg, green colour
  939,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkiso001
4.0 1×
Watch Price/Availability
BOT Aroma diffuser SDW1 - natural bamboo wood light 100 ml
Aroma Diffuser - container volume: 100ml, led backlight and automatic shutdown, number of colours: 7, operating time: 4 h, recommended room size: 30m2, colour: brown
-6 % off new 609,- New 649,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MBaaa0324
Watch Price/Availability
MIXSOON Soybean Milk Serum 50 ml
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 1,378 Kč/100 ml
Amazing Deal 689,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL6892
Watch Price/Availability
Alza W2122X No. 212X yellow for HP printers
Compatible Toner Cartridge for HP Color LaserJet Enterprise M554, HP Color LaserJet Enterprise M555, HP Color LaserJet Enterprise MFP M578, up to 10000 pages
Great price 2,539,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7784u4m6
4.4 11×
Watch Price/Availability
NIVEA Cellular Expert Filler 15 ml
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 1,927 Kč/100 ml
Amazing Deal 289,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KDR042
Watch Price/Availability
EXTOL LIGHT Base for table magnifier with holders 43162A
Plinth - 32 × 25 cm for placing on a table, accessory for Extol Light 43162, includes 2 removable holders on a flexible arm 23 cm long with magnetic attachment, ideal for modelling and fine assembly
  799,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EXThob244
3.7 3×
Watch Price/Availability
Clatronic AS 2958
Electric Slicer - power: 130W, maximum slice thickness: 15mm, cutting disc made of stainless steel, non-slip surface, stainless steel blades, food holder
-10 % off new 1,069,- New 1,190,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLAEK325
Watch Price/Availability
MISSHA All Around Safe Block Waterproof Sun Milk SPF50+ 70 ml
Facial Sunscreen 70 ml volume
  429,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OPA588
1.0 1×
Watch Price/Availability
Alza T07U440 No.407 yellow for Epson printers
Compatible Ink for Epson WorkForce Pro WP-4745DTWF, up to 1900 pages
Great price 429,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7328e4
5.0 1×
Watch Price/Availability
GARNIER Pure Active Salicylic Serum for Skin Imperfections, 30ml
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 763 Kč/100 ml
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL7968
4.9 16×
Watch Price/Availability
ALZATOOLS Cordless Drill CD20V All in One (1×2Ah)
Cordless Drill - 20V, 2–13mm chuck with lock, 2 speeds (0–400 or 0–1,400rpm), max. torque 35Nm, 25+1 torque settings, forward/reverse operation, side bit magnets, LED light, carbon motor, weight with battery 1.5kg, package includes battery (2Ah), charger (2.4A), 126-piece accessory set and storage case, compatible with the BatteryONE 20V system, 3-year warranty
-1 % off new 2,469,- New 2,499,-
Buy
Unsealed - in stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ATPT079
Watch Price/Availability
Tesla Electronics AirCook Q45 Pro
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 200 °C, non-stick surface, display, lid with viewing window, interior light, timer, automatic shutdown and automatic programs, 9 programs, comes with removable container, power consumption 1450 W, 4.4 l capacity ceramic with non-stick coating, 1 frying basket, cable length 1 m, weight 3.4 kg, dimensions 26.5 × 26 × 33 cm (H×W×D)
-5 % off new 1,699,- New 1,789,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TESHF7917
Watch Price/Availability
AL HARAMAIN Rose Oud EdP 100 ml
Eau de Parfum - for both men and women, woody main scent, green scent, agarwood fragrance, bergamot, Cedar, musk (musk), pepper and sandalwood, volume 100 ml - 1,439 Kč/100 ml
  1,439,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFA1648
1.0 1×
Watch Price/Availability
Alza T07U340 No. 407 purple for Epson printers
Compatible Ink for Epson WorkForce Pro WP-4745DTWF, up to 1900 pages
Great price 429,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7328e3
4.4 24×
Watch Price/Availability
AlzaEco Citrus for windows 500 ml
Window Cleaner - liquid, on the windows, glass and mirrors, citrus scent, does not burden domestic septic tanks or sewage treatment plants - 128 Kč/1 l
Great price 64,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CIS2674
4.7 191×
Watch Price/Availability
ALZATOOLS Screwdriver and Bit Set Precision 52pcs
Screwdriver Set - contains 36 precision bits made of chrome-vanadium steel, 6 socket heads, 2 screwdrivers, a magnetic bit holder with an ergonomic handle, a holder extension, tweezers, opening levers, a suction cup, a SIM card pin, a triangular prying tool, a box for screws and a plastic box with a transparent lid
-10 % off new 449,- New 499,-
Buy
Unsealed - in stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ATPT076
Watch Price/Availability
Black+Decker BXCO1350E
Lever Coffee Machine - pressure 20bar, water container volume 1l, prepares two cups at once, one-touch beverage preparation and automatic shutdown, input power 1350W, number of coffee beverages:, width 14cm, height 29cm, depth 30cm, weight 2,5kg, colour: stainless steel
-8 % off new 3,189,- New 3,499,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BADPK98