AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
22,560 Results
4.8 63×
Watch Price/Availability
PERSIL Color 3.96 l (88 washes)
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, preserves colour intensity, 88 wash cycles, volume 3960 ml - 5.97 Kč/pcs - from 133 Kč/1 l
  525,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PPR2389
5.0 2×
Watch Price/Availability
HAILO L80 ComfortLine 2 + 1
Stepladder - aluminium, 3-step, max working height: 1,38m, weight: 6,2kg, max carrying capacity: 150kg
  2,199,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HAIhob008
4.7 144×
Watch Price/Availability
BOSCH MUMS2VM00 Series 2
Food Mixer - planetary mixing method, input power 900W, internal gears material plastic, bowl volume 3,8 l, bowl material stainless steel, speed settings: 7, casing material plastic, whipping , mixing and kneading, weight 4,4kg, colour: black and silver
  2,799,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order Code: MUMKR350
Watch Price/Availability
LATTAFA La Collection D`Antiquite`s 1910 EdP 100 ml
Eau de Parfum - for both men and women, aromatic main scent, fruity scent, fragrance ingredient cedar, fruit, rose and vanilla, volume 100 ml - 899 Kč/100 ml
  899,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFL1246
3.9 9×
Watch Price/Availability
Alza 106R02182 Black for Xerox Printers
Compatible Toner Cartridge - for Phaser 3010, 3040, 3045 printers; yield up to 2300 pages
-10 % off new 509,- New 569,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7880
4.8 226×
Watch Price/Availability
DETTOL Antibacterial Hand Gel 50ml
Antibacterial Gel - on hands, no water needed - 178 Kč/100 ml
  89,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MYD095
4.6 364×
Watch Price/Availability
Richter Czech EURO Xstar EXR.30/50.NI
Cylinder - security class: RC4, resistant to drilling, bumping, breaking and lockpicking, identification card, 6 keys included
-10 % off new 609,- New 679,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RICH157
4.7 25×
Watch Price/Availability
Nespresso De'Longhi Pixie Titan EN127.S
Coffee Pod Machine - pressure: 19 bar, power: 1260W, water tank volume: 1l, Nespresso Original capsule type, one-touch beverage preparation, automatic shutdown and favorite beverage settings, width: 11,7cm, height: 23,5cm, depth: 32,4cm, weight: 2,47kg, black and silver colour
-8 % off new 3,139,- New 3,434,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order Code: DELkkp53
Watch Price/Availability
LATTAFA Raw Human EdP 100 ml
Eau de Parfum - for both men and women, fruity main aroma, spicy scent, the fragrance component of the skin, fruit and pepper, volume 100 ml - 829 Kč/100 ml
  829,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFL1265
5.0 5×
Watch Price/Availability
Alza TN-326 Black for Brother Printers
Compatible Toner Cartridge - for Brother DCP-L8400CDN, Brother DCP-L8450CDW, Brother HL-L8250CDN, Brother MFC-L8850CDW, Brother MFC-L8650CDW, Brother HL-L8350CDW, yield up to 4000 pages
  1,089,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7083b
4.8 66×
Watch Price/Availability
NIVEA Sun Protection & Moisture Lotion SPF 50+ 200 ml
Sun Lotion 200 ml volume - 185 Kč/100 ml
  369,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OPA018
Watch Price/Availability
BOT WiFi Room Thermostat Tuya RT4 3A White
Thermostat - smart programmable, with placement on boiler, input voltage: 230 V, power: power plug, weekly and daily programmes
  1,099,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BOTter010
4.9 86×
Watch Price/Availability
TrueLife HairDryer D9
Hair Dryer ionic technology with diffuser, power: 1600W, ionisation, cold air and temperature regulation, number of speeds: 5, number of temperature settings: 3, power cord length: 1,9m, colour: black
-6 % off new 2,809,- New 2,990,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order Code: TRUFE82
Watch Price/Availability
SILVER CAT SC585 (Ag925/1000; 2,66gr)
Charm -, gold-plated, setting: cubic zirconia, material is silver, weight: 2,6 g
  1,150,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SILpri0025
3.1 12×
Watch Price/Availability
Alza C8766EE No. 343 Colour for HP Printers
Compatible Ink - for PhotoSmart 8450, 8150, 2710, 2610, 325, 375, OfficeJet 7410, 7310, 6210, PSC2350, DeskJet 6840, 6540, 6520, 5740; 21ml, yield up to 340 pages
-7 % off new 359,- New 389,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7482
4.9 101×
Watch Price/Availability
NIVEA After SUN Moisturizing Lotion 400 ml
After Sun Milk - calming and moisturizing effect - 62 Kč/100 ml
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSOP0121
Watch Price/Availability
BOT WiFi Room Thermostat Tuya RTL3 16A Black
Thermostat - smart programmable, with placement on boiler, input voltage: 24 V, power: power plug, weekly and daily programmes
  1,499,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BOTter028
4.8 1,050×
Watch Price/Availability
Siguro Rice Master Digital Gen. 2 R950B with steamer, ILAG ®
Rice Cooker - Total capacity: 2.6L, holds up to 750g of uncooked rice (10 servings of cooked rice), display, removable inner pot with ILAG® Essential non-stick coating, 6 programs (rice, Clay Pot, porridge, soup, steaming, and keep-warm function for up to 12 hours), automatic shut-off, includes a rice spoon, measuring cup (180ml), steamer basket, lid with integrated steam vent, dimensions 32.5 × 27.5 × 24.5cm, weight 2.85kg, detachable 1.2m power cord, 3-year warranty
-11 % off new 1,419,- New 1,599,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order Code: SGR_RC_R950B
5.0 1×
Watch Price/Availability
ZIMAYA Siada Regal EdP 100 ml
Eau de Parfum - 559 Kč/100 ml
  559,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFZ1029
4.2 16×
Watch Price/Availability
Alza T1281 Black 12ml for Epson Printers
Compatible Ink - for Epson Stylus Office BX305F, Stylus Office BX305FW, Stylus Office BX305FW Plus, Stylus S22, Stylus SX125, Stylus SX130, Stylus SX230, Stylus SX235, Stylus SX235W, Stylus SX420 Series, Stylus SX420W, Stylus SX425W, Stylus SX430 Series, Stylus SX430W, Stylus SX435W, Stylus SX438W, Stylus SX440 Series, Stylus SX440W, Stylus SX445W, 12ml
-5 % off new 159,- New 169,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7336
5.0 1×
Watch Price/Availability
FROSCH Hibiscus Flower 900 ml
Fabric Softener - characteristics: for allergy sufferers and softens laundry, floral fragrance, 36 Washes washes, volume of 900 ml - 99 Kč/1 l
Great price 89,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PPR3592
Watch Price/Availability
EcoMatress Zeus Premium Aloe Vera 24 cm, 120 × 200 cm
Mattress Dimensions - 120 cm ×200 cm × 24 cm, With massage profile, firmness: medium stiff, weight capacity 130 kg
  6,369,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: ECOmat33
4.8 10×
Watch Price/Availability
Siguro Slushie Go M350B
Ice Shaver Machine - 5 preset programs (Slushie, Frappe, Milkshake, Cocktail, Wine, possibility to adjust the consistency of the drink, container with a capacity of 0.5 to 1.5 l, temperature holding function for up to 12 h, delayed start 30 m to 24 h, children's castle, sound signals, noise level 60 dB, cleaning program, touch control, power input 220 W, dimensions 17,7 × 48 × 42 cm, weight 10 kg, 3-year warranty
-16 % off new 5,869,- New 6,990,-
Buy
Unsealed - in stock 2 pcs
Order Code: SGR_SL_M350B
Watch Price/Availability
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Extreme Hairspray 500 ml
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, provides protection from UV radiation, external influences and colour fading, extra strong hold, volume 500 ml - 110 Kč/100 ml
  549,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL10768