TREZOR T

Catalogue
TREZOR T
4.8 97 rating
Hardware Wallet - encryption, supports 500 currencies, USB-C, microSD, Password Manager

Discounted sets

5 678,-
Buy package
4 488,-
Buy package

TREZOR T

The TREZOR Model T is the most secure hardware wallet on the market, allowing you to easily receive, store and manage over 600 cryptocurrencies such as Bitcoin, Litecoin, Monero, Ethereum, Bitcoin Cash, Dash and more. Unlike other hardware wallets, TREZOR Model T delivers a detailed and sophisticated user interface that clearly displays the current value of your portfolio and provides you with a complete transaction history. With Password Manager, you can also securely manage yourpasswords. 


TREZOR Model T

Trezor Model T Hardware Wallet—Key Features

  • Trezor Model T—the most secure hardware wallet on the market
  • Simple touchscreen controls and clear user interface
  • Extensive compatibility: in addition to Bitcoin and Ethereum, Trezor Model T supports 600 other cryptocurrencies
  • Advanced security & encryption securely protects your portfolio against theft
  • Comprehensive customer support available in case you encounter any problems
  • Setup is quick and easy - you can do it in just 5 minutes
  • Comfortable user interface
  • Backup option - restore your data in case of loss
TREZOR Model T


Model T for Safe Cryptocurrency Management

Unlike hackable software wallets and online exchanges, a hardware wallet is the most trusted and secure way to store cryptocurrencies. The Trezor Model T connects to your computer with a USB cable and is completely isolated from the internet. All transaction information is displayed on the screen and confirmation is done manually only by you, making hackers' efforts to tamper with the software impossible. The installation of the Model T Safe is very simple and step-by-step instructions make it so easy anyone can do it.

Trezor model T


Trezor model T

Trezor Model T Password and Digital Identity Management

The Trezor Model T hardware wallet is also a good choice for people who do not use cryptocurrencies and aren't interested in them, but do want safe and reliable security hardware.

Trezor Model T offers a practical Password Manager. This is a great way to securely store and access your passwords. No longer will you have to use a master password, which can be genuinely dangerous. With Trezor, you can access your passwords by simply pressing a button on your hardware safe. Another feature you will use to manage your digital identity is two-factor authentication (TFA), which you probably know from banking transactions, secure logins, etc.


Made in Czech Republic

The Trezor Model T hardware wallet was created by SatoshiLabs, a leading Czech company in the field of crypto and digital security. The device is a direct successor to Trezor One, which was the first ever hardware wallet for cryptocurrency management and which also set the standards for other hardware wallets. Trezor Model T is manufactured in the Czech Republic.

Trezor model T



Specifications

Connector
USB-C Done!
Security
Two-factor authentication Done!
Design
Miniature Done!
Equipment
Touch display Done!
Colour
Black Done!

Connection

Connector
USB-C Done!

Design and functions

Security
Two-factor authentication Done!
Design
Miniature Done!
Equipment
Touch display Done!

Colour

Colour
Black Done!

Dimensions and weight

Width
64 mm Done!
Height
39 mm Done!
Length
10 mm Done!
More Specifications

Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.

Nový dotaz potenciálním zákazníkům: máte rádi objednávky otevřené 3 měsíce a déle? Pak objednejte Trezor u Alzy. Stále přijímá předobjednávky a od 12. 2. už mi přišel 3x mail, že je zboží nedostupné a "Přesný termín dodání produktu Vám upřesníme později", mezitím Trezor zdražil, tak nechci z principu rušit objednávku. Výrobce SatoshiLabs dodává jen svým zákazníkům a nikdo Vám neřekne, kdy bude na Alze k dispozici.

Dobrý den, objwdnal jsem si Trezor T 6.3. za cenu 2899 vč. DPH, Od té doby neustále termín dodání po 14 dnech odsouváte. A nyní po skoro 3 měsících čekání slavnostně oznámíte ještě změnu ceny. a to skoro o +50%. To si z lidí fakt děláte srandu? A jak mám chápat cenovou "Akci", to jste určitě nevěděli že cenu zvýšíte, že? Žádám proto o vyjádření, zda bude dodržena cena daná při objednávce. Pokud ne, budu nucen od objednávky odstoupit a Trezor T si objednám přímo u výrobce i za cenu dalšího čekání. Už jen z principu. Myslím že nebudu jediný nespokojený zákazník který to bude stejným způsobem řešit. Děkuji Ing. Jiří Korec

Dobrý den, již jsem dosti rozhořčen. Další posunutí termínu dodání již od ledna. Když člověk píše na podporu s otázkou kolik přijde kůsu a kolikátý jsem v „rádoby“ pořadí. Tak přijde odpověď : bohužel tyto informace nemůžeme zákazníkům podávat. Takže si prostě počkej a buď překvapen. A přitom by stačilo napsat každý měsíc přijde 50 kusů a Vaše objednávka má číslo X999. A snadno si dopočítá že se na něj dostane třeba i za další půl rok. Tímto s Vámi končím milá Alzo.

Dobrý den, chtěl jsem u vás informovat, kdy bude zboží dostupné? Původně jste měli na stránkách očekáváme: 19. 3. a ode dneška 24. 3. Je tento termín již potvrzený nebo se může stát, že se bude posouvat třeba o další měsíc? Děkuji

Dobry den, podporuje to XRP (Ripple)?

15.11.2021 objednane. Termin dodania posunuty uz minimalne 5x. Preco mate problem s dodanim, ked na stranke vyrobcu je dostuponost 7-15 prac. dni uz od minuleho roka? Ak to nechcete predavat, tak to nedavajte do ponuky. Buduci mesiac mam ocakavat zase posun terminu o mesiac? Vy si neviete realne spocitat, kedy dostanete tovar a expedujete ho? Ako to prepocitavate, ze sa kazdy mesiac pomylite o cely mesiac v odhade. Nekompetentnost najvyssej urovne!

Dobrý den, termín 31.1 je tedy opožděn (posunut) ? Díky za odpověď

Dobrý deň. Vložil som do trezora sd kartu. Po pripojení na PC ju ale nikde nevidim. Ako môžem na nu ukladať. Ďakujem

Dobrý den, je TREZOR T v češtině?

dobry den, v popise som nenasiel ze by podporovala Tron (TRX) prosim preverenie ci uz porporuje? Dakujem JP

123...
Questions and answers: TREZOR T
More Information

Trezor T - A Hardware Wallet for Cryptocurrency

The second generation of the most successful bitcoin wallet is available for the world! The TREZOR T hardware wallet offers better security ? a modern design ? a more powerful core ? and an intuitive application for managing all of your cryptocurrencies!

Saifedean Ammous: Bitcoinový standard | Ikonická kniha, která vás nesmí minout

V pořadí čtvrtá kniha vydaná nakladatelstvím Braiins Publishing, kterou vám představujeme a nabízíme v našem e-shopu, je publikace, která se v celosvětové bitcoinové komunitě stala, po vzoru vlastního názvu, standardem. Směle můžeme dokonce prohlásit, že se jedná o titul ikonický. Je jím kniha Bitcoinový standard od amerického ekonoma Saifedeana Ammouse.

Yan Pritzker: Vynález jménem Bitcoin (Recenze)

Představujeme první knihu, která vznikla v nakladatelství Braiins Publishing, se kterým jsme navázali spolupráci a všechny jejich dosavadní knihy tak budou postupně představeny na našem e-shopu. Jedná se o premiérový titul nakladatelství Braiins Publishing vydaný v roce 2020, který se od té doby dočkal již několika dotisků. Firma Braiins, která se soustředí na vývoj miningového softwaru a komplexních řešení v oblasti těžby Bitcoinu, zároveň provozuje lokální iniciativu Braiins Publishing, v rámci které překládá kvalitní zahraniční knihy o Bitcoinu do češtiny a zároveň podporuje vydání knih původních českých autorů (viz jeden z následujících dílů věnovaný Odluce Josefa Tětka). Kromě toho také realizovali nový překlad Bitcoinového whitepaperu, který je volně k přečtení zde nebo zde.

Historie Bitcointalku a highlighty jeho diskusí

Bitcointalk, legendární internetové diskusní fórum, na kterém probíhaly běžné konverzace bitcoinových OGs, ale také zásadní debaty o budoucím vývoji samotného bitcoinového protokolu, výběr jeho ikonického loga i spekulace o tom, zda bude Bitcoin jednou nahrazen jinou, lepší alternativou. V článku se dozvíte, jaké nejzajímavější highlighty se v něm skrývají.

#HCPP20 – Hackers Congress Paralelní Polis (REPORTÁŽ): zprávy z digitální totality

O víkendu 2. až 4. 10. 2020 proběhl v Paralelní polis už sedmý hackerský kongres #HCPP20 s podtitulem Digitální totalita. Kongres byl velmi odlišný od těch minulých: fyzicky se ho účastnila zhruba polovina lidí oproti minulým létům, zato přibyla možnost účastnit se kongresu virtuálně. Řada přednášejících se připojovala vzdáleně, protože v současné situaci cestovat buď nemohli, nebo by jim hrozily komplikace při cestě do České republiky či při návratu.

Hardware Wallets - How to Store Bitcoin and Other Cryptocurrencies Safely?

Okay, you bought yourself some Cardano ADA, maybe have mined some Ethereum or even own some Bitcoins. But how to ensure that your cryptocurrencies are not going to be stolen? The answer is a hardware wallet. How does it work, what are its advantages and how does it differ from other types of crypto wallets? That's what you'll find out in today's article.

Kryptoměny v účetnictví a v daních

Jak je to vlastně s kryptoměnami v účetnictví a daních? Státní orgány na ně nahlížejí jako na nehmotný movitý majetek a z právního hlediska se tak nejedná o peněžní prostředky. Co to pro vás znamená, a jak správně zdanit zisk z bitcoinu a dalších kryptoměn? Odpovědi najdete v našem článku!

Jak na Bitcoin Privacy za použití OXT – část 1/4

Transakční soukromí při používání Bitcoinu není jednoduchá věc. Bitcoin není anonymní, ale pouze pseudoanonymní. Co to znamená a co z toho můžeme vyvodit? Na co si dát pozor a jak se nestřelit do nohy? Následujícím čtyřdílným rychlokurzem vás provede Ergo, hlavní bitcoinový stopař projektu OXT Research od Samourai Wallet. Na konci kurzu budete vyzbrojeni základními znalostmi, které vám pomůžou k ochraně vašeho soukromí při používání Bitcoinu.

Jak na Bitcoin Privacy za použití OXT – část 2/4

Transakční soukromí při používání Bitcoinu není jednoduchá věc. Bitcoin není anonymní, ale pouze pseudoanonymní. Co to znamená a co z toho můžeme vyvodit? Na co si dát pozor a jak se nestřelit do nohy? Následujícím čtyřdílným rychlokurzem vás provede Ergo, hlavní bitcoinový stopař projektu OXT Research od Samourai Wallet. Na konci kurzu budete vyzbrojeni základními znalostmi, které vám pomůžou k ochraně vašeho soukromí při používání Bitcoinu.

Jak platit bitcoinem?

Bez bankovek, bez kreditních karet, bez bankovních účtů, rychle, jednoduše, transparentně a decentralizovaně. Právě to jsou hlavní důvody, proč se nejen bitcoin rychle uchytil jako relevantní platidlo i v České republice. Kde a jak platit bitcoinem a co vše si za něj můžete koupit? Dočtete se v našem článku!

NFT – technologie nejen pro svět umění

Nad zkratkou NFT si posledních pár let láme hlavu spousta bitcoinových a kryptoměnových nadšenců. I když je to trochu na pováženou, v roce 2021 se stala „slovem roku” a hojně ji začali řešit i lidé zcela mimo krypto svět. Co přesně tedy stojí za tímto tajemným výrazem? Kde se NFT vzaly a proč jsou tak populární? A mohou mít budoucnost v každodenní realitě běžného, nebo i virtuálního světa?

The Bullish Case for Mining non-KYC bitcoin at Home

This article focuses on the economics of mining at home for the average US resident, some speculation on the economical future limits, and some steps you can take to start mining non-KYC bitcoin at home.

Trezor Konfa (REPORTÁŽ)

První a úvodní komunitní konference Konfa zabývající se hardwarovou peněženkou Trezor proběhla v sobotu 27. 1. 2024 v Nymburku. Místo ani maximální počet účastníků nebyly náhodné.

Zeus: Nejflexibilnější mobilní Lightning peněženka?

Peněženka Zeus je vyvíjena od roku 2019. Nejprve sloužila primárně jako rozhraní k vlastnímu lightning uzlu, ale později přibyla i možnost spustit na mobilním zařízení vlastní uzel, podobně jako je tomu například u peněženky Breez. Zařadila se takto peněženka Zeus mezi Lightning peněženky druhé generace?

Bitcoin explorer (VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT)

Co to je vlastně ten bitcoinový či jindy nazývaný blockchainový explorer? K čemu slouží a proč by měl základy používání exploreru umět každý uživatel? Jaké jsou nejčastější bitcoin explorery a v čem se liší? A to nejdůležitější, jak takový blockchain explorer používat správně, aniž byste se střelili do nohy? Více v dnešním článku.

KYC: poznej svého zákazníka, pravil regulátor

S termínem Know your customer (KYC) se budeme setkávat stále častěji. Dle některých se jedná o jediný způsob, jak legitimizovat Bitcoin a ušlapat mu cestičku ke kýžené masové adopci, může se ale také jednat o kritické ohrožení myšlenky finanční suverenity. Pojďme se podívat, jak procesy identifikace fungují, proč vlastně tato povinnost vznikla, nakolik je kompatibilní s Bitcoinem, a jak se s rizikem KYC vypořádat.

Na Alze teď zaplatíte bitcoinem také přes Lightning Network

Na Alza.cz držíme krok s nejnovějšími technologiemi a snažíme se zákazníkům umožnit nakupování jako z budoucnosti. Začátkem roku 2022 jsme dali nový rozměr také online platbám, nyní v našem e-shopu zaplatíte bitcoinem i přes Lightning Network! Pojďte se podívat, jak to vše funguje.

Open source hardware: křižovatka bezpečnosti, lidských práv a technologie

Open source hardware není tak známý, jako open source software. Jeho potřeba a důležitost se v posledních letech potvrzuje hlavně v oblasti security a v budoucnu poroste ještě více - pro skutečně bezpečné uchování bitcoinu je zapotřebí auditovatelný software i hardware. Nejenom bitcoin, ale i ostatní odvětví bez auditovatelného a transparentního hardware nemohou zaručit plnou bezpečnost.

Proč je Proof of Stake méně bezpečný než Proof of Work?

Poslední dobou se zdá, že PoS získává na popularitě. Naoko vypadá jako užitečná optimalizace, ale je méně bezpečný než Proof of Work. Tento článek si klade za cíl vysvětlit, jak Proof of Stake (ne)funguje, jaké má problémy a jaké má výhody. Také se podíváme na to, proč je vůbec kryptoměna nadesignovaná tak, jak je nadesignovaná, a proč na bezpečnosti záleží.

RGB aneb smart contracty na Bitcoinu

Bitcoin je často vnímán jako ten starý dobrý blockchain vynikající "pouze" v ohledech bezpečnosti či decentralizace. Může se zdát, že budoucnost směřuje spíše k divoké tokenizaci všeho možného na alternativních blockchainech. Zdání ovšem často klamou. Co kdyby se i Bitcoin mohl stát plnohodnotnou „smart contract platformou“? A jak do toho všeho zapadá projekt RGB?

Sparrow Wallet – Nejlepší bitcoinová peněženka pro desktop? (NÁVOD)

Ke správnému a bezpečnému používání bitcoinu je zapotřebí důmyslných nástrojů, kterými disponuje jen velmi málo peněženek. Sparrow Wallet je aktuálně a bezpochyby nejlepší desktopovou on-chain peněženkou, která je nabytá fíčurami řešící problémy plynoucí z transparentnosti bitcoinového blockchainu. A nejen to, peněženka má perfektní UI a UX a stále se posouvá směrem dopředu. V dnešním článku naleznete kompletní a detailní návod, jak na to.

Africa Bitcoin Conference 2022 (REPORTÁŽ)

Začátkem prosince se konal první ročník Africké bitcoinové konference v Ghaně. Adopce bitcoinu v Africe je exponenciální fenomén, je tudíž dobré seznámit se s místním prostředím, které je pochopitelně výrazně odlišné od evropského.

BTCPay Server – Jak správně přijímat bitcoin (PODROBNÝ NÁVOD)

Bitcoin byl vytvořen jako peer-to-peer měna bez potřeby důvěryhodné třetí strany. Služby třetích stran jsou lákavé svou jednoduchostí, ale je nutno obětovat kontrolu nad svými platbami. Chcete-li bitcoin doopravdy používat a těžit z fundamentů, které nabízí, musíte si vystačit sami. Nikomu nevěřte, nikoho nežádejte o svolení provést transakci, nespoléhejte se na cizí systém a před nikým neskákejte tak, jak píská. Zkrátka, používejte BTCPay Server – a my vám poradíme jak.

Decentralizovaná úložiště – budoucnost v ukládání dat?

Asi nejdůležitějším aspektem, který vyzdvihují fanoušci kryptoměn, je jejich decentralizovaná povaha. Ta umožňuje necenzurovatelnost a svobodu. Peer-to-peer technologie však nejsou žádnou novinkou a decentralizované sítě pro sdílení dat jsou staré jako internet sám. Svá data přesto ukládáme centralizovaně – na disku nebo cloudu. Nečeká nás tedy peer-to-peer decentralizovaná budoucnost i v ukládání dat? 

Historie Cypherpunku

Zajímá vás hnutí Cypherpunks? Chcete se dozvědět o tom, co vedlo ke stvoření Bitcoinu a jaké osobnosti se o to zasloužily? Nejsou vám cizí pojmy jako suverenita, soukromí, filozofie, anarchie, inovátorství? Vše začalo v sedmdesátých letech a skrz současnost se tento motýlí efekt dozajisté bude přenášet a formovat ještě další dlouhé roky. Čtěte dále, nahlédněte do zákulisí hry a dozvíte se mnohem více. 

Bitcoin a časové preference

Proč mají někteří lidé krátký horizont rozhodování? Jaký vliv na rozhodování v čase mají inflační peníze; a jaký naopak deflační peníze? Časové preference jsou jednou z nejzajímavějších oblastí při zkoumání lidského jednání. A jsou i velmi užitečné na cestě k pochopení hodnoty Bitcoinu.

Free Open Source Software jako cesta ke svobodě

Již téměř 40 let probíhá boj o svobodu softwaru a hlavně svobodu, již dává svým uživatelům. Hlavní rozmach nastal s operačním systémem GNU/Linux, avšak dnes využívá nebo dokonce vyvíjí svobodný software čím dál více velkých firem včetně Googlu, Microsoftu nebo Facebooku. Svobodný software nám dává možnost společně inovovat. A jistě vás nepřekvapí, že i Bitcoin Core klient je svobodný software. Pojďme si více povědět o tom, proč je svobodný software důležitý a co z té svobody vyplývá pro běžné uživatele.

Historie Cypherpunku (2. část)

Zajímá vás hnutí Cypherpunks? Chcete se dozvědět, co vedlo ke stvoření Bitcoinu a jaké osobnosti se o to zasloužily? Nejsou vám cizí pojmy jako suverenita, soukromí, filozofie, anarchie, inovátorství? Vše začalo v sedmdesátých letech a skrz současnost se tento motýlí efekt dozajisté bude přenášet a formovat ještě další dlouhé roky. Čtěte dále, nahlédněte do zákulisí této tajemné hry a dozvíte se mnohem více. 

Sedm mýtů o Bitcoinu, a proč jim nevěřit

S rostoucí cenou Bitcoinu se opět objevují staré mýty, kterým stále věří velké množství lidí. Pojďme se jim podívat na zoubek a nadobro je pohřbít.

Služba Cryptopay.cz – první služba v ČR propojující kryptoměny a bankovnictví

Nový český projekt Cryptopay.cz z dílny české společnosti HD Crypto umožňuje přijímat a posílat peníze na bankovní účet pomocí Bitcoinu a Litecoinu! Cryptopay.cz navíc podporuje platby pomocí Lightning Network. Jak celá služba funguje? Jaké jsou poplatky? Co je Lightning Network a jak se používá? Čtěte dále!

Transakční poplatky a minimální velikost UTXO

S rostoucí cenovkou bitcoinu se vám může stát, že některé zůstatky v bitcoinové peněžence budou neutratitelné. Důvodem je velikost transakčního poplatku, který může dosáhnout desítek procent utrácené částky, či ji dokonce přesáhnout. Jak je to možné? Je načase se seznámit s problematikou UTXO, a co pro vás znamená v bitcoinové praxi.

Bitcoin a monetární historie (PODROBNĚ)

Historie peněz nám dává jasnou lekci: nesvěřujte peníze centrální autoritě. Moc nad definicí a tvorbou peněz je příliš lákavá a dříve či později bude zneužita. Bitcoin představuje výstup z historického kolotoče neustálých redefinic peněz a zlehčování mincí - neučiníme-li chyby, před kterými nás historie varuje. 

BlueWallet – Bitcoinová peněženka pro všechno

Hledáte jednoduchou intuitivní mobilní peněženku pro bitcoin, která za váš řeší co nejvíce starostí? Chcete otestovat výhody Lightning Network? Nebo jste prostě jen nováček v Bitcoinu hledající finanční soukromí a nezávislost? Čtěte dál, protože BlueWallet má řešení pro všechny.

Decentralized P2P exchange Bisq – How to buy and sell Bitcoin correctly? (GUIDE)

How to properly buy and sell bitcoin? The answer to a very simple and natural question may seem more complicated than you might expect. In Bitcoin, countless pitfalls await the average user, which he does not even realize until it is too late. And this is one of them. The vast majority of ways to buy and sell bitcoin available on the market completely ignore the reasons why Bitcoin was created and how it should be used. Fortunately, there is the Bisq project, a decentralized P2P exchange whose developers have not yet forgotten what Bitcoin is all about and what it is used for.

Gaming na blockchainu aneb komu patří herní světy?

Herní obsah není váš. Vaše postavy, výbava a úspěchy patří provozovateli hry. Ale co kdybyste byli opravdovými a jedinými vlastníky právě vy? A co in-game ekonomika? Co kdyby mohla opravdu fungovat a goldy měly reálnou a udržitelnou hodnotu? Nejen to slibují kryptoměny a blockchain v herním odvětví. 

Jednadvacet: první česká ryze bitcoinová komunita

Po vzoru německé bitcoinové komunity Einundzwanzig se v českých luzích a hájích zformovala komunita Jednadvacet. Slavnostní představení komunity proběhlo v září 2023 na konferenci ChainCamp v Ostravě. Jednadvacet si klade za cíl sdružovat bitcoinery a bitcoinerky po celé České republice, edukovat své členy i veřejnost, sdílet know-how a jít naproti adopci bitcoinu i mimo komunitu.

Proč jenom Bitcoin?

Anebo o tom, jak člověk dlouhodobým studiem a vylučovací metodou přijde na to, že ve skutečnosti neexistuje žádné “krypto odvětví” a bitcoin je bezkonkurenčně nejnadějnějším kandidátem na budoucí peníze lidstva. A o nic jiného tu nejde.

What is Bitcoin Mining and Is It An Environmental Disaster?

Bitcoin has been around for more than 10 years now, but there’s still a lot of confusion and misinformation about it, particularly when it comes to mining. It’s common to see mining described as a way to earn “passive income”, or as an environmental disaster due to its huge energy consumption. Neither description is very accurate. In this article, we’ll take a no-nonsense approach to explain Bitcoin mining and bust the common myth about it being an environmental disaster.

Bitcoinová cirkulární ekonomika, aneb proč s ním platit

Bitcoin je používán převážně jako uchovatel hodnoty, na čemž není nic špatného - jedná se o tvrdé peníze konkurující inflačním státním penězům. Neopomínejme však vlastnosti, které z něj činí také skvělý prostředek směny!

Historie koruny: od zlaťáků k fiatu

Historie státních peněz podtrhuje důležitost Bitcoinu coby nestátní peněžní alternativy. Na českém území se během posledních 150 let vystřídalo 7 různých státních měn. Budovat v takovém prostředí rodinné úspory je téměř nemožné.

Mutiny Wallet (RECENZE A NÁVOD): bitcoinová PWA peněženka

Peněženka Mutiny Wallet je non-custodial peněženka na Bitcoin (on-chain i Lightning), která běží v prohlížeči. To znamená, že uživatelé mají úplnou kontrolu nad svými vlastními prostředky a nepodléhají cenzuře obchodů s aplikacemi, jako jsou Google Play a Apple App Store. Peněženka pracuje s klíči a běží lightning node přímo v prohlížeči lokálně přes technologie JavaScript a WASM.

Schnorrovy podpisy a Taproot: dlouho očekávané upgrady Bitcoinu se blíží!

Poprvé od roku 2017 čeká Bitcoin aktivace velkých technologických změn. Schnorrovy podpisy a Taproot výrazně zlepší soukromí a možnosti Bitcoinu. Cesta k jejich aktivaci nicméně může být ještě dlouhá.

#HCPP21: Chaos

Chaos byl pro většinu civilizací počátečním stavem před stvořením – a pro většinu z nich byl zdrojem ohrožení. Pro lidi, kteří se sešli na Hackerském kongresu v Paralelní polis 1. října až 3. října 2021, je ale chaos hlavně zdrojem změny.

#HCPP22: Last Shot (REPORTÁŽ)

Začátkem října proběhl již 9. ročník Hackerského kongresu v Paralelní Polis. Sešlo se na něm mnoho cypherpunků, kryptoanarchistů, kryptografů a dalších technologických inovátorů nebo umělců, kteří zde sdíleli své pohledy především na svobodu v digitálním světě a mimo něj, ale také spoustu dalších zajímavých idejí. V reportáží se dozvíte, v jakém duchu se neslo HCPP22 a kdo zde letos přednášel.

#HCPP23 – Resistance (REPORTÁŽ)

V tomto úvodním článku přinesu shrnutí hackerského kongresu v Paralelní Polis, který se odehrával na přelomu září a října 2023 - hlavně pro ty, kteří se nezajímají příliš o detaily. Detaily přednášek rozeberu v dalších článcích – a to hlavně proto, že tentokrát byli opravdu výborní hosté včetně zakladatele Free Software Foundation Richarda M. Stallmana, který je podle mého názoru pro svět počítačových technologií stejně významný jako Bill Gates a nebo Steve Jobs – jen je tak nějak na druhé straně debaty o tom, jak by software měl vypadat.

Jak na šifrovanou komunikaci a proč šifrovat? (NÁVOD)

Ale vždyť nemáme co skrývat, tak proč bychom měli vůbec něco šifrovat? Zkusme to otočit. Co všechno jsme vlastně ochotni nechat odkryté? Chceme ostatním zpřístupnit konverzace, které se jich netýkají? Jaká je naše reakce, když nám někdo kouká přes rameno do telefonu? Kdo další má číst zprávy, které jsou určeny jen pro vašeho partnera či partnerku? Soukromí je přirozená věc a právo každého člověka. A v dnešním článku se podíváme na to, jak malou část svého soukromí získat zpět.

LNP/BP: A gentle introduction

The Lightning Network is a relatively new and quickly developing system that promises cheap, fast and private payments on top of Bitcoin. It's already working in production, many people use it daily. But is that all? What if that was just the tip of some technological iceberg? What if what lies beneath the surface has a chance to significantly affect some parts of the Internet as we know it? Does that sound crazy? Maybe it is, but bear with me for a little while

Somnium Space: Vaše klíče od virtuálního světa

Virtuální realita a její světy se těší stále větší oblibě. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, kdo skutečně vlastní a rozhoduje o věcech, které si v ní koupíte a vybudujete? V tomto článku si přiblížíme virtuální svět Somnium Space, který vlastnictví zakládá na blockchainu a povíme si, proč je to tak nejlepší.

Pizza Day Prague 2023 (REPORTÁŽ)

I letos se konal další ročník Pizza Day na počest historicky první známé peer-to-peer bitcoinové transakce v reálném světě. Šlo o uspokojení hladu ve formě dvou pizz za celých 10 000 BTC. A jelikož se dnešní používání bitcoinu od původního záměru nestátních peer-to-peer peněz citelně oddálilo, sešli se přední bitcoinoví nadšenci a experti, aby se pobavili o tom, jak celou věc vrátit do starých kolejí. My jsme byli u toho a máme pro vás podrobnou reportáž.

Samourai Wallet – Bitcoin wallet with privacy on steroids

Privacy is not just a human right, but also a human fight. Having financial privacy? Maybe in a sci-fi movie. Luckily there's SamouraiWallet, a bitcoin wallet loaded with functions that pushes the best money anyone has ever invented to a whole new level.

Umbrel – Bitcoin full node s Lightningem i pro úplné amatéry (NÁVOD)

Používat Bitcoin znamená používat svůj vlastní full node. Bez výjimky a bez diskuze. Ale to už víte. Otázkou je, jak to udělat co nejjednodušeji, bez bolestí hlavy a tak, aby to zvládl opravdu každý. Odpovědí na zdánlivě složitou otázku se zdá být Umbrel, bitcoinový full node stack, který stojí za samostatný článek. Navíc je plně open-source a naprosto zdarma.

BIP – Technologická vylepšení Bitcoinu

Bitcoin je často nazýván dinosaurem mezi kryptoměnami. Máme tu dnes přece spoustu lepších a novějších krypto projektů s pokročilejší technologií. Svět kryptoměn je extrémně dynamický a exponenciálně rostoucí. Anonymnější nebo rychlejší kryptoměny s novými funkcemi vznikají neustále. Stává se tedy Bitcoin dinosaurem na smetišti dějin?

Breez – lightningová super-apka (RECENZE A NÁVOD)

Mezi Lightning peněženky druhé generace patří také lightning peněženka Breez. Je to zároveň jakási laboratoř Lightning technologií a je stavěná jako „super-apka“, podobně jako čínský WeChat. V Breez můžete poslouchat podcasty a streamovat saty svým oblíbeným podcasterům díky technologii podcasting 2.0. Má integrované množství dalších aplikací, které jsou dostupné přímo z menu Apps, kde máte přímo přístup ke službám jako Bitrefill, Wavlake, Boltz, Azteco nebo The Bitcoin Company. Breez také funguje jako point of sale terminál pro přijímání plateb v provozovně.

Liquid Network: privátní sidechain, nebo ráj gamingu a NFT na Bitcoinu?

Řešení pro DeFi, gaming nebo NFT na Bitcoinu začínají být relevantnější díky projektům, které se snaží dohnat a zahanbit dění na Ethereu. Jedním z nich je i Liquid Network. Ten se v poslední době svezl právě na vlně popularity fenoménů blockchainových her a NFT. Jaké má tento sidechain parametry, co vše na něm může fungovat a bude Liquid Network tou správnou cestou pro budoucí rozvoj smart contractů na Bitcoinu?

RoninDojo (RECENZE): Backend pro vaši Samourai Wallet s pomocí maliny

Když se vývojáři Samourai Wallet rozhodli vydat do světa svůj backend server zvaný Dojo s možností připojit svoji Samourai Walle, byl to velký krok. Několik odvážlivců ale vidělo potenciál tohoto nástroje a rozhodli se jej využít. Co kdyby bylo možné tento server provozovat za minimálních pořizovacích a provozních nákladů, 24 hodin denně a se správou tak jednoduchou, že ji zvládne i mírně pokročilý uživatel? Představujeme RoninDojo – projekt, který cílí na provozování Samourai Dojo na Raspberry Pi.

Bitcoin: Odluka peněz od státu

Co je vlastně Bitcoin? Spekulativní bublina, platební systém, nebo zcela nová forma peněz s potenciálem nahradit všechny dosavadní peníze? Domnívám se, že to poslední. Bitcoin jsou nové peníze a svět se teprve pozvolna přizpůsobuje této skutečnosti.

Bitcoinový měsíčník: Co hýbalo světem kryptoměn v dubnu?

Nepravidelné novinky ze světa Bitcoinu, miningu a postřídmu dalších kryptoměn z dílny naší obsahové redakce. Čtěte více v našem článku!

Jak odkázat kryptoměny? Aneb bitcoin a dědictví

Když se řekne dědictví, mnoho lidí si představí nemovitosti, rodinné zlato nebo jiné cennosti. V dnešní době se však naše bohatství stále častěji skrývá v digitálním světě, bezpečně uložené na hardwarové peněžence.

Proč vůbec potřebujeme kryptoměny?

Fenomén kryptoměn je tady s námi už několik let. V poslední době o nich slýcháme hlavně v negativním kontextu – zejména kvůli překotnému poklesu kurzu. I proto stojí za to si připomenout – proč kryptoměny vlastně potřebujeme a chceme? Dokázal by Bitcoin v současnosti fungovat jako globální platidlo pro všechny obyvatele naší planety? A proč je důležité mít v záloze alternativu a také zdravou konkurenci pro státní peníze a platební systémy? Nejen na tyto otázky naleznete odpovědi v našem článku!

Bitcoin v prostředí vysokých poplatků (TIPY A TRIKY)

Čas od času poplatky na Bitcoinové síti stoupnou a transakce mohou stát až desítky dolarů. Je to dáno limitem Bitcoinové sítě na velikost bloku. Pohledů na tento fakt je několik – od toho, že Bitcoin je na první vrstvě s takovými poplatky nepoužitelný, a nesplňuje tak vlastnosti peer to peer elektronické hotovosti, až po to, že poplatky jsou stále nízké a v budoucnu nebudou stačit jako odměna těžařům na zabezpečení sítě dostatečným hashrate. V tomto článku se podíváme na různé možnosti, co můžeme dělat v prostředí vysokých poplatků.

Google Pixel & GrapheneOS: Kombo pro bezpečný telefon respektující vaše soukromí? (RECENZE A NÁVOD)

Bez chytrých telefonů se v dnešním světě obejde už jen málokdo. Tato všestranná zařízení se během dekády stala rozšířením našeho působení jak ve fyzickém, tak v digitálním světě. Technologicky méně pokročilé civilizaci by se snad i mohlo zdát, že jde o magii a jak už to s magií bývá, má vždy svou cenu. A to samé by se dalo říct o technologiích. Cenou za chytrý telefon nejsou jen peníze, ale i horší soukromí a nižší bezpečnost. Naštěstí je tu projekt GrapheneOS, který misky vah poměrně úspěšně už pěkných par let vyvažuje a je úplně zdarma.

How bitcoin mining works and how to do it profitably

In this age we hear about Bitcoin and other cryptocurrencies almost daily. But do we know, how the fundamental bitcoin mining really works? In this article, we will make everything clear! Is it possible for Bitcoin to be controlled? How to mine with profit? How do you even start mining bitcoin?

Stellar (Everything You Want to Know) - Financial Services for Everyone

Stellar is a payment protocol that operates on a similar basis to the better-known Ripple system - yet it hasn't caused nearly the same wave of unrest and controversy around. So what exactly is Stellar? How does Stellar work? And what purpose does the cryptocurrency Lumen serve in it?

How to mine cryptocurrency with Simplemining.net (INSTRUCTIONS)

It doesn't matter what you have read, heard, or think. The golden digital fever continues. The steadily rising cost of bitcoin and liteco only confirms this, and it will continue to rise with or without you. In this article, we will answer the most common question about virtual currencies - how to start mining. It's fast, simple, cheap and painless.

What is Bitcoin full node? (BASICS OF BITCOIN)

How to use Bitcoin correctly? You may be surprised, but those who do not use their own full node do not use Bitcoin. Most people use a foreign full node, and that's wrong. Bitcoin is about not having to trust anyone or ask anyone's permission. However, this only applies if you are using your own full node. And it's nothing complicated. In today's article, we will try to give you the importance of why to use your own full node and advise you on how to do it.

RoboSats: P2P bitcoinová směnárna na Lightningu (NÁVOD)

Uchránit vlastní osobní data před centralizovanými službami a nakupovat či prodávat bitcoin peer-to-peer cestou bez prostředníka bývá mnohdy výzvou. Dnes už však naštěstí existuje hned několik šikovných nástrojů, které kombinují přehledné uživatelské rozhraní s dostatečným soukromím i obchodní likviditou. Jedním z nich je i lightningem poháněná bitcoinová směnárna RoboSats, kterou si dopodrobna představíme ve článku níže.

Phoenix - Lightning Network in your pocket, easily and clearly

The payment network known as the Lightning Network, which functions as the second layer of the Bitcoin protocol, has been with us for more than two years. But as is generally the case with the development of complex and robust systems, which Bitcoin certainly is in itself, it takes a long time to find the right ways not only in terms of technical solutions, but also user-friendliness. ACINQ is one of the leading innovators in this field and at the end of 2019 decided to give the world a gift in the form of a Phoenix wallet - a second-generation LN wallet.

Dogecoin (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – Kryptoměna s nádechem recese!

Už jste slyšeli o kryptoměně, kterou nebere nikdo vážně? Dogecoin možná vznikl jako pouhý vtip, přesto se dnes těší obrovské popularitě. Jak Dogecoin vznikal? Jaká je jeho tržní cena? Jak může vypadat blízká budoucnost? Jak Dogecoin těžit? A jakou vybrat peněženku? Nejen to se dočtete v našem článku!

Ethereum: Everything that you wanted to know

After Bitcoin, Ethereum is now the second most popular virtual currency. Are you wondering what Ethereum is? How it differs from Bitcoin? We will help you to understand the concept of the whole Ethereum network; we know how Ethereum benefits you and we will help to advise you how to easily determine its current value! In this article, you will learn everything that you wanted to know about Ethereum.

How to Mine Cryptocurrencies with HiveOS (GUIDE)

If you are managing a large number of mining rigs, you can't do without quality, reliable and easy-to-use software, which HiveOS undoubtedly is. In the following guide, we'll show you where to download HiveOS, and how to install and set it up correctly so you can start mining as quickly and efficiently as possible.

RoninDojo Tanto (RECENZE A NÁVOD): nezbytná výbava každého bitcoinera

Běžné používání Bitcoinu má jednu zásadní vadu na kráse. Tou je mizerné transakční soukromí, které se prozatím na úrovni protokolu nepodařilo moc vylepšit. A jen díky vývojářům, kteří se rozhodli tento problém vyřešit po svém, existuje mobilní peněženka Samourai Wallet. Ta je doslova nabitá řadou fičur, které mnoho problémů se soukromím řeší různými způsoby. RoninDojo Tanto je full nodové mini-PC vybavené výkonným hardwarem a kompletním Samourai Wallet ekosystémem. Ten umožňuje využívat Bitcoin bez obav tak, jak to Satoshi Nakamoto původně zamýšlel.

Lightning Network (EVERYTHING YOU WANT TO KNOW)

You've probably heard of the Lightning Network. If not, fill in the blanks with us. Bitcoin transactions these days are not only slow, but also uncomfortably expensive. Sending Bitcoin over the Lightning Network is not only cheap and fast, but almost anyone can do it. If you thought that sending payments was the alpha and omega of the second layer of the bitcoin network, you could never be further from the truth. Will Lightning change the world we know?

Bitcoin: Everything You Want to Know

The price and popularity of bitcoin are growing. Are you wondering how the whole concept of cryptocurrency works? We know how to purchase bitcoins and how to save bitcoins on a bitcoin wallet, how to pay with them, and we can also tell you how to determine the current bitcoin rates.

Reviews TREZOR T
Accessories for TREZOR T Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si TREZOR T. Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte TREZOR T. Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte TREZOR T. Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: TREZOR T.
The instalment calculator shows the calculation of monthly instalments with insurance. The insurance can be changed or cancelled completely in the loan details or on the Home Credit website.
P-DC1-WEB13
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info