48" Panasonic TX-48MZ1500E
Television - SMART OLED, 121cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz, HDR10, HDR10+, HLG and Dolby Vision IQ,, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, voice control, My Home Screen, VESA 300×300, 30 W speaker(s), Dolby Atmos, G
Code:  WX244i6f02 Product Fiche Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
48" Panasonic TX-48MZ1500E
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
66 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
83 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
66 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
83 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Operating system
Operating system
My Home Screen
Model year
Model year
2023
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, NETFLIX, YouTube
Slovak apps
Voyo
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Dimensions and weight
Height without stand
62.2 cm
Depth without stand
6.7 cm
Base width / leg spacing
50.8 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
30 W
Audio formats
Dolby Atmos
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 48" Panasonic TX-48MZ1500E
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 48" Panasonic TX-48MZ1500E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 48" Panasonic TX-48MZ1500E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 48" Panasonic TX-48MZ1500E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 48" Panasonic TX-48MZ1500E