27" Philips 27E2N1100L/00
4.8 6 ratings
Monitor - VA, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 100 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, Adaptive-Sync, HDMI and VGA, VESA
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" Philips 27E2N1100L/00
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
VA
Refresh rate
100 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
250 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
HDMI, VGA
Graphical user interface (GUI) standards
HDMI 1.4
HDMI
1 ×
VGA
1 ×
Features and functions
Features
Tilting
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.4 cm
Height
45.7 cm
Depth
20 cm
Weight
3.05 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
HDMI
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
D
Energy consumption in SDR mode
18 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
18 W
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" Philips 27E2N1100L/00
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27E2N1100L/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1100L/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1100L/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27E2N1100L/00