27" Philips 27E2N1110/00
4.8 32 ratings
Monitor - IPS, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 120 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, Adaptive-Sync, HDMI, VESA
Buy with code ALZADNY15
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" Philips 27E2N1110/00
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
120 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
300 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
HDMI 1.4
HDMI
1 ×
VGA
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
89.71 %
sRGB
104.2 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.7 cm
Height
45.1 cm
Depth
20 cm
Weight
3.5 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
Warranty
Extended warranty
3-year warranty even for businesses, Pick-up & Return
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
15.6 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
21 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
21 W
Typical power consumption
15.6 W
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" Philips 27E2N1110/00
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27E2N1110/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1110/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1110/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27E2N1110/00