27" Philips 27M2N3500NL
4.9 15 ratings
Monitor - VA, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 180 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, FreeSync, HDR, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNY10
-9 % off new 3,729,- New 4,100,-
Installment calculator 9,9%‎  interest from 172,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" Philips 27M2N3500NL 3,729,- Unsealed - in stock 1 pcs
Buy
27" Philips 27M2N3500NL
27" Philips 27M2N3500NL is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
VA
Refresh rate
180 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
300 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface
3.5mm IR connector
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
92 %
sRGB
127 %
Colour
Colour
Grey
Dimensions and weight
Width
61.5 cm
Height
46.3 cm
Depth
19.3 cm
Weight
4.34 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
21 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
40 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
21.6 W
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" Philips 27M2N3500NL