55" Sony FW-55EZ20L
Large-Format Display 4K Ultra HD 3840 × 2160, IPS, 16:9, 8 ms, 50Hz, 350 cd/m2, 1200:1 contrast, HDMI, LAN, pivot, VESA
Installment calculator 4,9%  interest from 628,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
55" Sony FW-55EZ20L 27,290,- Ordered on request
Buy
55" Sony FW-55EZ20L
Specifications
Compare
Diagonal
55" (139.7 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
55" (139.7 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
50 Hz
Response time
8 ms
Maximum brightness
350 cd/m2
Native contrast
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
HDMI
Data interface
RJ-45 (LAN), USB
HDMI
3 ×
USB
2 ×
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
Height
78.7 cm
Depth
33.8 cm
Weight
16.2 kg
VESA mounting
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
83 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
100 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 55" Sony FW-55EZ20L
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Sony FW-55EZ20L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Sony FW-55EZ20L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony FW-55EZ20L