Vážení zákazníci, z důvodu povodní a technických problémů je naše prodejna v Opavě uzavřena. Také jsme dočasně zastavili doručování do zasažených oblastí a některých AlzaBoxů, které jsou bez proudu. Situaci sledujeme a obnovíme provoz i doručování, jakmile to bude možné. Děkujeme za pochopení. Stav své objednávky můžete sledovat v mobilní aplikaci nebo na webu v sekci Moje Alza.

Divukraj

Zobrazit katalog
Divukraj
4,9 22 hodnocení
Společenská hra - strategická a logická hra, pro 1 až 4 hráče, střední obtížnost, délka hry 40 min, v českém jazyce, vhodné od 13 let
1 529,-
Garance nejlepší ceny
Přidat do seznamu
Záruka 24 měsíců Kód:  HRAb1270 Prod. číslo:  8594184129241

Divukraj

Zahrajte si krásně zpracovanou deskovou hru, která vás zaujme nejen svým designem. Vytvořte pro zvířátka perfektní lesní říši. Společenská hra Divukraj je vhodná pro hráče od 13 let. Má sice poměrně snadná pravidla, ale při hraní je třeba více přemýšlet. Ale i to může být výhodou. Nejen, že procvičíte své mozkové závity, ale hra vás jen tak neomrzí. Vaším úkolem je vybudovat během jednoho ročního období pro lesní zvířata perfektní vesnici. Aby se v ní lesním tvorům líbilo, je třeba vybudovat celou řadu budov a získávat suroviny. Hlavním úkolem je získat co nejvyšší počet bodů za vybudovanou vesničku, ale hru můžete obohatit o události a plnit různé cíle. Hru můžete hrát, i když zrovna nemáte s kým. Je vhodná i pro jednoho hráče. Můžete tak trénovat herní strategii. Vytvořte tu nejlepší lesní říši!

Klíčové vlastnosti společenské hry Divukraj 

  • Krásné grafické zpracování 
  • Společenská hra Divukraj je vhodná i pro jednoho hráče 
  • Postavte vesnici pro lesní tvory, která vám přinese nejvíce bodů 
  • Středně těžká hra pro starší hráče 
  • Trénuje logické a strategické myšlení 
  • Hra je v českém jazyce

Obsah balení:
128 Karet tvorů a staveb (48 unikátních karet)
16 Kartiček událostí
11 Kartiček lesa
30 Lesních plodů
30 Větviček
25 Pryskyřice
20 Oblázků
30 Žetonů bodů
20 Žetonů "obsazeno"
24 Dřevěných figurek
1 Osmistěnná kostka
1 Hrací deska, Skládací strom a dílky počátečních událostí

Parametry a specifikace

Typ produktu
Desková hra Hotovo!
Hratelnost
Základní hra Hotovo!
Minimální počet hráčů
1 Hotovo!
Maximální počet hráčů
4 Hotovo!
Délka hry
40 min Hotovo!

Typ produktu

Typ produktu
Desková hra Hotovo!

Základní

Hratelnost
Základní hra Hotovo!
Minimální počet hráčů
1 Hotovo!
Maximální počet hráčů
4 Hotovo!
Délka hry
40 min Hotovo!
Obtížnost
Střední Hotovo!

Jazyk

Jazyk
Čeština Hotovo!

Žánry a herní mechaniky

Žánr
Strategická, Logická Hotovo!
Subžánr (Téma)
Fantasy, Příroda, Zvířata Hotovo!
Herní mechaniky
Budování Hotovo!

Co musíte vědět

Vhodné od
13 let Hotovo!
Více parametrů
Poznámka:
» Všechny logické stolní hry
» Všechny stolní strategické hry
» Všechny tématické hry
» Všechny vědomostní hry
» Všechny rodinné hry

Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze ilustrativní charakter.

V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky.
Další informace

Akvárko (RECENZE) – Ryba není jídlo, ryba je kámoš

Malých, skladných a svižných deskovek nejen na cesty není nikdy dost, o čemž svědčí jejich konstantní přílivová vlna na herní trh. Zorientovat se mezi nimi je občas až nadlidský úkol, takže vám můžou zajímavé projekty protéct mezi prsty, což by byla nesmírná škoda. Mezi takové stolní hry určitě patří také český titul Akvárko, na nějž se podíváme v dnešní recenzi.

Patchwork (RECENZE) – Deskovka ušitá na míru dvěma hráčům

Fanoušci šití dek a deskovek pro dva musí zpozornět, protože došlo ke znovuvydání populární stolní hry Patchwork. Že jste o ní ještě neslyšeli? Tak to se musíte podívat do naší recenze, v níž se dozvíte nejen o pravidlech, ale také o tom, proč si sešívání kousků látek zamilují také příznivci tetrisu.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King (desková hra) (RECENZE) – Výprava na sever Azerothu

World of Warcraft patří ke značkám, které přitahují hráče samy o sobě díky lákavému světu Azeroth, silnému příběhovému zázemí a ještě hlubší historii, jíž (nejen) herní vývojáři neváhají stále rozšiřovat. Toto poutavé univerzum začali využívat také tvůrci deskových her, na něž roubují populární mechaniky slavných titulů. Po Small World of Warcraft tak přichází titul World of Warcraft: Wrath of the Lich King založený na oblíbeném systému Pandemic. Více v naší recenzi.

Věc: Desková hra (RECENZE) – Paranoia na druhou

Psal se rok 1982 a John Carpenter natočil snímek Věc, který mnozí hodnotí jako milník tvorby hororových filmů. Tísnivá atmosféra, strach z neznáma a nehostinné prostředí fungují jako skvělá kulisa boje několika výzkumníků s mimozemským organismem napadajícím vše živé okolo. Bohužel pro hrdiny nejde rozeznat na první pohled, což je dobrá zpráva pro fanoušky deskovek se skrytými rolemi, protože titul Věc vás tak může neustále překvapovat.

Bloodborne: Desková hra (RECENZE) – Yharnam láká lovce k další práci

Soulslike žánr v současné době pravděpodobně zažívá vrchol své slávy. Pouhé označení titulu touto nálepkou znamená pro mnoho hráčů vidinu výzvy a okamžitě se dostává do centra jejich zájmu. Na poli deskových her to už taková sláva není, protože přenést podobné pocity do stolní verze se tak snadno nedaří. Tedy alespoň doteď, protože titul Bloodborne: Desková hra k tomu má velmi blízko, o čemž se dočtete v naší recenzi.

Bulánci: Speciální jednotky (RECENZE) – Polštářová bitva na stole

Extrémně agresivní polštář – pokud vám při těchto slovech nevyvstanou na mysli pouze přeležené vlasy, ale peřím nacpaní vojáci, kteří po sobě pálí střelnými zbraněmi, pak jste připraveni na další misi. Po 21 letech se na naše herní stroje vrátí český fenomén Bulánci, ale ještě před jejich nástupem do služby se můžete pustit do deskovky Bulánci: Speciální jednotky.

Canvas (RECENZE) – Ve víru inspirace

Výtvarně výrazné stolní hry hýřící pestrými barvičkami, roztodivnými ilustracemi a bezmeznou fantazií mají mezi deskovkáři estéty své pevné místo. Jejich řady se snaží rozšířit titul Canvas, v němž se během několika vteřin proměníte v malíře s úžasnými nápady pro svá díla. Nemusíte se bát složitostí, své první plátno zvládne i úplný nováček, o čemž vás přesvědčí naše recenze.

Encyklopedie (RECENZE) – Novověcí předchůdci Davida Attenborougha

Spojení kostek a euroher se moc často nevidí, ale žánr dice-placementu to dokáže. Fanoušci umisťování šestistěnných nesmyslů si určitě vzpomenou na titul Lorenzo il Magnifico nebo Říše příšer. Mezi ně se nyní řadí deskovka Encyklopedie, v níž se stanete prvními pozorovateli zvířat pro vědecké účely na počátku akademické éry. Tak tedy hurá do divočiny!

Houbařův ráj (RECENZE) – Na hříbky i bez deště

Prázdninové měsíce nejsou jen o válení se u vody a chození po památkách, ale také o vůni sluncem rozpáleného sena, čerstvě vařených švestkových povidel a sušených hub. Právě hledání hříbků, záliba pro českou kotlinu typická, se stala ústředním motivem stolní hry Houbařův ráj, v němž se snažíte naplnit svůj košík. Jak se deskovka hraje, se dozvíte v naší recenzi.

Mariposas (RECENZE) – Chytili jsme na pasece motýle

Příroda je fascinující a neustále má tendenci lidstvo ohromovat. Na naší planetě žijí tvorové, jejichž životní pouť nechává v němém úžasu každého, kdo se o nich dozví více. Jedním z takových druhů je motýl monarcha stěhovavý, který kvůli své reprodukci musí urazit přes 4000 km ze středního Mexika až na sever USA. Právě tuto neuvěřitelnou cestu prožijete v dnes recenzované deskové hře Mariposas od autorky Elizabeth Hargrave.

Mláďata z Divukraje (RECENZE) – Parádní vstup do „velkých“ deskovek

Divukraj patří k rodinným fenoménům tuzemské deskoherní scény, které pravidelně obohacují rozšíření a na jejichž dotisky se netrpělivě čeká. Fanoušci worker-placementu a engine-buildingu, kteří chtějí zasvětit do dění pod Prastromem i mladší hráče, mají nyní příležitost, protože vychází zjednodušená odnož Mláďata z Divukraje.

Project L (RECENZE) – Tetris na český způsob

O titulu Project L od brněnského studia Boardcubator jste již možná slyšeli, protože se na českém trhu objevil v omezeném kickstarterovém vydání již loňský rok. Pro fanoušky chytrých logických deskovek byl malým zázrakem, protože se zakládal na velmi jednoduchém principu skládání kostek do vymezeného prostoru, ale zároveň ukázal velmi zábavný a hráčský potenciál. Nyní se již Project L dostává do klasické distribuce, a proto se na něj podíváme podrobněji.

Zaklínač: Starý svět (DOJMY Z HRANÍ) – Jak se kosily příšery před Geraltem?

Zaklínačské téma zažívá nekončící vlnu popularity, na níž se veze nejen svět počítačových her (next-gen update Witcher 3, Gwent, Project Nekker) a seriál od Netflixu, ale také deskovky. Po dávno vyprodané Trzewiczkově verzi Zaklínače se na český trh chystá projekt studia Go On Board s názvem The Witcher: Old World (česky Zaklínač: Starý svět), jehož beta verze se nám dostala do rukou. Jaké jsou naše dojmy?

Harry Potter: Boj o Bradavice – Obrana proti černé magii (RECENZE) – Hůlky připravit!

Potterheads, neboli fanoušci kouzelnického světa Harryho Pottera, budou mít v budoucích měsících žně, protože se na ně valí nejen poslední pokračování filmových Fantastických zvířat, ale také lavina deskovek. Dnes se mrkneme pod víko karetní soubojovce Harry Potter: Boj o Bradavice – Obrana proti černé magii, v níž se stanete čaroději metajícími jedno zaklínadlo za druhým. Jak se titul hraje, se dozvíte v naší recenzi.

Harry Potter: Mistr čar a kouzel (RECENZE) – Hůlky připravit!

Podzimem nezačíná školní rok pouze mudlům, ale také čarodějkám a kouzelníkům navštěvujícím svou alma mater v Bradavicích. Díky deskovce Harry Potter: Mistr čar a kouzel také usednete do lavic školy magie a podstoupíte kouzelnickou maturitu v podobě zkoušek NKÚ. Kolik kouzel si zvládnete zapamatovat?

Ostrov (RECENZE) – Atlantida jde ke dnu

Bájný ostrov Atlantida… Kdo by jej nechtěl navštívit? To si asi řekla hrstka badatelů a dobrodruhů, kteří se na něj vydali, aby získali jeho poklady. Jenže netušili, že kus pevniny uprostřed moře půjde brzo ke dnu, v okolních vodách číhá spousta hladových nestvůr a pod povrchem se probírá k životu sopka. Alespoň tak vypadá krutá realita v klasice deskového hraní jménem Ostrov.

Rallyman GT (RECENZE) – Jízda na hraně možností

Dlouho český deskoherní trh čekal na pořádnou závodní hru, až nakonec přišly dvě v jednom kvartále od jednoho vydavatele. Karetní Heat trhá žebříčky popularity, ale v jeho stínu by neměl zůstávat kostkový Rallyman GT, na nějž se podíváme v dnešní recenzi.

Duna: Impérium – Vzestup Iksu (RECENZE) – Obchodníci a technologie promlouvají do intrik

Nehostinná, ale bohatstvím opředená pouštní planeta Arrakis, známější pod přezdívkou Duna, se díky novému filmovému zpracování dostává do hledáčků nejen fanoušků literatury a kinematografie, ale také hráčů. Vedle chystané PC strategie Spice Wars se na český trh řítí mnoho stolních variací. Jedna úspěšná tu ovšem už je – Duna: Impérium, a nedávno k ní vyšlo podařené rozšíření Vzestup Iksu. Více v naší recenzi.

Harry Potter: Boj o Bradavice – Obludné obludárium (RECENZE)

Chlapec, který zůstal naživu, zažívá dobrodružství téměř na každém kroku. Se svou hůlkou a přáteli se ovšem nebojí postavit jakémukoliv nebezpečí, takže jste v jeho společnosti jistě pokořili výzvu z deskovky Harry Potter: Boj o Bradavice a porazili samotného Voldemorta. V tom případě by vás měl zaujmout obsah krabice Obludné obludárium, uvnitř které čeká řada dalších nástrah.

Kaskádie (RECENZE) – Na skok do severoamerické divočiny

Zvířátka se na tuzemském trhu s deskovkami těší poslední dobou velké popularitě, což potvrzují namátkou tituly jako Na křídlech, Na louce, Mariposas nebo dnes recenzovaná Kaskádie, ve které navštívíme divočinu severozápadu amerického kontinentu. Na následujících řádcích se dozvíte, jak se stolní hra od Randyho Flynna hraje a proč by měla ležet v poličce každé hráčské rodiny.

Na louce (RECENZE) – Do přírody i s deštěm za okny

Deskovky s přírodní tématikou se těší velké popularitě především v rodinném kruhu, protože během zábavného hraní se děti i dospělí kochají obrázky na kartách a ještě se něčemu přiučí. Skvěle tak funguje dvojice titulů Na křídlech a Mariposas od autorky Elizabeth Hargrave. Nyní se k nim přidává projekt Klemense Kalickiho s názvem Na louce, který zaujme simulací prosluněné procházky nám dobře známou krajinou. Více se dozvíte v naší recenzi.

Noc upírů (RECENZE) – Výpravou proti věčnému hladu

Slunce zapadá za obzor a ostré špičáky obyvatel hradu v horách touží po krvi, ale také po věčné růži kvetoucí v dalekém labyrintu. Výpravu za krví a květinou musíte stihnout dřív, než zakokrhá kohout, jinak se rozpadnete v prach. Jak nakonec vaše odysea proběhne, je v deskovce Noc upírů pouze na vás. Lov začíná!

Divočina Severní Ameriky (RECENZE) – Ekosystém snadno a rychle

Rodinných deskovek, které vezmou zájemce do přírody a ukáží jim, jak fungují, není nikdy dost. Na své si přišli průzkumníci tuzemských hvozdů (Na louce), fanoušci motýlů (Mariposas), pozorovatelé ptactva (Na křídlech) a nyní se vydáme do Divočiny Severní Ameriky. Do ní jsme již nakoukli v Kaskádii, ale nyní poznáme celý ekosystém, ne jen jeden národní park. Necháte se zlákat?

Duna: Hra o dobývání a diplomacii (RECENZE) – Koření, zrada a smrt

Písčitá nehostinná planeta Duna se stala středobodem sci-fi vesmíru knih Franka Herberta, protože se na ní vyskytuje koření, známé také jako melanž. S jeho pomocí se dožijete úctyhodného věku, vidíte do budoucna a zvládnete cestovat v mezihvězdném prostoru. Není divu, že se o něj bojuje napříč galaxií, což si sami vyzkoušíte v deskovce Duna: Hra o dobývání a diplomacii, na níž se podíváme v dnešní recenzi.

Gloomhaven: Lví chřtán (RECENZE) – Epický příběh v menším měřítku

Vydání Gloomhaven společností Albi v češtině bylo v roce 2019 obrovskou událostí, ale někteří hráči se této megadeskovce vyhnuli kvůli obavám z její robustnosti. Přiznejme si, že řada kupujících ji možná dodnes ani nedohrála. Nyní mají všichni fanoušci fantasy šanci poznat Gloomhaven v menším, ale stále epickém zážitku, protože vychází samostatně stojící příběh Lví chřtán, který zvládnete pokořit za rozumnější čas, ale užijete si v podstatě vše, co byste našli v původní desetikilové krabici. V dnešní recenzi se podíváme, jak se „baby“ verze hraje.

Challengers!: Vyzyvatelé (RECENZE) – Karetní boj o vlajku

Projekt Challengers!: Vyzyvatelé se objevil znenadání na českém trhu a překvapuje kombinací promyšleného deckbuildingu s mnoha synergiemi, snadnými pravidly a možností hrát v osmi hráčích téměř bez nulových prostojů. Více našich postřehů o turnaji ve „vlajkované“ najdete v recenzi.

Rudý úsvit (RECENZE) – Karetní výlet na Mars

Jméno Jamey Stegmaier mají fanoušci deskových her spojené s kvalitními a nápaditými tituly, mezi něž patří strategie Scythe, Tapestry nebo Charterstone. Ohlášení jeho nové hry tak často spouští velká očekávání podpořená pompézními výkřiky o převratném herním zážitku. Nic z toho ovšem neplatí pro Stegmaierovu poslední deskovku Rudý úsvit, která se v červnu až podezřele nenápadně dostává na náš trh. Přitom se jedná o zdařilou karetku, o čemž vás přesvědčí naše recenze.

Sonic a parťáci (RECENZE) – Závodění s bodlináči

Modrý ježek Sonic patří mezi k jedněm z tradičních symbolů společnosti SEGA, resp. celého počítačového hraní. Aktuálně se dostal i do hledáčku filmových fanoušků, takže zájemců o rodinnou závodní deskovku Sonic a přátelé bude jistě dost. V naší recenzi se také dozvíte, jak funguje chytlavý mix podpory vlastního týmu a škození ostatním.

Světlonoš (RECENZE) – Za jiskřičkou naděje

Fantazie tvůrců deskových her se nezastaví před ničím, takže se můžeme těšit na pravidelný přísun zajímavých titulů, jež nás mohou donekonečna překvapovat. Třeba jako dnes recenzovaný projekt Světlonoš, v němž tvůrci vsadili na osvědčený recept tvorby družiny a házení kostkami, který zabalili do nádherně ponuré černobílé grafiky. Jak se hra autora Cédricka Chaboussita hraje, se dozvíte v naší recenzi.

Unmatched: Souboj v mlze (RECENZE) – Viktoriánský Londýn jako fantaskní bojiště

Série deskovek Unmatched loni s dílem Souboj legend úspěšně odstartovala svou pouť po hráčských doupatech, takže se společnost Albi rozhodla přinést druhou krabici, tentokráte s podnázvem Souboj v mlze odkazující na pošmourné počasí anglických končin. Pod víkem naleznete kvarteto populárních postav z viktoriánského období, které se střetnou v nepředvídatelných bitvách. Více v naší recenzi.

Zombicide: Druhá edice (RECENZE) – Hlad je sviňa

Na trhu se nenajde mnoho stolních her s epickým průběhem, do nichž by mohli naskočit i deskovkoví zelenáči a užít si je. Jednou z výjimek představují tituly z rodiny Zombicide, u nichž základní pravidla pochopíte během pár kol a v týmu se zkušenějším pařanem si boj proti zombíkům vychutná každý. Po fantasy odnoži Černý mor a několika přídavcích s vlkodlaky a orky se vrací zpět moderní verze, nyní s upravenými mechanikami v druhé edici. Jak se tento masakr nemrtvých hraje, se dočtete v naší recenzi.

Ztracený ostrov Arnak (RECENZE) – Badatelská výprava s nádechem Indiana Jonese

Touha po dobrodružných výpravách je v lidech zakořeněna odnepaměti. Objevovat neznámo, odhalovat záhady a prozkoumávat ruiny, to nám zprostředkovávají nejen filmy, seriály či knížky, ale také počítačové a deskové hry. Na vlnu Lary Croft, Natahana Drakea či Indiana Jonese naskočila původní česká deskovka Ztracený ostrov Arnak, v níž se dostanete do hlubin džungle neprobádaného ostrova, abyste bojovali proti bájným tvorům bránícím zdejší chrámy. Troufnete si?

Konec věků (RECENZE) – Poslední vzepětí lidstva proti temnotě

Nekonečný souboj lidstva s příšerami temnot tvoří často základ fantasy her a ani deskovka Konec věků není výjimkou. Přesto se titulu od Kevina Rileyho podařilo přinést závan čerstvého větru do zavedeného systému deckbuildingu – hráči totiž nemíchají svůj balíček karet a mohou taktizovat na několik kol dopředu. Jak vše funguje, se dozvíte v naší recenzi.

Království Valerie: Karetní hra (RECENZE) – Kostky jsou vrženy

Může házení kostkou rozhodnout o osudu celé země? Pokud žijete v Království Valerie, pak bezesporu ano, protože ve stejnojmenné kostkově-karetní hře tvoříte svou družinu, získáváte území a kosíte nepřátele na základě zdrojů, jež vám přiřknou právě (ne)oblíbené šestistěnné nesmysly. Pokud jste s kostkami přátelé, neváhejte vstoupit.

Mars: Teraformace – Expedice Ares (RECENZE) – Karetní osídlování rudé planety

Červeně zářící tečka na noční obloze, k níž se upínaly zraky lidstva od dávnověku. I tak se dá vnímat planeta, kterou se budete snažit osídlit v deskovce Mars: Teraformace – Expedice Ares vycházející z populární stolní hry Mars: Teraformace v karetní variaci. Vesmírným dobyvatelům tedy nemůže nic zabránit následovat vozítko Curiosity a začít pracovat na obyvatelnosti rudé planety. Více v naší recenzi.

Azul: Zahrady pro královnu (RECENZE) – Architektonický rébus

Série abstraktních deskovek Azul nemůže chybět v žádné poličce fanouška logických her. Proto se příznivci titulů s typickými pestrobarevnými komponenty nemohou dočkat nových přírůstků, což motivuje jejich autora Michaela Kieslinga k vytváření dalších projektů. Na český trh se nyní dostává čtvrtá krabice – Azul: Zahrady pro královnu. Jak se hraje a co od ní čekat, se dozvíte v naší recenzi.

Draci v práci (RECENZE) – Oheň je dobrý sluha

V rodinných fantasy deskovkách je možné vše, takže nikoho nepřekvapí, že vznešení a obávaní draci pomáhají v obchodech a řemeslných dílnách svým plamenným dechem. Titul Draci v práci sází nejen na pěkně zpracované téma, ale také na grafiku a pohodovou hratelnost. Co vše od zaměstnaných saní čekat, se dočtete v naší recenzi.

Harry Potter: Rok v Bradavicích (RECENZE) – Komu bude patřit školní pohár?

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové se neustále rozrůstá o nové příběhy, ale ústřední pozici bude mít zřejmě navždy chlapec, který zůstal naživu. Harry Potter a jeho osud je zkrátka mezigeneračním fenoménem inspirující i tvůrce stolních her. Události původních knih/filmů a studentský život kouzelníka představuje ve svém pojetí také nová deskovka Harry Potter: Rok v Bradavicích.

Marvel United (RECENZE) – Svět potřebuje superhrdiny

Komiksový hrdina si nikdy neodpočine, tím spíš pokud je jeho domovem vydavatelství Marvel. Každý den se objevují nové hrozby a záporáci, jejichž nejmenší touhou je alespoň ovládnutí světa, když jej zrovna nechtějí hnát do úplné záhuby. S výběrem slavných postav se v deskovce Marvel United musíte společně postavit třem takovým hrozbám. Troufnete si vyzvat Red Skulla, Taskmastera a Ultrona?

Duchové ostrova (RECENZE) – Zasejme strach do srdcí bledých tváří

Českým vydavatelům se daří přinášet na náš trh ty největší pecky, které k našemu pohodlí navíc lokalizují. Bylo tak otázkou času, kdy někdo z nich sáhne po kooperační strategii Duchové ostrova, jež okupuje nejvyšší příčky žebříčku Board Game Geek. Nakonec se domluvily společnosti Fox in the Box a REXhry, takže se můžeme vžít do role božstev bránící domorodce před kolonizátory. Více v naší recenzi.

Vampire The Masquerade: Vendeta (RECENZE) – Kdo ovládne krev Chicaga?

Američtí upíři ovládají tamní společnost, alespoň v univerzu známém pod označením Vampire: The Masquerade. V našich končinách je známé především díky počítačovému RPG, které aktuálně čeká na své pokračování. Fanoušci krvesajských intrik fungujících uvnitř lidské společnosti by se ovšem měli mít na pozoru, protože se mohou pustit do ovládnutí Chicaga v deskovce Vendeta.

Divoká Serengeti (RECENZE) – Na skok v Africe

O zvířátkové deskové hry není v poslední době nouze, stačí se podívat do regálů v obchodech. Ale když každá z nich nabízí unikátní svět, odlišné herní mechanismy a zároveň ještě dokáží příjemným způsobem hráče poučit? Sem s nimi a ještě více. Dnes se podíváme pod víko Divoké Serengeti, nádherného výletu do tanzanského národního parku.

Na křídlech (RECENZE) – Vytvořte si svou voliéru

Do světa deskových her se dostávají stále zajímavější témata, která se již netočí jen kolem historických epoch či fantaskních univerz. Zářným příkladem je dnes recenzovaný titul Na křídlech, jenž vás přiková ke stolu díky ptactvu. Nebojte, dílo autorky Elizabeth Hargrave není určené pouze nadšeným ornitologům, ale potěší každého deskově pozitivního hráče, o čemž se přesvědčíte v naší recenzi.

Ankh: Bohové Egypta (RECENZE) – Vládce nad pouští a Nilem

Prastaří bohové mezi sebou nemají dobré vztahy, alespoň ve světě stolních her podle mustru slavného designéra Erica M. Langa. Ten v rámci své pomyslné trilogie potřetí předvádí nadzemské bytosti zajaté v nekonečných svárech. Tentokráte se podíváme do písečných dun a na břehy Nilu, protože dnes recenzovaná deskovka Ankh: Bohové Egypta vám umožní stát se jediným duchovním vládcem země pyramid.

Duna: Impérium (RECENZE) – Život za koření

Na planetu Arrakis, kterou většina fanoušků sci-fi zná po názvem Duna, jsme se mohli poprvé vypravit před více než padesáti lety. Od roku 1965 nás Frank Herbert a jeho následovníci seznamují s osudy impéria, politickým pletichařením a především soupeřením o nejvzácnější látku galaxie – melanž (známější jako koření), která prodlužuje život a zprostředkovává uživatelům nadlidské síly. O nadvládu nad Arrakisem si můžete zahrát v deskovce Duna: Impérium, o níž je následující recenze.

Cthulhu: I smrt může zemřít + rozšíření (RECENZE) – Šílenstvím proti Prastarým

Autor brakově hororových románů a povídek H. P. Lovecraft je studnicí inspirace pro tvůrce deskových her, v nichž se musíte postavit prastarému zlu, které spí mimo naši realitu. V deskovce Cthulhu: I smrt může zemřít se s bandou šílejících hrdinů střetnete se samotnými bohy, kteří touží ovládnout či zničit náš svět. Více o této náročné výzvě v naší recenzi.

Recenze Divukraj
Příslušenství pro Divukraj Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si Divukraj.
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací