50 "Samsung UE50MU6172
4.8 50 ratings
Television SMART LEDs, 125cm, 4K Ultra HD, HDR, PQI 1300 (50Hz), Pur Color Panel, 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, game mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recording, Smart Driver, Tizen, VESA 400x400, Repro 20W, Black, A
Code:  WR184n4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50 "Samsung UE50MU6172
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz