27" Samsung UE27F6002F
4.2 14 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 68cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), HDR10+,, 2× HDMI, DLNA, Apple Airplay 2, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), F
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 142,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" Samsung UE27F6002F
Specifications
Compare
Diagonal
27 " (68.58 cm)
Display resolution
1920 × 1080
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
27 " (68.58 cm)
Display resolution
1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Slovak, Spanish
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, NETFLIX
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
Height without stand
Depth without stand
4.11 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy efficiency class in HDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
48 W
Typical power consumption
21 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Note:
Variants 27" Samsung UE27F6002F:
24" Samsung UE24F6002F
Television - SMART LED, 61cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), HDR10+,, 2× HDMI, 1× USB, DLNA, Apple Airplay 2, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), F
Buy
In stock > 5 pcs
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 27" Samsung UE27F6002F
Accessories for 27" Samsung UE27F6002F
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Samsung UE27F6002F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Samsung UE27F6002F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Samsung UE27F6002F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Samsung UE27F6002F